امن ترین راه سفر کدام است؟ اتوبوس؟ قطار؟ هواپیما؟

به گزارش سفر به تایلند، همواره خرید بلیط هواپیما و یا اتوبوس و قطار جزو اولین موارد آغاز سفر است. برای برنامه ریزی سفر، معمولا به دنبال امن ترین راه سفر هستیم. اگر بخواهید به سفر چند روزه ای بروید، کدام وسیله را انتخاب می کنید؟

امن ترین راه سفر کدام است؟ اتوبوس؟ قطار؟ هواپیما؟

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

بیشتر مردم از سفر با هواپیما ترس دارند. هر از گاهی خبر سقوط هواپیما، ترس بر دل مردم می اندازد. به گونه ای که گمان می نمایند، هواپیما، خطرناک ترین وسیله نقلیه است. شاید این ترس به واسطه معلق بودن درهوا به وجود آمده باشد. شاید هم به علت کمتر دیده شدن این سانحه، باشد که با شنیدنش، تعجب می کنیم.

آمار مرگ و میر با کدام وسیله نقلیه بیشتر است؟

طبق آمار، سفرهای جاده ای با اتوبوس و ماشین های سواری، بیشترین نرخ مرگ و میر را دارند. اما از آن جایی که این وسیله ها معمولا سرنشینان کمتری دارند، کمتر در صدر اخبار و توجه رسانه ها قرار می گیرند. تعداد تصادفات جاده ای بسیار بیشتر از تعداد تصادفاتی است که قطار و هواپیما دارند اما از آن جایی که قطار و هواپیما سرنشینان بیشتری دارند، در صورت بروز حادثه، تا مدت ها صدر خبرهای روز خواهند بود.

قطار امن تر است یا هواپیما

شاید تعجب کنید اما هواپیما امن ترین راه سفر است، پس می توانید با خیال راحت بلیط هواپیما تهیه کنید و به سفر بروید. اما هنوز هم، بسیاری از مسافران دلهره پرواز را در طول پرواز دارند. طی تحقیقاتی که انجام شد، قطار دومین وسیله نقلیه امن در سفر است که طبق آمار، در یک بازه 9 ساله، 0.43 نفر به ازای هر میلیون مایل سفر، تلفات داشته است. بله! این آمار شگفت انگیز است. در صورتی که مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای، 7.3 نفر در این بازه است. اما تعداد بالای فروش بلیط اتوبوس، نشان دهنده این است که مردم بیشتر به این وسیله اعتماد می نمایند!

چرا هواپیما امن ترین وسیله نقلیه است؟

بر اساس تحقیقاتی که دانشگاه ام ای تی در بین سال ها 2008 تا 2012 صورت گرفته است، با توجه به میزان انتقال مسافرین، احتمال کشته شدن در پروازهای ایالت متحده، 1 در 45 میلیون پرواز است. این بدین معنا است که اگر یک مسافر هر روز از این وسیله نقلیه استفاده کند، تا 123000 سال، دچار سانحه هوایی نمی گردد. اما موضوع در کشورهای دیگر، کمی فرق دارد. با قدیمی شدن هواپیماها، باید بعضی از آن ها از دور پرواز خارج شوند تا امنیت مسافر به خطر نیفتد. کشورهایی که با تحریم روبرو هستند، کمتر می توانند استانداردها را رعایت نمایند. با وجود این که در پروازهای مختلف، شاهد سقوط هواپیما در سراسر دنیا و ایران بوده ایم، اما باز هم میزان تلفاتی که هواپیما دارد، به مراتب، خیلی کمتر از قطار و اتوبوس است.

طبق تحقیقات کشته شدگان راه هوایی، به ازای هر میلیون مایل سفر، تنها 0.07 درصد بوده است. به عبارت دیگر، در هر یک میلیون پرواز تنها 2.1 نفر کشته می شوند. این آمار ثابت می نماید که هواپیما، بهترین و امن ترین راه هوایی است.

امنیت روز افزون هواپیماها

هرچند همه وسایل نقلیه به دنبال افزایش ایمنی و حفاظت از جان مسافرین خود هستند اما ورود تکنولوژی های پیشرفته و تجهیزات مدرن در هواپیماها، نسبت به وسایل دیگر پیشی گرفته است. این تجهیزات، امنیت سفر را بالاتر برده است و هم اکنون، در سالی قرار داریم که امنیت پرواز، بالاترین حد خود در طی ادوار گذشته قرار گرفته است. پس اگر قصد سفر به جایی را دارید و امنیت برایتان مهم است، بلیط هواپیما تهیه کنید و با هواپیما، به سفری هیجان انگیز بروید.

با وجود این که هواپیماها امن ترین راه پرواز هستند اما همچنان مسافرینی را می بینید که در هنگام سوار شدن، ترس و اضطراف فراوانی دارند. اگر با خواندن این مطلب هنوز هم از پرواز واهمه دارید، بهتر است بلیط قطار را برای سفری که در پیش دارید، تهیه کنید. قطار با سرعت کمتر و آرامش بیشتری حرکت می نماید. با این که دیرتر به مقصد می رسید اما، ارزش آرامش خاطر شما را دارد.

خرید بلیط سفرمی

اگر علاقمند با هر وسیله نقلیه عمومی هستید، به راحتی می توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی از سایت سفرمی تهیه کنید. تنها کافیست به آدرس https://www.safarme.com مراجعه کنید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1003

به "امن ترین راه سفر کدام است؟ اتوبوس؟ قطار؟ هواپیما؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امن ترین راه سفر کدام است؟ اتوبوس؟ قطار؟ هواپیما؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید