اقتصاد چین کمترین رشد در 30 سال گذشته را تجربه کرد

به گزارش سفر به تایلند، در حالی که جنگ تجاری با آمریکا و کاهش جذب سرمایه گذاری در طی یک سال گذشته به اقتصاد چین لطمه زده است، این کشور بیان کرد که در سال 2019 ضعیف ترین رشد مالی خود در طی حدود 30 سال گذشته را تجربه نموده است.

اقتصاد چین کمترین رشد در 30 سال گذشته را تجربه کرد

با تور چین بهمن 98 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، انتظار می رود چین برای کاهش بیشتر رشد اقتصادی خود امسال اقدامات محرک اقتصادی بیشتری را در دستور کار قرار دهد.

در حالی که جنگ تجاری با آمریکا و کاهش جذب سرمایه گذاری در طی یک سال گذشته به اقتصاد چین لطمه زده است، این کشور خاطرنشان کرد که در سال 2019 ضعیف ترین رشد اقتصادی خود در طی حدود 30 سال گذشته را تجربه نموده است.

آمارهایی که صبح امروز منتشر شد در عین حال نشان می دهد که همزمان با کاهش نسبی تنش های تجاری دومین اقتصاد بزرگ دنیا سال گذشته میلادی را بهتر از ماه های آغازین سال سپری نموده این بدان معناست که مجموعه اقدامات محرک رشد در طی 2 سال گذشته احتمالا نتیجه بخش بوده است.

امسال میلادی برای حزب کمونیست چین جهت تحقق بخشیدن به هدف گذاری خود یعنی دو برابر کردن رشد فراوری ناخالص داخلی و درآمدها در دهه منتهی به سال 2020 و تبدیل این کشور به یک کشور نسبتا مرفه سالی معین کننده خواهد بود.

آمارهای دفتر ملی آمار دولت چین نشان می دهد که رشد فراوری ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه پایانی سال 2019 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد بوده که تغییری نسبت به سه ماهه سوم سال نداشته، اما پایین ترین رقم در طی حدود 3 دهه اخیر به شمار می رود.

بدین ترتیب رقم رشد اقتصادی چین در کل سال 2019 به 6.1 درصد رسیده که پایین ترین نرخ رشد سالانه این کشور از سال 1990 تاکنون است.

لوئیز کویجس، تحلیلگر موسسه آکسفورد اکونومیکس در هنگ کنگ گفت: من فکر می کنم رشد اقتصادی چین در سه ماهه پایانی سال پایدار بوده است.... ما شاهد بهبود شرایط صنعت بوده ایم. ما شاهد کوشش هایی (آز سوی سیاستگذاران) برای اطمینان از تداوم رشد اقتصادی به ویژه به وسیله تامین اقتصادی پروژه های زیرساختی بوده ایم.

به گفته منابع مطلع، پکن که سال گذشته رشد اقتصادی 6 تا 6.5 درصد را هدف قرار داده بود، امسال میخواهد هدف گذاری خود را در حدود 6 درصد قرار دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 608

به "اقتصاد چین کمترین رشد در 30 سال گذشته را تجربه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد چین کمترین رشد در 30 سال گذشته را تجربه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید