مراحل پیرشدن انسان

به گزارش سفر به تایلند، این تحقیقات نشان داد که زنان و مردان به شکل متفاوتی پیر می شوند. وقتی سیستم بررسی اشتباه کرد و سن زیاده از حد کمی را برای شخص بیان کرد، تعیین شد که آن شخص از سلامتی خوبی برای سن و سال خود برخوردار است.

مراحل پیرشدن انسان

پیرشدن بیولوژیکی انسان می تواند در سه مرحله رخ بدهد. محققان با توجه به نتیجه آزمایش خون بیش از 4 هزار نفر از سن 18 تا 95 سال به این نتیجه رسیدند.

محققان با تحقیق در باره پروتئین پلاسمایی سه مرحله پیر شدن ارگانیزم انسان را معین کردند. رویهمرفته آن ها به مطالعه 3 هزار پروتئین مختلف دست زدند. معلوم شد 1379 نوع از آن ها با گذشت سال ها تغییر می نمایند. مهمترین تغییرات در سن 34، 60 و 78 سال رخ می دهد.

این تحقیقات نشان داد که زنان و مردان به شکل متفاوتی پیر می شوند. وقتی سیستم بررسی اشتباه کرد و سن زیاده از حد کمی را برای شخص اعلام نمود، معین شد که آن شخص از سلامتی خوبی برای سن و سال خود برخوردار است.

از نتایج این تحقیقات می توان برای برطرف بیماری های دوران سالخوردگی استفاده کرد، از جمله بیماری آلزایمر و یا بیماری های قلب و عروق. افزون بر آن، محققان از روش جدید مشخص سن افراد بر اساس آزمایش خون بهره مند شدند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 604

به "مراحل پیرشدن انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل پیرشدن انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید