اولیانوف: رایزنی های برجامی در وین ادامه دارد

به گزارش سفر به تایلند، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی امروز (آدینه) از ادامه نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام در وین در غالب رایزنی های غیر رسمی اطلاع داد.

اولیانوف: رایزنی های برجامی در وین ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین که کشورش را در گفت وگوهای برجامی در این شهر نمایندگی می نماید، در توییتی از ادامه نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام در غالب رایزنی های غیر رسمی اطلاع داد.

وی در این خصوص نوشت: کمیسیون مشترک برجام کار خود را امروز در وین به وسیله رایزنی های غیررسمی در شکل های مختلف ادامه می دهد. هیأت ها (گزارش) مشارکت های انجام داده در زمینه لغو تحریم ها و مسائل هسته ای را ارائه می نمایند.

به گزارش فارس، رایزنی های تیم مذاکره نماینده ایرانی و اعضای 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) و اتحادیه اروپا همچنان در وین در جریان است. همچنین قرار است امروز گفت وگوهای فنی به صورت دو و چندجانبه در سطوح مختلف بین طرف ها ادامه یابد.

در پی برگزاری نشست دیروز (پنجشنبه) کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره نماینده کشورمان سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار گردد که به دایل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشست در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین در خاتمه این نشست آن را بسیار جدی و چالشی خواند و بار دیگر بر برطرف همه تحریم ها تأکید کرد و گفت اروپایی ها باید در مذاکرات جدیت نشان دهند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1563

به "اولیانوف: رایزنی های برجامی در وین ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: رایزنی های برجامی در وین ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید