کلاهبرداری با وعده واکسن در ترکیه

به گزارش سفر به تایلند، با وجود اعلام مکرر دولت ترکیه در ارتباط با واکسینه نکردن گردشگران و اتباع خارجی غیرمقیم، اما همچنان تورهای واکسن به مقصد این کشور در ایران تبلیغ زیرزمینی و غیررسمی می گردد. فعالان گردشگری و بعضی رسانه های ترکیه در واکنش به این تورها آن را نوعی دروغ و کلاهبرداری دانسته اند.

کلاهبرداری با وعده واکسن در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با قیمت تور ترکیه در ایام عید در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

ایسنا: در بعضی رسانه های ترکیه از یک آژانس مسافرتی ایرانی نام برده شده که در ازای دریافت 2700 لیر (حدود هشت میلیون تومان با محاسبه نرخ روز لیر) وعده واکسن فایزر را بدون داشتن اقامت و پاسپورت ترکیه داده است. رسانه های داخلی و همین طور بعضی فعالان گردشگری این کشور به این تبلیغ واکشن نشان داده و آن را دروغین و نوعی کلاهبرداری خوانده اند.

مقام های گردشگری ترکیه یادآور شده اند که درحال حاضر تزریق واکسن در ترکیه بدون داشتن اقامت و پاسپورت این کشور امکان پذیر نیست.

حسین کرک، رییس جامعه گردشگری خاورمیانه در ترکیه به این تبلیغ و تور واکنش نشان داده و خواسته برای جلوگیری از تخریب چهره گردشگری ترکیه، سریع تر این تبلیغات و تورها متوقف گردد و با اشاره به اطلاعات نادرست تبلیغ درباره دُز دوم واکسنی که با فاصله کم و دو روز بعد از دُز اول تزریق خواهد شد، گفته که معلوم نیست کدام واکسن و آمپول تقلبی را به مردم تزریق نموده اند. این عمل متناسب با کدام اخلاق انسانی و وجدانی است؟

پیش تر، فیلمی کوتاه از سطح شهر استانبول در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود که مردی را درحال دادزنی برای تزریق آزاد و عمومی واکسن کرونا نشان می داد. همین ویدئو ناقص، منبع اطلاعات و اظهارات بعضی مردم، فعالان گردشگری و حتی مسؤولان شده بود که در ترکیه بدون محدودیت به گردشگران خارجی واکسن تزریق می نمایند و دست مایه ای برای اجرای تور و سفر به ترکیه برای تزریق واکسن شده بود. این درحالی است که دولت ترکیه در برنامه تازه واکسن، صراحتا تعیین نموده فعلا برنامه ای برای واکسیناسیون گردشگران و اتباع خارجی غیرمقیم در این کشور ندارد.

حرمت الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ در واکنش به گزارش رسانه های ترکیه و همچنن تبلیغ تور واکسن می گوید: تا کنون گزارشی در این باره به دست ما نرسیده و شکایتی هم دریافت نشده است.

او تاکید می نماید که در ترکیه به هیچ مسافر ایرانی واکسن تزریق نمی گردد، مگر این که در این کشور اقامت رسمی داشته باشد. دولت ترکیه هم بارها اعلام نموده برای گردشگر ها واکسن تزریق نمی نماید و فعلا برنامه ای ندارد. شاید در آینده برنامه این کشور تغییر کند، اما درحال حاضر هیچ برنامه ای را اعلام ننموده و واکسن هم به خارجی تزریق نمی نمایند.

رفیعی هرچند اجرای تور به کشورهایی که امکان تزریق واکسن به گردشگران و اتباع خارجی را دارند، مغایر با مقررات داخل کشور نمی داند، اما می گوید: بعید است با وجود مقررات ترکیه در مورد واکسیناسیون کرونا، آژانس های ایرانی وعده واکسن داده باشند، مگر این که زیرزمینی رخ داده باشد.

ستاد ملی کرونا و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبلیغ و اجرای تور به نام واکسن را تایید ننموده و حتی آن را فاقد وجاهت قانونی اعلام نموده اند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1720

به "کلاهبرداری با وعده واکسن در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با وعده واکسن در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید