برترین مانومتر موجود در بازار کدام است

به گزارش سفر به تایلند، مانومتر چیست

از مانومتر برای مقدار گیری فشار ، تجزیه و تحلیل نیروی وارد شده به وسیله یک سیال (مایع یا گاز) بر روی سطح استفاده می گردد. فشار به طور معمول در واحد نیرو در واحد سطح مقدار گیری می گردد. تکنیک های زیادی برای مقدار گیری فشار و خلا وجود دارد. به ابزارهایی که برای مقدار گیری و نمایش فشار در یک واحد انتگرال استفاده می شوند فشار سنج یا مانومتر گفته می گردد. مانومتر مثال خوبی است ، زیرا از سطح و وزن یک ستون مایع برای مقدار گیری و نشان دادن فشار استفاده می نماید. به همین ترتیب گیج بوردون که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد یک دستگاه مکانیکی است که هم مقدار گیری می نماید و هم نشان می دهد و احتمالاً برترین نوع سنجش است.

برترین مانومتر موجود در بازار کدام است

گیج فشار چیست

گیج سنج، فشار سنجی است که برای اندازه گیری فشارهای کمتر از فشار جوی محیط که به عنوان نقطه صفر تنظیم می گردد ، در مقادیر منفی استفاده می گردد (به عنوان مثال: −15 psig یا −760 mmHg برابر با خلا total کل). بیشتر گیج ها فشار را نسبت به فشار اتمسفر به عنوان نقطه صفر اندازه گیری می نمایند ، بنابراین این شکل از خواندن به سادگی فشار گیج نامیده می گردد. با این حال ، هر چیزی بیشتر از خلا کامل از نظر فنی نوعی فشار است. برای قرائت های بسیار دقیق ، به ویژه در فشارهای بسیار کم ، از گیجی که از خلا کامل به عنوان نقطه صفر استفاده می نماید ، می توان قرائت فشار را در مقیاس مطلق استفاده کرد.

روشهای دیگر اندازه گیری فشار شامل سنسورهایی است که می توانند فشار فشار را به یک نشانگر از راه دور یا یک سیستم کنترل (تله متری) منتقل نمایند.

در بیشتر تاریخ بشریت ، فشار گازهایی مانند هوا نادیده گرفته می شد ، یا انکار می شد ، یا به عنوان یک امر مسلم پذیرفته می شد ، اما از اوایل قرن 6 قبل از میلاد ، فیلسوف یونانی Anaximenes از Miletus ادعا کرد که همه چیز از هوا ساخته شده است که به سادگی با تغییر تغییر می یابد سطح فشار او می توانست تبخیر آب ، تبدیل شدن به گاز را مشاهده کند و احساس کند که این حتی در ماده جامد نیز اعمال می گردد. هوای متراکم بیشتر باعث سرد شدن اجسام سنگین تر و سنگین تر شدن هوا و منبسط شدن هوا باعث ایجاد اجسام سبک و گرمتر می گردد. این چیزی شبیه به چگالی گازها در هنگام گرم شدن کمتر و در هنگام خنک شدن از چگالی بیشتر است.

در قرن هفدهم ، Evangelista Torricelli آزمایشاتی را با جیوه انجام داد که به او اجازه می داد حضور هوا را اندازه گیری کند. او یک لوله شیشه ای را که از یک سر آن بسته بود ، در یک کاسه جیوه فرو می برد و قسمت انتهایی آن را بیرون می آورد و قسمت انتهایی آن را غوطه ور نگه می دارد. وزن جیوه باعث پایین آمدن آن می گردد و در انتهای آن خلا part جزئی باقی می ماند. این اعتقاد او را تایید کرد که هوا / گاز دارای جرم است و باعث ایجاد فشار بر روی چیزهای اطراف آن می گردد. پیش از این ، نتیجه محبوب تر ، حتی برای گالیله ، این بود که هوا بدون وزن است و خلا is است که مانند یک سیفون نیرو ایجاد می نماید. این کشف یاری کرد Torricelli به این نتیجه برسد:

ما در ته یک اقیانوس از عنصر هوا غوطه ور زندگی می کنیم ، که با آزمایش های بی چون و چرای دارای وزن شناخته شده است.

این آزمایش که به آزمایش تورچیلی معروف است ، اساساً اولین فشار سنج مستند است.

بلیز پاسکال دورتر رفت ، و خواهر شوهرش این آزمایش را در ارتفاعات مختلف روی یک کوه انجام داد و در حقیقت دریافت که هرچه در اقیانوس جو دورتر باشد ، فشار بیشتر می گردد.

مانومتر پکنز ترکیه

برای بیش از 45 سال ، PAKKENS یک شرکت پیشرو در طراحی و ساخت انواع ابزار اندازه گیری فشار و دما ، گروه های هیدرولیک ، HVAC و محصولات بهداشتی و قطعات دقیق ماشینکاری شده مشتری است.

PAKKENS با بیش از 450 کارمند واجد شرایط و آموزش دیده در دو تأسیسات فراوری کاملاً یکپارچه ، به فراورینمایندگان اصلی و کاربران نهایی در نفت و گاز ، مواد شیمیایی پتروشیمی ، مواد شیمیایی ، دارویی ، بیوتکنولوژی ، فرآوری مواد غذایی ، تهویه مطبوع ، ماشین سازی ، هیدرولیک ، کشاورزی ، ساخت و ساز خدمات ارائه می دهد. و صنایع خودروسازی خدمات ارائه می دهد.

PAKKENS علاوه بر تقویت مداوم حضور خود در خطوط تجاری موجود ، در چارچوب برنامه های رشد استراتژیک و پایداری خود به سرمایه گذاری در زمینه طراحی و ساخت محصولات با ارزش افزوده بالا و نوآورانه ادامه می دهد. انواع ترمومتر و مانومتر را از پرتوتکنیک نماینده پکنز ترکیه تهیه نمایید.

انواع مانومتر پکنز

1- مانومتر دیجیتال: این نوع مانومتر ها همان طور که از نام آن ها پیداست فشار اندازه گیری شده را به صورت عدد دیجیتالی بر روی یک صفحه نمایش، نمایش می دهند.

2- مانومتر روغنی: همان طور که می دانید بعضی از وسیله ها هستند که دائما در حال لرزشند و نمی توان آن ها را به طور ثابت نگه داشت به همین علت برای اندازه گیری فشار این نوع وسیله ها از فشارسنج هایی استفاده می گردد که عقربه شان اندازه دقیق را نمایش دهد مانومتر روغنی از مانومترهایی می باشد که از ویژگی برخوردار است و می توان برای اندازه گیری فشار این نوع دستگاه ها از آن استفاده کرد.

3- مانومتر اکسیژن: مانومتر اکسیژن که نام دیگر آن رگولاتور اکسیژن می باشد قطعه ای است که در قسمت بالایی کپسول اکسیژن نصب می گردد وظیفه این قطعه این است که اندازه اکسیژن ورودی و خروجی را اندازه گیری می نماید و این امکان را به کاربر می دهد که بتواند خودش آن را تنظیم کند.

منبع: اتاق
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1994

به "برترین مانومتر موجود در بازار کدام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مانومتر موجود در بازار کدام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید