امیر کبیری ها پانسمان ترمیم کننده انواع زخم فراوری کردند

به گزارش سفر به تایلند، تهران-خبرنگاران- یکی از شرکت های مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از زیست پلیمرها به ساخت پانسمان هایی دست یافتند که با ایجاد فاکتورهای رشد درون سلولی امکان ترمیم انواع زخم ها و سوختگی های نوع یک و دو را فراهم می نماید.

امیر کبیری ها پانسمان ترمیم کننده انواع زخم فراوری کردند

به گزارش روز شنبه سفر به تایلند از دانشگاه صنعتی امیر کبیر، تمامی انسانها از دیر باز تاکنون آسیب دیدگی هایی که منجر به زخم گردد را تجربه نموده اند و درمان زخم و آثار باقیمانده از آن همیشه نگرانی هایی را در پی داشته است.

به منظور درمان چنین جراحت هایی محققان همیشه در کوشش برای ابداع روش های جدیدی بودند که سرعت و کیفیت درمان زخم ها را افزایش دهد.

در این راستا شرکت طبا زیست پلیمر (تریتا) مستقر در برج فناوری امیرکبیر با هدف ایجاد نوآوری در سلامت، فعالیت رسمی خود را از سال 1394 در این زمینه شروع کرد.

این شرکت طی هشت سال پژوهش و تحقیق به تکنولوژی پیشرفته ای در زمینه طراحی و فراوری پانسمانی نوین با ساختار مشابه پوست انسان دست یافتند.

فراوری اولین محصول قدرتمند خود، با عنوان پانسمان ماتریکس کلاژن TEBADERM® از جمله محصولات این شرکت است که در راستای کاهش هزینه های بیماران فراوری شده است.

پانسمان ماتریکس کلاژن TEBADERM® دارای ساختار مشابه ماتریکس خارج سلولی و زیست پلیمرها است که ،به وسیله ایجاد محیط طبیعی برای سلول های بدن، شرایطی بهینه و بدون استرس را برای سلول ها فراهم می نماید. این امر منجر به حضور فاکتورهای داخلی رشد سلولی و افزایش پایداری آنها در محل آسیب دیده شده و درنتیجه باعث افزایش سرعت تقسیم سلولی و روند ترمیم زخم می گردد.

این پانسمان، ماتریکس منعطف و با قابلیت قرارگیری روی انواع سطوح زخم است ضمن آنکه با بهره گیری از تکنولوژی منحصر به فرد به کار رفته در فراوری آن باعث کاهش احتمال بروز حساسیت و عدم آسیب بافتی هنگام تعویض پانسمان می گردد.

چسبندگی مناسب به سطح زخم، کنترل بصری زخم، حفظ رطوبت مناسب، جذب اگزودا ناشی از زخم، امکان برش مناسب با سایز زخم، افزایش سرعت ترمیم از دیگر ویژگی های پانسمان فراوری شده است.

همچنین پانسمان ماتریکس کلاژن در درمان تمامی انواع زخم ها از جمله زخم های دیابتی بدون عفونت، زخم بستر، سوختگی درجه یک و 2، زخم های ناشی از شیردهی، زخم اگزوداتیو حاد و مزمن و زخم های نروپاتیک از جمله کاربردهای این پانسمان است.

گفتنی است، از دیگر کاربردهای این محصول دانش بنیان می توان به زخم های ناشی از آرتریت روماتوئید، انواع خراش ها و بریدگی ها، مناطق پیوندی پوست و زخم های سیاهرگی و سرخرگی اشاره نمود.

یادآور می گردد، پانسمان های ماتریکس کلاژن تحت شرایط GMP و طبق استانداردهای ISO13485، ISO9001 و FDA-QSR در مقیاس صنعتی قابل فراوری است.

**9465**1601**

منبع: ایرنا
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 168

به "امیر کبیری ها پانسمان ترمیم کننده انواع زخم فراوری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر کبیری ها پانسمان ترمیم کننده انواع زخم فراوری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید