سلامتی و پزشکی

رشد 27درصدی بودجه عمرانی در لایحه بودجه 1400

سعید جغتایی، رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بودجه عمرانی کشور با رشد 27 درصدی به 104 هزار میلیارد تومان برای سال آینده افزایش یافته است، گفت: تا خاتمه سال آینده 60 بیمارستان، 10 پردیس سینمایی، 1600 مدرسه، 1200...

2 بهمن 1399

58 دانشگاه برای جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی مشارکت کردند ، استارپوزال، فرهنگسازی انجام پایاننامههای هدفمند

رئیس جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی (استارپوزال) از مشارکت 58 دانشگاه کشور در این جشنواره خبر داد.

30 دی 1399

زیباترین اشعار درباره طبیعت

شعر درباره طبیعت از زیبایی و اعجازی سخن می راند که مادر تمامی موجودات زنده است. شعر طبیعت اجزای جهان هستی را از نظرگاه شاعران توصیف می کند.

28 دی 1399

خبرنگاران شرایط کرونایی شهرستان ساری قرمز ماند

ساری-خبرنگاران- رییس ستاد مقابله با کرونا شهرستان ساری گفت که بر اساس آخرین ارزیابی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، این شهرستان همچنان در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفته است.

18 دی 1399

گزارش، سایه تحریم بر سر آنکارا؛ آیا ترکیه دچار شوک دلاری می&zwnjشود؟

اگر تحریم آمریکا علیه ترکیه به شکل جدی اعمال گردد، چنین چیزی بر حوزه مالی نیز تاثیر خواهد گذاشت و احتمال آن وجود دارد که در روانشناسی بازار ترکیه، کنش و واکنش هایی روی دهد که منجر به شوک دلاری گردد.

18 دی 1399

رونق صنعت آرد زنجان با ورود موقت گندم و صادرات آرد

پنجاه و نهمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان، به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید. محور اصلی این جلسه موضوع ظرفیت های صادرات آرد از استان زنجان و مسائل مربوط به شهرک صنعتی شماره یک اشراق زنجان بود.

17 دی 1399

مصر نخستین محموله واکسن چینی سینوفارم را دریافت کرد

رویترز به نقل از مقامات بهداشتی مصر خاطرنشان کرد که این کشور روز پنجشنبه نخستین محموله واکسن چینی کرونا سینوفارم (China National Pharmaceutical Group- (Sinopharm را به وسیله امارات متحده عربی دریافت نموده است.

17 دی 1399

شمار کرونایی ها در قاره آفریقا به 2 میلیون و 845 هزار نفر رسید

به گزارش خبرنگاران، براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی های جهانی ورلدومتر، شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا با شناسایی موارد جدید در 24 ساعت گذشته، به 2 میلیون و 845 هزار و 290 نفر رسید.

16 دی 1399

بیماری که افراد را فحاش می&zwnjکند!

متخصصان انگلیسی می گویند بروز رفتار هایی مانند بد دهنی و فحاشی می تواند علائم بروز یک بیماری خاص باشد.

14 دی 1399

خبرنگاران دانشجویان، نقش مسوولانه خود را در دوران کرونا فراموش نکنند

اصفهان - خبرنگاران - رییس هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی اصفهان گفت: از دانشجویان انتظار داریم تا در دوران همه گیری کرونا که روندهای آموزشی به شکل مجازی انجام می گردد، نقش موثر و مسوولانه خود را فراموش نکنند.

13 دی 1399

غذاهای مفید برای کبد

کار اصلی کبد، تجزیه کربوهیدرات ها، ساختن گلوکز و سم زدایی بدن است. علاوه بر این، مواد خاصی را در صفرا ذخیره می نماید که برای هضم و جذب غذاهایی که می خوریم ضروری است. در این مقاله از سایت دکتر چک، 12 غذای مفید برای کبد را برایتان معرفی نموده ایم که مفید هستند...

13 دی 1399

کتک خوردن پرستار به دست بیمار در حین انجام تست کرونا

بیماری که در حین انجام تست کرونا درد شدیدی را در بینی خود احساس می کرد، ناگهان به طرف پرستار حمله ور شد.

10 دی 1399

احساس خستگی می کنید؟ شاید این 13 کار را انجام نمی دهید!

گاهی اوقات احساس می کنیم فرسوده شده ایم و به اصطلاح بدنمان کشش کارها را ندارد. بدنمان بدون اینکه متوجه علتش بشویم چاق تر شده است. کافی است کمی تحرک داشته باشیم تا خسته شویم. شاید این اتفاقات به این معنا است که آنقدر که باید مراقب جسممان نبوده ایم. مراقبت...

9 دی 1399

ابداع و نابودی میدان مغناطیسی از راه دور!

دانشمندان با خلق راهی برای ایجاد و نابودی میدان مغناطیسی از راه دور به موفقیت خیره کننده ای دست یافته اند که در زمینه های مختلف از پزشکی گرفته تا سیستم های کوانتومی کاربرد دارد.

8 دی 1399

اطلاعیه شماره 26 دوره مهارت آموزی شماره 2 اصلح

تهران (پانا) - جزئیات مولفه کتبی اصلح رشته­ های مهارت­ آموزی ویژه مهارت آموزان ورودی 1398 (قبولی آزمون استخدامی 1398) و مهارت آموزان جامانده از آزمون­ های قبل و راهنمای محتوا و منابع آزمون برای رشته های مختلف مهارت آموزی در هفتمین دوره از فرایند ارزشیابی...

7 دی 1399

خوراکی هایی که هنگام سرماخوردگی توصیه نمی شود

با سرد شدن هوا موارد ابتلا به سرماخوردگی و سرفه کردن ناشی از آن بیشتر شایع می شود بنابراین خودداری از مصرف برخی انواع خوراکیها هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن توصیه میشود.

6 دی 1399

وقتی دیر میخوابید چه اتفاقی برایتان می افتد ؟

بسیاری از افراد هرگز توجه ای به زود خوابیدن شب و اهمیت داشتن خواب کافی شبانه ندارند! در حالی که ابتلا به دیابت، ناباروری و مسائل قلبی تنها چند مورد از عوارض دیر خوابیدن است.

5 دی 1399

10 علت شایع درد سینه در خانم ها

درد سینه نیمی از شکایت های زنان در رابطه با سینه را تشکیل می دهند. اما قبل از اینکه توجه خود را به سمت سرطان سینه جلب کنید، بهتر است این مقاله را بخوانید.

4 دی 1399

متقاضی کرسی ریاست کمیته المپیک نیستم، سه فرضیه برای برگزاری المپیک

به گزارش خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری در نشست خبری که صبح امروز سه شنبه به صورت آنلاین برگزار گردید به تشریح آخرین شرایط ورزش ایران و تیم های ملی برای حضور در بازی های المپیک پرداخت.

4 دی 1399

بهترین نسخه برای اینکه کرونا نگیرید

ماه ها از شیوع کرونا در کل دنیا می گذرد و همچنان مهمترین راه وبهترین نسخه برای در امان ماندن از ویروس کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی است.

3 دی 1399
تعداد: (297)