بن بست در مذاکرات کابل-طالبان در قطر، کابل: طالبان خواستار حذف نام جمهوری است

به گزارش سفر به تایلند، خواسته هایی از طرف گروه طالبان که مبنی بر حذف نام نظام ما مطرح می گردد، قابل قبول مردم افغانستان و جامعه جهانی نیست.

بن بست در مذاکرات کابل-طالبان در قطر، کابل: طالبان خواستار حذف نام جمهوری است

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گزارش ها مبنی بر حل اختلافات میان مذاکره کنندگان در دوحه را رد نموده و تاکید نمود که این گفت وگوها با بن بست روبرو شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، صدیق صدیقی، سخنگوی محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در یک نشست خبری در کابل گفت: خواسته های طالبان در مذاکرات صلح دوحه در تقابل با قانون اساسی افغانستان است و این گروه به جای توافق صلح، به دنبال بهانه جویی است.

وی گزارش ها مبنی بر شکسته شدن بن بست و تغییر در چارچوب مذاکرات هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان را نادرست خواند و اضافه نمود: اصول اساسی برای هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان واضح بوده قانون اساسی و مصوبات جرگه مشورتی صلح، چارچوب کاری هیئت افغانستان را معین نموده است وهیئت بر است آن مذاکرات را به پیش می برد.

صدیقی تاکید نمود: خواسته هایی از طرف گروه طالبان که مبنی بر حذف نام نظام ما مطرح می گردد، قابل قبول مردم افغانستان و جامعه جهانی نیست. طالبان از راه چاره خشونت و اقدامات تروریستی استفاده می نماید. در حالی که اصول هیئت مذاکره کنندگان دولت افغانستان در قانون اساسی به صورت واضح بیان شده است.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان همچنین بیان نمود: تمام کشورها و سازمان های بین المللی که در نشست ژنو شرکت نموده بودند، خشونت ها و حملات طالبان را محکوم کردند و از رهبری فرایند صلح به مالکیت دولت افغانستان حمایت کردند. دولت افغانستان، از تعهدات خود، در زمینه شفافیت و حساب دهی از تطبیق برنامه های صلح و توسعه به شرکای بین المللی، پاسخ گو بوده و به تطبیق و تحقق تعهدات دوجانبه تاکید می نماید.

نشست ژنو، با حضور 66 کشور و 32 سازمان بین المللی با تعهدات جدید 13.3 میلیارد دلار برای چهار سال آینده به افغانستان و تأکید بر تداوم همکاری های قبلی سرانجام یافت. مبارزه با فساد، کاهش خشونت ها، پیشرفت در گفت وگوهای صلح، حفظ دستاوردهای دو دهه گذشته، کوشش افغانستان بران حفظ ارزش های اساسی زنان و شهفرایندان این کشور، از خواست های اساسی شرکت کنندگان در نشست ژنو بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1248

به "بن بست در مذاکرات کابل-طالبان در قطر، کابل: طالبان خواستار حذف نام جمهوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن بست در مذاکرات کابل-طالبان در قطر، کابل: طالبان خواستار حذف نام جمهوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید