جنجال برای سفر و خار پاشنه

به گزارش سفر به تایلند، احسان حدادی، رکورددار پرتاب دیسک ایران و آسیا، روز های پرتنشی را پشت سر می گذارد. او که سودای حضوری قدرتمند در المپیک توکیو را در سر می پروراند، اصلا فکرش را نمی کرد با آمدن ویروس کرونا، این چنین برنامه هایش دگرگون گردد؛ اول از همه اردوی تمرینی اش در آمریکا لغو شد، بعد خودش به کرونا مبتلا شد و حالا هم مصدومیت پای راست (خار پاشنه) برایش حاشیه ساز شده است.

جنجال برای سفر و خار پاشنه

شرق در ادامه نوشت: البته جراحی خار پاشنه برای حدادی مصدومیت غریبی نیست؛ پای چپ احسان بعد از المپیک 2016 ریو هم با این ضایعه روبرو شده بود که آن را در آلمان جراحی کرد. حالا این ضایعه در پاشنه پای راست او به وجود آمده است.

نایب قهرمان المپیک 2012 لندن، چون از نتیجه عمل قبلی خود در اروپا رضایت دارد، این بار هم دلش می خواهد در یکی از کلینیک های پیشرفته آلمان جراحی کند؛ اما موضوعی که باعث شده تا این روز ها اسم حدادی خیلی در رسانه ها مطرح گردد و پای بعضی از حرف و حدیث های قدیمی دوباره به میان آید، مخالفت بر سر اعزام او به آلمان برای جراحی پای آسیب دیده اش است. حرف و حدیث ها بر سر حمایت هایی است که از احسان می گردد.

تک ستاره دوومیدانی همواره از سوی بسیاری از اهالی این رشته و مدیران ورزشی متهم به این بوده که بیشترین امکانات و پول ورزش مادر برای او خرج شده است. حال چه وضع مالی فدراسیون دوومیدانی و ورزش خوب باشد، چه بد. جنجال به وجود آمده به خاطر این است که چرا باید این پرتابگر در اوضاع بد مالی کشور برای انجام عمل به آلمان برود؛ آن هم در شرایطی که نرخ دلار روز به روز افزایش پیدا می نماید و تا 24 هزار تومان هم پیش رفته است.

از آنجا که فدراسیون دوومیدانی توانایی تأمین هزینه های سفر و درمان حدادی را در آلمان نداشت، او از رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، درخواست کرد تا به عنوان یک المپین، مخارج درمانش را متقبل گردد. در ابتدا صالحی امیری با درخواست حدادی موافقت کرد؛ اما بعد از اینکه در رسانه ها این موج به راه افتاد که چه دلیلی دارد، برای انجام یک عمل ساده که هزینه اش در داخل پنج میلیون هم نمی گردد، با دلار 24 هزار تومانی متحمل هزینه های گزاف شد، یکباره اعلام شد که خواسته مرد شماره یک پرتاب دیسک ایران اجابت نشده است.

اعضای هیئت اجرائی کمیته ملی المپیک در نشست اخیری که داشتند، به صراحت اعلام کردند که نمی توانند در این وضع و اوضاع ارز را برای حدادی از کشور خارج نمایند! البته یک سری گوشه و کنایه ها هم خطاب به احسان از هیئت اجرائی بیرون آمد که نشان دهد حرف وحدیث هایی که ورد زبان خانواده دوومیدانی است و در رسانه ها هم مطرح می گردد، در تصمیم گیری آن ها بی تأثیر نبوده است؛ اینکه گفته می گردد حدادی نقش یک جهانگرد را در دوومیدانی دارد. هر زمان که بخواهد، به بهانه اردو و مسابقه، اروپا، آفریقا و آمریکا را دور می زند. حالا هم، چون مدتی است از کشور بیرون نرفته، به خاطر عمل خار پاشنه اش می خواهد سفر برود.

دارنده تنها مدال المپیکی و جهانی دوومیدانی ایران خودش در تبادل نظر با یکی از رسانه ها این حرف را تأیید نموده است. او در واکنش به تصمیم هیئت اجرائی می گوید: فکر کوچکی که تنها از آدم های کوچک برمی آید. در حالی که قهرمان دیگر فکر سفر نیست. من در این مدت آن قدر سفر رفته ام که از آن بیزارم. به من می گویند جهانگرد است. اگر من جوان 16، 17 ساله بودم که دوست داشتم سفر بروم، یک چیزی؛ اما من 10 تا پاسپورت عوض نموده ام و همه جای جهان برای مسابقه رفته ام. همه جای جهان من را با عزت و احترام برای مسابقه دعوت می نمایند و حتی هزینه ها را هم خودشان می دهند و در بهترین هتل ها از من پذیرایی می نمایند؛ آن وقت چرا باید برای تفریح بروم آلمان؟ آن ها می گویند احسان به بهانه جراحی می خواهد سفر برود.

البته حاشیه ها درباره احسان حدادی به همین حرف ها ختم نمی گردد. او حتی به خاطر پرواز هایی هم که به مسابقات جهانی و اردو های برون مرزی اش دارد، مورد غضب واقع شده است. اینکه چرا حدادی باید همه سفرهایش، از دور تا نزدیک را با پرواز بیزینس کلاس برود. احسان حدادی در دو سال اخیر با مک ویلکینز، مربی صاحب نام آمریکایی، تمریناتش را پشت سر گذاشته و در این مدت به صورت مقطعی اردوهایش را در آمریکا برگزار نموده است. البته در هشت ماه گذشته از مک برنامه گرفته است و با شیوع کرونا فعلا شرایط رفتن به آمریکا را ندارد. این ها همه در حالی است که بنا بر ادعای حدادی، فدراسیون دوومیدانی از مهر سال گذشته نتوانسته حقوق این مربی را بدهد.

مهدی مبینی، سرپرست فدراسیون دوومیدانی، می کوشد با تأمین اعتبار لازم، حقوق این مربی را که ماهانه پنج هزار دلار است، بپردازد. مک با حدادی توافق نموده که درحال حاضر بدون دریافت هیچ حقوقی از راه دور به او برنامه بدهد. قهرمان پرتاب دیسک کشور یک ماساژور خارجی هم دارد که او نیز 33 هزار دلار از فدراسیون طلب دارد. البته مبینی در مدت کوتاهی که در این فدراسیون بوده، توانسته بخشی از حقوق معوقه او را نیز پرداخت کند.

با همه این ها باید گفت احسان حدادی تک ستاره تاریخ دوومیدانی ایران از گذشته تا به امروز بوده که عظیم ترین افتخارات را به دست آورده است؛ از قهرمانی در آسیا تا کسب اولین مدال جهانی (2011 برنز) و المپیک (2012 لندن). او با کسب 10 مدال طلا از سال 2005 تا به امروز قهرمان بلامنازع پرتاب دیسک آسیا بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1104

به "جنجال برای سفر و خار پاشنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال برای سفر و خار پاشنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید