افزایش بستری های کرونا در پایتخت

به گزارش سفر به تایلند، دکتر علیرضا زالی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار ابتلا به کرونا ویروس در سطح استان تهران گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد بیماران جدید که در بخش های عادی بستری شدند ظرف 24 ساعت گذشته 186 نفر و تعداد بیماران بستری در بخش ویژه نیز 70 نفر بوده است که در مقایسه با 24 ساعت قبلی تفاوت جدی نداشته ایم.

افزایش بستری های کرونا در پایتخت

به گزارش ایسنا، وی افزود: در حوزه فوت و مراجعه نیز نسبت به 24 ساعت گذشته تفاوت جدی مشاهده نشده، البته این ثبات می تواند شکننده باشد؛ لذا باید توجه ویژه ای داشته باشیم. در بررسی فرایند بیمارانی که ظرف 24 ساعت گذشته مراجعه کردند پنج درصد بستری شدند که تا پیش از این این رقم 3.5 درصد بوده که جای تامل دارد. اما با توجه به این که تنها برای 24 ساعت گذشته بوده، باید روز های آینده را نیز در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تخت های بیمارستانی در سطح استان تهران شرایط خوبی دارند. البته کسری مستمری به عنوان معضل مزمن از گذشته در حوزه زیر ساخت های درمانی در تناسب جمعیت در استان تهران وجود داشته که همیشه با آن روبرو بودیم. اما در زمان های بحران این موضوع بیشتر جلوه می کند. با این حال در حال حاضر جوابگوی مراجعین هستیم.

وی تاکید کرد: با توجه به استمرار بیماری فرسودگی تجهیزات و کمبود ها در حوزه بستری ها و همچنین تشویقی که برای کادر درمان جهت فرسودگی به طبع استمرار بیماری خواهیم داشت، باید چاره اندیشی شود. البته توسعه بخش های مراقبت های ویژه و تامین تجهیزات پیشرفته در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران در پاسخ به سوالی در خصوص فرایند پژوهش ها برای دستیابی به دارویی موثر در درمان کرونا ویروس گفت: تا به امروز پروتکل های متعدد مورد بررسی قرار گرفته اند، اما دارویی به عنوان علاج قطعی کشف نشده است. در حقیقت داروی اثربخش در سنجش بالینی تا به امروز وجود نداشته که این موضوع در دنیا و کشور ما در حال بررسی است. در مجموع هنوز نسخه قطعی در حوزه دارویی وجود ندارد. مهم ترین موضوع که مورد توجه است باید در چارچوب درمانی موارد مختلفی مورد توجه قرار گیرد. در حقیقت بیماری کوید 19 بیماری چند وجهی است؛ لذا باید از ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در شهر تهران 128 تریال معتبر در حال بررسی و پژوهش هستند و بر روی ترکیبات دارویی پژوهش هایی را انجام می دهند که به محض قطعیت نتایج اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به تجمعات فراوان و حجم بالای کسب و کار ها در تهران متاسفانه در طول یک ماه گذشته شاهد تقلیل فاصله گذاری اجتماعی هستیم که نگرانی عمده ما نیز بر روی همین مساله است.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1046

به "افزایش بستری های کرونا در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بستری های کرونا در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید