از سیر تا پیاز شرایط و قیمت حمل خودرو با قطار را این جا بخوانید

به گزارش سفر به تایلند، در ایران جاهای زیادی هست که می گردد با قطار به آنها رسید، پا را روی پا می اندازی و خودت را به تکان های قطار می سپاری و چند ساعت بعد در مقصدی. وقتی راه دور باشد اهمیت سفر با قطار بیشتر خودش را نشان می دهد و رانندگی طولانی خسته ات می نماید. ولی وقتی به مقصد رسیدی چی؟ آنجا به ماشینت شاید نیاز پیدا کنی و در اینجاست که موضوعی به نام حمل خودرو با قطار و هزینه حمل و نقل ماشین با قطار به میان می آید.

از سیر تا پیاز شرایط و قیمت حمل خودرو با قطار را این جا بخوانید

چطور ماشین ها با قطار حمل می شوند؟

ماشین ها را سوار واگن های خودروبر می نمایند. این واگن ها دوطبقه هستند و بین 10 تا 12 ماشین در آنها جا می گیرد. البته همه جهتهای ریلی امکان حمل ماشین را ندارند، ولی تعدادی از شهرهای بزرگ در فهرست راه آهن هستند که این امکان را دارند. یکی از شرایط حمل خودرو با قطار این است که ارتفاع ماشین باید کمتر از 158 سانتی متر و عرض آن تا 180 سانتی متر باشد.

از کجا برای ماشین مان بلیت بخریم؟

همانطور که برای خودتان بلیت می خرید، برای حمل خودرو هم باید بلیت تهیه کنید. می توانید به دفترهای فروش بلیت سر بزنید، ولی ما پیشنهاد می کنیم آنلاین بلیت خریداری کنید. کافیست به سایت شرکت رجا raja.ir بروید و کارت بانکی هم دم دست تان باشد.

قیمت بلیت رفت و برگشت در هر جهت یکی ست و فرقی ندارد. ضمن این که اگر بلیت را گم کردید یا رسید خرید را اشتباهی پاک کردید، دوباره برای شما بلیت صادر می نمایند.

شرایط تحویل ماشین به راه آهن

بلیت را نهایتا تا 3ساعت مانده به زمان حرکت قطار باید خریده باشید. البته علاوه بر قیمت بلیت، حق بیمه هم می پردازید. مبلغ حق بیمه به ارزش ماشین شما بستگی دارد و عدد ثابتی نیست.

اگر قرار است شما ماشین را تحویل راه آهن بدهید، بلیت را به نام خودتان خریداری کنید. حتما مدارک شناسایی تان و سند و کارت ماشین را همراه داشته باشید.

یک ساعت قبل از زمان حرکت قطار، ماشین را به انبار تحویل می دهید.

بهتر است فقط زاپاس و جک را در ماشین بگذارید و بقیه وسایل را بردارید. چون شرکت ریلی مسوولیتی در قبال حفظ وسایل شخصی شما ندارد و هیچ بار اضافی قبول نمی کند.

نیازی نیست قبل از تحویل ماشین بنزین بزنید، این کار را بگذارید در مقصد انجام بدهید. میزان بنزینی که در باک ماشین به جای مانده، باید از یک چهارم باک کمتر باشد. سرباتری ماشین ها را هم در مبدا جدا می نمایند که موارد ایمنی هم رعایت شده باشد. به شهر مقصد که برسید، سرباتری ها دوباره نصب می شوند.

فاصله تهران تا شهرهای دیگر با هوایپما، قطار و ماشین چقدر است؟

کرایه حمل خودرو با قطار از تهران تا مقصد چقدر است؟

مسافر شمال که باشید، باید زحمت رانندگی را بکشید، چون امکان انتقال ماشین با قطار به شهرهای شمالی فعلا وجود ندارد.

شیراز یکی از شهرهایی ست که امکان حمل خودرو با قطار به آن وجود دارد. قیمت بلیت انتقال خودرو از تهران به شیراز مبلغ 149400 تومان است.

درست است که تبریز زمستان های سردی دارد، اما در فصل های دیگر هوای خنکش دلچسب است. جاهای دیدنی هم که کم ندارد. پس اگر تصمیم گرفتید با قطار به تبریز سفر کنید و ماشین تان را هم سوار قطار کنید، قیمتش 107750 تومان است.

نیمه دوم سال و تعطیلات نوروز زمان خوبی برای سفر به اهواز است. از آن جایی که جهت تهران به اهواز طولانی ست و نزدیک به 10 ساعت راه است، سپردن ماشین به واگن حمل خودرو کار عاقلانه ایست. هزینه حمل خودرو از تهران تا اهواز 152750 تومان اعلام شده.

اگر بخواهید به مشهد بروید، می توانید هم با هواپیما و هم با قطار سفر کنید که راه طولانی باعث خستگی نشود. قیمت بلیتی که تهیه می کنید 235 هزار تومان است.

یزد از آن شهرهای قشنگی ست که معماری و طبیعت متفاوت و جذابی دارد. برای سفر به یزد بدون این که زحمت رانندگی را بکشید، برای ماشین تان یک بلیت 91650 تومانی خریداری کنید و در مقصد تحویلش بگیرید.

می توانید در فصل های خنک سال، برای سفر به کرمان برنامه ریزی کنید. اگر تصمیم گرفتید ماشین را از تهران با قطار به کرمان بفرستید، 154400 تومان باید بپردازید.

یک جهت حمل خودرو هم وجود دارد که از تهران به کرمان و از آن جا به زاهدان می رود. بلیت این جهت 195500 تومان است.

بندرعباس به خصوص در تعطیلات نوروز مقصد سفر پرطرفداری ست. برخی از مسافران قشم هم زمینی به بندرعباس می فرایند و از آ ن جا با اتوبوس دریایی به قشم می رسند. اگر به چنین گزینه ای فکر کردید، خوب است بدانید بلیت تهران به بندرعباس 234400 تومان است.

به جز تهران از چه شهرهایی می شود ماشین را به شرکت رجا تحویل داد؟

قیمت بلیت از تبریز به مشهد و برعکس 225500 است. از اصفهان تا بندرعباس 134400 تومان، و از شیراز به مشهد 215500 تومان باید هزینه حمل ماشین با قطار را بپردازید.

درصورتی که جهت سفر شما یزد به مشهد باشد، 109400 تومان برای خرید بلیت می پردازید. از مشهد به کرمان 109400 تومان و از مشهد به بندرعباس 215500 تومان است.

همه قیمت ها مربوط به سال 1397 هستند. قیمت بلیت رفت و برگشت برای هر جهت یکسان است، اما اگر همزمان بلیت دوطرفه خریداری کنید، به شما تخفیف تعلق می گیرد.

شرا

اگر ماشین صفر کیلومتر است و هنوز شماره نشده، باید هنگام تحویل، برگه فروش را نشان دهید. برای این ماشین ها به جای شماره پلاک، شش رقم آخر شماره شاسی یادداشت می شود.

اگر ماشین به سازمانی تعلق دارد، باید برگه معرفی سازمان را ارائه کنید. درصورتی که ماشین گذر موقت باشد، اگر زمان مجوز عبورش تمام نشده، بلیت تهیه کنید.

فکرش را هم نکنید که ماشین تصادفی یا معیوب را با قطار به جایی بفرستید. فقط ماشین سالم و روشن را از شما تحویل می گیرند.

نکاتی که باید درباره سفر با قطار بدانید

تحویل گرفتن ماشین

حالا که بلیت خریدید، ماشین را به موقع تحویل دادید، و خودمان هم به مقصد رسیده ایم، برای تحویل گرفتن ماشین چه کار کنیم؟ بلیت به نام شما تهیه شده؛ پس کارت ماشین و کارت شناسایی خودتان را بردارید و به راه آهن بروید. تا 24 ساعت از زمان رسیدن ماشین به مقصد، پارکینگ رایگان است. اگر در این فاصله ماشین را تحویل نگیرید، تا 5 روز بعد هر روز 15 هزار تومان هزینه پارکینگ باید بپردازید. از روز پنجم به بعد، روزانه 20 هزار تومان هزینه پارکینگ دارید.

تاخیر راه آهن

اگر به هر دلیلی ماشین شما به موقع نرسد و 24 ساعت بعد ماشین را تحویل نگیرید، 50 درصد از کرایه را به شما برمی گردانند. اگر به هر دلیلی راه آهن نتواند ماشین شما را در مقصد تحویل بدهد، همه هزینه بلیت به شما برمی شود.

کنسل کردن بلیت

ممکن است برنامه سفر تغییر کند. حالا با بلیت حمل خودرویی که خریده اید چه کار کنید؟ باید بگوییم امکان استرداد بلیت وجود دارد، ولی باتوجه به این که چقدر تا زمان حرکت به جای مانده، بخشی از پول شما برمی شود. اگر تا ساعت 12 روز پیش از حرکت کنسل کنید، 90 درصد پول بلیت به حساب شما برمی شود.

لغو بلیت در فاصله ساعت 12 روز قبل تا سه ساعت پیش از حرکت 70 درصد از بهای بلیت به شما پس داده می شود. اگر 3ساعت مانده به زمان حرکت نظرتان تغییر کرد و تصمیم گرفتید بلیت را پس بدهید، 50 درصد از وجهی که پرداخته اید، به حسابتان برمی شود.

قبل از هر سفر برای اینکه از بابت محل اقامت خیالتان راحت باشد، می توانید به صفحه رزرو هتل بروید.

هزینه حمل خودرو به کیش چقدر است؟

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1903

به "از سیر تا پیاز شرایط و قیمت حمل خودرو با قطار را این جا بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سیر تا پیاز شرایط و قیمت حمل خودرو با قطار را این جا بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید