پیشنهاد مونسان برای رونق گردشگری خراسان جنوبی

به گزارش سفر به تایلند، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست هم اندیشی با فعالان گردشگری خراسان جنوبی، برنامه ها و پیشنهاداتی را برای برطرف مسائل حوزه گردشگری این استان ارائه داد.

پیشنهاد مونسان برای رونق گردشگری خراسان جنوبی

ایسنا:علی اصغر مونسان، در نشست هم اندیشی با فعالان گردشگری خراسان جنوبی اظهار کرد: صنعت گردشگری در کشور نوپا است، بنابراین با سختی های زیادی باید به جلو برویم.

وی با بیان اینکه با کوشش شما فعالان گردشگری این مهم در خراسان جنوبی رونق خوبی پیدا نموده است، بیان نمود: با وجود همه تنش های مختلف بیرونی، درونی، تحریم ها و حذف پروازها، آمارهای گردشگری داخلی و خارجی به صورت فزاینده ای در حال رشد است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به رشد حجم سرمایه گذاری در این بخش اشاره نمود و گفت: این حجم از سرمایه گذاری نشان از آینده خوب در این حوزه است.

مونسان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 2450 پروژه در بخش گردشگری در حال انجام است، اضافه نمود: از این تعداد 500 پروژه مربوط به هتل و اقامتگاه است.

وی اظهار امیدواری کرد: با اقدامات و کوشش های اجرا شده در آینده نه چندان دور گردشگری در رتبه اول یا دوم اقتصاد کشور قرار گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: علاوه بر این نقش فعالیت های گردشگری در بخش اشتغال بی نظیر بوده و این شغل ها پایدار است.

مونسان یادآور شد: هرچند در بخش گردشگری قوانین و حمایت های قانونی کمتری نسبت به سایر بخش ها داریم، اما آمارها نشان از توسعه این صنعت است.

وی با اشاره به اینکه در دولت مصوبات خوبی در حمایت از صنعت گردشگری داشته ایم، بیان نمود: این مصوبات نقش زیادی در توسعه بخش گردشگری داشته است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تأکید بر اینکه یکی از مسائل خراسان جنوبی این است که باید در امر تبلیغات بیشتر و بیشتر کار کنیم، اضافه نمود: در حال حاضر ظرفیت خوبی در این استان وجود دارد، اما شناخته نشده است.

مونسان بیان نمود: در این راستا به مدیرکل روابط عمومی دستورات داده شده تا روی فراوری محتوا کار و کوشش خود را بیشتر کند.

راه اندازی پویش معرفی گردشگری خراسان جنوبی

وی در ارتباط با راه اندازی پویشی برای معرفی جاذبه های گردشگری خراسان جنوبی نیز گفت: در این زمینه نیز مدیرکل بازاریابی وزارت به عنوان مدیر ویژه استان معرفی می گردد تا با راه اندازی این پویش با یاری فعالان گردشگری شاهد رونق گردشگر در این استان باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر لزوم فراوری رویدادهای گردشگری بیشتری در خراسان جنوبی تأکید کرد و اضافه نمود: یکی از راه های جذب گردشگری، برگزاری این رویدادها است.

مونسان با اشاره به ظرفیت های استان در بخش کویرنوردی، اظهار کرد: گردشگری در این استان نوپاتر است، بنابراین باید بعضی محدودیت ها را رعایت کنیم.

وی بیان نمود: معتقد هستیم تورهای گردشگری باید همه قوانین را رعایت نمایند و عدم رعایت قوانین و موازین اسلامی پذیرفته نیست.

مونسان با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان هیچ کس حق ندارد از موازین اسلامی و قانون عبور کند، بیان نمود: این بزرگترین آسیب برای صنعت گردشگری است.

وی ادامه داد: باید مدیران هتل ها و اقامتگاه ها، قوانین و مقرارت را در این بخش رعایت نمایند ضمن اینکه بعضی علما در سفر به شهرستان هایی که داشتم نکاتی را مطرح کردند که باید کوشش کنیم تورها با رعایت قوانین و ضوابط کشور باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه وزارت نیز به مزیت کویر در استان یاری خواهد نمود، توضیح داد: به دنبال اخذ مجوز خودروی ویژه گردشگری با تخفیفات گمرکی هستیم.

مونسان با بیان اینکه برای خرید خودروهای آفرود نیز اگر در قالب شرکت حمل و نقل گردشگری باشد، آماده پرداخت تسهیلات هستیم، اظهار کرد: درخواست اختصاص زمین در 500 نقطه برای مناطقی که هتل در آن ساخته نشده به رئیس جمهور داده شد.

وی بیان نمود: در این راستا تا به امروز 380 نقطه در کشور شناسایی شده و در اولین جلسه هماهنگی سران قوا مطرح خواهد شد که به تصویب برسد.

وی اظهار کرد: انجمن های حرفه ای نیز به استان ها ابلاغ شده است و مدیران موظف هستند هرچه که می توانند به انجمن های حرفه ای محول نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ارتباط با بیمه راهنمایان تور نیز گفت: در لایحه بودجه سال آینده امید داریم بیمه برای راهنمایان را حل کنیم.

مونسان با بیان اینکه در خصوص چارترها نیز بالا و پایین شدن قیمت ها برای چارترنماینده ها کنار گذاشته شد، اضافه نمود: این برنامه برای این مناطق کمتر توسعه یافته می تواند دنبال گردد به شرط اینکه سبب جهش قیمت ها نگردد و کوشش می کنیم دستور از وزیر راه بگیریم گردد تا این چارتر برای استان گرفته گردد.

وی در خصوص بعضی دغدغه ها در حوزه گردشگری نیز گفت: باید خیال مردم راحت گردد که گردشگری آسیبی نخواهد بود، اما اینکه مراکز رسمی کسب و کار تعطیل گردد موضوعیت ندارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص معرفی جاذبه های استان در صدا و سیما، بیان نمود: در این زمینه توافقی با رئیس رادیو و تلویزیون اجرا شده است؛ بدون محدودیت آمادگی داریم برای خراسان جنوبی تسهیلات در نظر بگیریم و اکنون 600 میلیارد ریال در اختیار داریم تا در اختیار فعالان گردشگری قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه احداث مهمانسراهای ادارات خلاف قانون است، بیان نمود: بخش دولتی حق ندارد با فعالان گردشگری رقابت کند بلکه باید به شما یاری کند .

مونسان گفت: قول می دهیم با همراهی شما صنعت گردشگری را در خراسان جنوبی که پر از جاذبه است، رشد پیدا کند.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی یکی از استان هایی است که گردشگری خارجی بیشتر از گردشگری داخلی دارد و باید یاری کنیم هم گردشگری خارجی و هم گردشگری داخلی در آن رشد پیدا کند.

محمدرضا امیر حسنخانی، نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: خیلی خرسندیم که در این سفر منطقه غرب استان نیز دیده شد، اما باید سفر دیگری در خدمت شما باشیم تا از جاذبه های دیگر استان بازدید داشته باشید.

وی خواهان راه اندازی پویش برای معرفی جاذبه های گردشگری شد، ادامه داد: همه وزارتخانه ها باید به شما یاری نمایند و اعتباری تخصیص یابد تا خراسان جنوبی را از نظر گردشگری به منطقه نمونه گردشگری تبدیل کنیم.

بیمه، مالیات، تأمین خودرو آفرود، تسهیلات ارزان قیمت، واگذاری امور به تشکل های حرفه ای، معرفی جاذبه های گردشگری استان در رادیو و تلوزیون و راه اندازی پویش برای معرفی این جاذبه ها از جمله موضوعات مطرح شده از فعالان گردشگری در این نشست بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 629

به "پیشنهاد مونسان برای رونق گردشگری خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد مونسان برای رونق گردشگری خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید