چرا در پاییز سریعتر می دوید؟

به گزارش سفر به تایلند، پاییز، فصل ژاکت های گرم، شکلات داغ، کدو تنبل و چیدن سیب با دوستان است، اما فراتر از فراوانی خوراکی های خوشمزه، پاییز فرصت مناسبی را فراهم می نماید تا در برنامه تمرین ورزشی خود تجدید نظر کنید و وارد فصل رویایی یک دونده شوید.

چرا در پاییز سریعتر می دوید؟

به گزارش ایسنا به نقل از هلث، مایکل ملینیوتیس، مربی باشگاه ورزشی در ایالات متحده می گوید: از آنجایی که در پاییز سریع تر می دوید و هر پاییز، دوندگان می توانند به خوبی عملکرد بهتری را تجربه نمایند این افزایش سرعت دویدن احتمالاً به علت تعدادی از عوامل مؤثر است.

در حالی که ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) شروع سال نو محسوب می گردد ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) نیز شروع مورد نوی است؛ فصل بازگشت به مدرسه شروع می گردد و تیم های ورزشی خود را برای این فصل آماده می نمایند.

وی اشاره نمود که ممکن است در برنامه شما جای بیشتری برای دویدن وجود داشته باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، پاییز زمان مناسبی برای استقرار (یا شروع) یک روال نو دویدن است.

آب و هوا نیز ممکن است برای روحیه شما مفید باشد، زیرا بسیاری از مردم فصل پاییز را دوست دارند که این مورد به نوبه خود می تواند بر تمایل به ورزش تأثیر مثبت بگذارد.

کلی چیس، مربی ورزشی می گوید: داشتن روحیه خوب در حین تمرین باعث می گردد سریع تر به اهداف خود برسید، زیرا در واقع می خواهید که تمرین را انجام دهید.

جدا از اینکه پاییز شروع فصل مدرسه و ورزش است، این فصل مملو از برنامه های دویدن سرگرم نماینده نیز است.

جان گالوچی جونیور، مدیر مرکز فیزیوتراپی در ایالات متحده می گوید: پاییز یکی از شلوغ ترین ماه ها برای ماراتن است و دوندگانی که برای شرکت در ماراتن پاییزی برنامه ریزی می نمایند، پس از ماه های تابستان در اوج آمادگی جسمانی خواهند بود. با این گفته، احتمالاً متوجه خواهید شد که دویدن و تمرین شما در فصل تابستان مؤثر بوده است به خصوص اگر برای مسابقه تمرین نموده باشید به علاوه، مسابقات پاییزی به سادگی سرگرم نماینده هستند.

با این حال، آماده شدن برای مسابقات تنها علتی نیست که احتمالاً در پاییز سریعتر بدوید؛ فرمول جادویی سرعت، سبک شدن در هنگام پاییز، شرایط آب و هوایی مناسب و کار سخت است. شرایط آب و هوایی بهتر (گرما و رطوبت کمتر) ممکن است استرس کمتری به بدن وارد کند و احتمال کم آبی بدن را کاهش دهد.

وی در خصوص کار سخت می گوید: دوندگان در تابستان سخت کار می نمایند، اغلب برنامه های تمرینی را دنبال می نمایند یا بیشتر از زمستان می دوند. اگر در این مدت یک رکورد شخصی نو ثبت کردید، تعجب نکنید.

اگر از هواداران پاییز هستید، منظره ها رنگارنگ در انتظار شماست. از زرد های پر جنب و جوش گرفته تا قرمز های آتشین، پاییز منطقه ها اطراف را به پس زمینه ای زیبا تبدیل می نماید.

دمای سردتر یکی دیگر از عواملی است که به دویدن سریعتر در پاییز یاری می نماید؛ صبح های سرد و در عین حال آفتابی و شب های سرد، برترین فرصت را ایجاد می نمایند.

ملینیوتیس می گوید: در پاییز، دما و رطوبت نسبت به تابستان گرم کاهش می یابد. در تابستان گرم در همان سطح کوشش و ضربان قلب می دویم، اما در پاییز با همان مقدار کوشش شاهد افزایش فوری سرعت هستیم. در پاییز سرعت به طور طبیعی افزایش می یابد.

در تحقیقی ذکر شده است که دمای هوا بدون در نظر گرفتن سطح، بیشترین تأثیر را بر عملکرد دوی ماراتن دارد. در طول این مطالعه، محققان 6 ماراتن اروپایی و آمریکایی را در طول 10 سال تجزیه و تحلیل کردند. آنان دریافتند که با افزایش دما، عملکرد کاهش می یابد و بالعکس، تأیید می نمایند که دوندگان خنکی را دوست دارند.

دمای مطلوب برای دوندگان زن طی مسافت طولانی 44 درجه فارنهایت است و این عدد می تواند به 55 درجه فارنهایت نیز برسد. در اصل، هر چه بیشتر در حال دویدن باشید، می خواهید دمای هوا خنک تر باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 آبان 1401 بروزرسانی: 11 آبان 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2134

به "چرا در پاییز سریعتر می دوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا در پاییز سریعتر می دوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید