42 کشور دارای شرایط پر خطر کرونایی ، پذیرش مسافران خارجی تنها با تست pcr منفی

به گزارش سفر به تایلند، مدیرکل شرکت های هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت:42 کشور در فهرست کشورهای پر خطر کرونایی قرار دارند و پذیرش مسافران خارجی هم تنها با تست PCR منفی امکان پذیر است.

42 کشور دارای شرایط پر خطر کرونایی ، پذیرش مسافران خارجی تنها با تست pcr منفی

به گزارش خبرنگاران، حسن خوشخو، مدیر کل شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه مقررات نوی برای سفر به کشورهای خارجی در شرایط نو کرونایی در نظر گرفته شده است گفت: فهرست نوی از کشورهای پر خطر و ویژه تهیه شده است.

وی درباره آخرین شرایط فهرست کشور های پرخطر و ویژه کرونایی گفت: از نظر میزان در گردش سویه جهش یافته ویروس کرونا، کشور ها به سه گروه تقسیم بندی شده اند و تنها پذیرش مسافر به طور مستقیم و غیرمستقیم از کشور های ویژه (کشور های دارای سویه جهش یافته) شامل برزیل و اروگوئه تا اطلاع ثانوی ممنوع و ورود دیپلمات ها، ماموران دولتی و نمایندگان سازمان های بین المللی منوط به تایید وزارت امور خارجه با رعایت دستورالعمل های ابلاغی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه 42 کشور در شرایط پرخطر قرار دارند، اضافه نمود: سفر های مستقیم و غیر مستقیم از کشور های پرخطر (کشور های با بروز بالای بیماری) شامل آندورا، آرژانتین، بولیوی، بوتسوانا، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، قبرس، اکوادور، مصر، اسواتینی، فیجی، گرجستان، هند، اندونزی، کویت، لسوتو، لیبی، مالاوی، مالزی، مغولستان، موزامبیک، نامبیبیا، نپال، هلند، عمان، پاراگویه، پرو، پرتقال، روسیه، سیشیل، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سودان، سورینام، سوریه، تانزانیا، تونس، انگلستان، زامبیا و زیمباوه برقرار است.

خوشخو با بیان اینکه رعایت دستورالعمل ابلاغی مراقبت مرزی هوایی- دریایی از کشور های اعلام شده الزامی است، اعلام کرد: مسافران ورودی از این کشور ها علاوه بر تست منفی پی سی آر از نظر کرونا در مبدا (با مهلت 96 ساعت) ضروری است در هنگام ورود هم تحت آنالیز آزمایشگاهی مجدد (تست پی سی آر کرونا) قرار گیرند.

مدیرکل شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری شرح داد: سایر کشور ها منع تردد سفر در حال حاضر نداشته و تست پی سی آر منفی از کشور مبدا با مهلت 96 ساعت برای ورود به کشور کفایت می نماید، بعلاوه غربالگری علامتی (مراقبت سندرمیک) برای این گروه انجام خواهد شد و در صورت احتیاج تست (پی سی آر) مجددا به عمل خواهد آمد.

خوشخو با اشاره به اینکه مسافران ورودی از کشور های اروپایی همچون سایر مسافران باید تست پی سی آر منفی از کشور مبدا (با مهلت 96 ساعت) به همراه داشته باشند، اضافه نمود: برای افرادی که دو نوبت واکسن تزریق نموده اند و 15 روز از تزریق دوز دوم گذشته باشد با داشتن کارت واکسیناسیون اقدام دیگری لازم نیست و افرادی که واکسن دریافت ننموده اند یا واکسیناسیون ناقص دارند و در فهرست کشور های پرخطر بوده اند بایستی در بدو ورود تست PCR مجدد از آن ها به عمل آید و تا زمان جواب در منزل در قرنطینه باشند.

وی ادامه داد: مقرر شد چنانچه کشور های همسایه در گروه پر خطر قرار گیرند در بدو ورود تست PCR منفی با مهلت 96 ساعت داشته و در بدو ورود مراقبت سندرمیک به عمل آید و صرفا در صورت علامت دار بودن از آنان تست PCR مجدد به عمل خواهد آمد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1731

به "42 کشور دارای شرایط پر خطر کرونایی ، پذیرش مسافران خارجی تنها با تست pcr منفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "42 کشور دارای شرایط پر خطر کرونایی ، پذیرش مسافران خارجی تنها با تست pcr منفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید