سلامتی و پزشکی

برترین انیمه های سریالی و سینمایی ماه آبان

سال 2022 برای هواداران انیمه ها سال فوق العاده ای بوده است. سال جاری انیمه های درجه یک و مجذوب کننده پشت سر هم عرضه شدند و ما را به تماشای انواع و اقسام داستان ها و مضامین خلاقانه شان نشاندند؛ از فصل آخر حمله به تایتان گرفته تا انیمه هایی نو و درخشانی مثل...

20 آبان 1401

چرا در پاییز سریعتر می دوید؟

پاییز، فصل ژاکت های گرم، شکلات داغ، کدو تنبل و چیدن سیب با دوستان است، اما فراتر از فراوانی خوراکی های خوشمزه، پاییز فرصت مناسبی را فراهم می نماید تا در برنامه تمرین ورزشی خود تجدید نظر کنید و وارد فصل رویایی یک دونده شوید.

11 آبان 1401

از فواید بی نظیر چای زردچوبه چه می دانید؟

در مطالعات آمده است کورکومین احتمال ابتلا به چندین بیماری پیشرونده عصبی را کاهش می دهد. خاصیت ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی این ماده در کاهش آسیب سلولی، التهابی و تشکیل پلاک در مغز نقش دارد.

8 آبان 1401

اهدای اعضای بانوی بجنوردی ناجی جان 4 بیمار نیازمند شد

اعضای بدن بانوی 53 ساله در بجنورد به 4 بیمار نیازمند اهدا شد.

7 آبان 1401

شرکت بیش از هزار و 500 دانش آموز در رقابت های پارالمپیک کردستان

بیش از هزار و 500 دانش آموز دختر و پسر کردستانی با احتیاج های ویژه در رقابت های ورزشی پارالمپیک درون مدرسه ای شرکت کردند.

24 مهر 1401

این بیماری های رایج در سفر را بشناسید؟

بیماری های رایج در سفر را چقدر می شناسد؟ چه نوع بیماری ها بیماری های رایج در سفر محسوب می شوند؟ بیماری های چون سردرد، سرگیجه، سرماخوردگی و چندین مورد دیگر بیماری هایی است که در سفر ممکن است هر مسافری به آن مبلا گردد. البته بعضی از بیماری ها آنچنان حاد...

22 مهر 1401

گرانی 38 درصدی کتاب نسبت به پارسال ، کتاب های ادبی در صدر نشر و فروش کتاب

در شهریور، ماهی که گذشت، با وجود حدود یک درصد کاهش نشر کتاب نسبت به زمان مشابه سال قبل، بیش از 9هزار عنوان کتاب منتشر شدند که حدود پنج هزار عنوان از آن ها چاپ اول بوده اند. این البته درحالی ست که در مدت یک سال، کتاب 38درصد گران تر شده است.

18 مهر 1401

لزوم تعامل تقویت تولیدات دانش بنیان سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر تقویت همکاری بین بخشی و تعامل با نهاد ها در زمینه ارتقای تولیدات دانش بنیان حوزه سلامت تاکید نمود.

15 مهر 1401

با این روش خانه خود را در قابلیت نمای خیابان گوگل تار کنید

برای حفظ بیشتر حریم خصوصی، می توانید با روش گفته شده در این مطلب خانه خود را در قابلیت نمای خیابان گوگل تار کنید.

28 شهریور 1401

توجیه عجیب میرزازاده برای ناکامی در فینال: ترک ها بدن شان را چرب می نمایند!

سنگین وزن نقره ای کشورمان در مسابقات جهانی کشتی فرنگی گفت: به خاطر سرماخوردگی بدنم ضعف داشت.

26 شهریور 1401

چگونه برترین ضد آفتاب پوست چرب را انتخاب کنیم؟

چند سالی است که انجام روتین های پوستی جز جدایی ناپذیر زندگی هر شخص شده است، چرا که روتین پوستی به جوان سازی و مراقبت از آن در برابر هر نوع آلودگی می انجامد. اما در نظر داشته باشید که هیچ دو ضد آفتابی شبیه به هم نیست و شما این نکته مهم را پس از استفاده از...

23 مرداد 1401

(اینفوگرافیک) 7 روش موثر برای افزایش تمرکز و پرهیز از حواس پرتی

تمرکز را هم می توان با تمرین ها و ترفند های مختلف تقویت کرد. در مطلب زیر 7 روش را برای پرورش ذهنی شما آماده نموده ایم که از نظر می گذرانید.

22 مرداد 1401

لباس هایی که حتما باید در کمد یک خانم امروزی پیدا گردد

تا به حال شده به عکس های قدیمی تان نگاه کنید و از تماشا طرز لباس پوشیدنتان متعجب شوید؟ واقعیت این است که لباس پوشیدن آدم ها در طول زمان عوض می گردد؛ اما برخی ها در هر زمانی خوش استایل هستند. برای اینکه شما هم جزو این دسته باشید، ضروری است بدانید به عنوان...

20 مرداد 1401

هوای تهران در مرز قابل قبول ، ذرات معلق و ازن در مرز حد سلامت

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: هوای تهران در صبح روز دوشنبه، هفدهم مرداد در حد قابل قبول است.

17 مرداد 1401

ایرانیان عصبانی اند

چندسالی است که کارشناسان نسبت به پدیده افزایش خشم در جامعه هشدار می دهند. هشدار هایی که با افزایش جرائم مبتنی برخشونت درکشور زنگ های خطر را بیش از همواره به صدا درآورده است.

8 مرداد 1401

کشف سازوکار تسکین درد با استفاده از صدا در موش ها

یک تیم بین المللی از دانشمندان به تازگی مکانیسم های عصبی را شناسایی کرده اند که می تواند از طریق صدا، درد را در موش های آزمایشگاهی کاهش دهد. اهمیت این موضوع از این جهت است که شناسایی چنین مکانیسمی می تواند به توسعه روش های ایمن تر برای تسکین درد، به شدت...

5 مرداد 1401

برای کاهش اسید معده چه بخوریم؟

بسیار خوب است که از روش های طبیعی برای رفلاکس اسید معده بهره ببرید. مگر در زمانی که مری شما در محدوده ای از خود آسیب دیده باشد که در این صورت به دارو نیازمند هستید.

2 مرداد 1401

کاروان ویژه حج تمتع جانبازان راهی سرزمین وحی می گردد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشات منتشر شده، کاروان ویژه حج تمتع جانبازان راهی سرزمین وحی می گردد.

29 تیر 1401

نحوه برخورد صحیح با کودکی که ترس از جدایی دارد چیست؟

یکی از ترس های طبیعی دوران کودکی، ترس جدایی است که باید از جانب پدر و مادر درست با آن برخورد گردد تا این ترس در وجود کودک نهادینه نگردد.

22 تیر 1401

یک فرمول برای سلامتی؛ در روز چقدر نمک بخوریم؟

زندگی و خورد و خوراک باید تا چه مقدار بانمک باشد؟ می توان بی نمک زندگی کرد؟ بیشتر مردم در مصرف نمک زیاده روی می نمایند؛ چیزی که برای سلامتی مضر است. آیا می توان مقدار مناسبی برای مصرف نمک تعریف کرد؟

10 تیر 1401
تعداد: (500)