بهره برداری از متروی گلشهر-هشتگرد، آزمایشی است

به گزارش سفر به تایلند، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: افتتاح خط متروی گلشهر - هشتگرد، به صورت آزمایشی است و سیستم سیگنالینگ آن کامل نیست.

بهره برداری از متروی گلشهر-هشتگرد، آزمایشی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه گفت: قرار بر این شد که روزهای سه شنبه ای که صحن شورا برگزار نمی شد، از این هفته صحن برگزار و پرونده باغات در آن مطرح گردد و امیدواریم تا سرانجام سال پرونده های مشخص تکلیف باغات به اتمام برسد تا مردم کمتر در انتظار بمانند.

وی با اشاره به گزارش شورایاری های منطقه 16 و محله باغ آذری گفت: شورایار این منطقه در مورد مسائل عمده محله و راه کارهای حل مسائل به اعضای شورا گزارش داد. همچنین متمم بودجه سال 98 یک فوریت آن به تصویب رسید.

هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد اینکه چرا گزارش شورایاری ها در زمانی مطرح می گردد که صحن به رسمیت نرسیده است، اظهار داشت: گزارش شورایاری ها در دستور جلسه صحن نیست و وقتی صحن رسمی می گردد ارائه می گردد. از اعضا درخواست کردیم با حضور به موقع کیفیت این گزارشات را افزایش دهند.

رئیس شورای شهر تهران در مورد ناایمن بودن خط متروی گلشهر -هشتگرد گفت: این خط به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده است. در مورد کمبود بخش مخابرات، با استفاده از موبایل این کمبود قابل حل است زیرا این خط در روی سطح واقع شده است. همچنین سیستم سیگنالینگ آن کامل نشده است که موضوع حساسی است و باید تکمیل گردد بنابراین در حال حاضر تنها دو ساعت از ساعت 11 تا یک خدمات رسانی می نماید. از شهروندان پول بلیت گرفته نمی گردد و افتتاح به صورت آزمایشی است.

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاران که چرا نسبت به افتتاح ناایمن این خط اعتراضی نشده، گفت: هر افتتاح مراحلی دارد. ابتدا خط آماده بهره برداری تست سرد و سپس تست گرم انجام می گردد و بعد از آن برای احصای مسائل خطوط، افتتاح آزمایشی داریم. این خط توسط دولت تکمیل شده و بهره برداری آن به شهرداری واگذار شده است. پیش از این زمانی که خط 5 را در حال ساخت بودیم، توسعه آن تا هشتگرد مطرح بود اما به دلیل کمبود بودجه، اعلام کردم ساخت بخش گلشهر به هشتگرد در اولویت ما نیست. در واقع این پروژه همان پروژه قدیمی است که با تأخیر 25 ساله به اتمام رسیده است و باید بخش های سیگنالینگ آن تکمیل گردد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که بهره برداری از این خط، بازی با جان مردم نیست؟ گفت: این موضوع را باید دولت جوابگو باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1398 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 680

به "بهره برداری از متروی گلشهر-هشتگرد، آزمایشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از متروی گلشهر-هشتگرد، آزمایشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید