تاج: از مربیان داخلی عذرخواهی می کنم

به گزارش سفر به تایلند، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از مربیان داخلی خوبی که طی این روز ها نام آن ها مطرح شد و دلخوری هایی به وجود آمد عذرخواهی می کنم.

تاج: از مربیان داخلی عذرخواهی می کنم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور مهدی تاج رییس و مهدی محمد نبی نایب رییس اول فدراسیون فوتبال و مشاور ورزشی وزیر ورزش و جوانان برگزار گردید.

در این نشست ابتدا محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اهمیت و گستره فوتبال در سراسر جهان از این رشته به عنوان پدیده ای یاد کرد که علاوه موقعیت رفیع ورزشی، عرصه های مختلف مالی، فرهنگی، اجتماعی و تبلیغاتی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. وی بعلاوه از فوتبال به عنوان ابزار قدرتمندی یاد کرد که توانسته توجه جوامع مختلف جهان را بسوی خود معطوف کند.

در ادامه جلسه، اعضای کارگروه ورزش مباحثی، چون لزوم تعین تکلیف سرمربی تیم ملی، روزآمد کردن کارکرد کمیته های تخصصی، ایجاد تحول در ساختار اداری و عملیاتی فدراسیون، تنظیم منشور حقوق هواداری، حمایت و نظارت بر فعالیت های باشگاهها، تشکیل اتاق فکر در فدراسیون، نظارت و دقت بیشتر بر قرارداد مربیان خارجی، ارائه بسته فرهنگی، متناسب با فضای فعلی فوتبال، چگونگی برخورد با ناهنجاری های این ورزش و مسائل مختلف دیگر را مطرح کردند.

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال سخنران نهایی این نشست بود که با اشاره به مباحث مطرح شده و نقطه نظرات اعضای کارگروه حزب موتلفه، حضور خود در این جلسه را فرصت مغتنم شمرد که طی آن هم توفیق ملاقات با کارشناسان با سابقه و اصحاب رسانه فراهم شد و هم این امکان به وجود آمد تا از نزدیک در جریان دغدغه های جمعی از چهره های دلسوز ورزش و فوتبال قرارگیرد. ایشان بعلاوه با ذکر خاطره و یاد کرد از شادروان علی اکبر پرورش از پیشگامان موتلفه اسلامی از این تشکیلات به عنوان حزبی ریشه دار نظام یاد کرد.

*در این هفته سرمربی تیم ملی تعیین می گردد

مهدی تاج در ادامه با اشاره به بعضی ابهامات در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: ما در فدراسیون فوتبال با جدیت پیگیر این موضوع هستیم و جلسه مهمی با اعضای هیات رییسه داشتیم که در آنجا تصمیم گرفته شد طی همین هفته، فرد مورد نظر را معرفی کنیم. ترجیح ما این است که یک چهره شاخص داخلی را برای راهنمایی تیم ملی انتخاب معرفی کنیم به شرطی که این مربی بتواند با نظم و انضباط کامل امور محوله را به انجام برساند.

*از مربیان دخلی نامزد برای حضور در تیم ملی فوتبال عذرخواهی می کنم

وی اضافه نمود: فردی که واجد شرایط، توانمند و دارای کارنامه قابل قبول باشد. با این وجود موضوع مربی خارجی هم هنوز مطرح است و نهایتا ما تا بیستم اسفندماه سرمربی تیم ملی را معرفی خواهیم کرد. در اینجا جا دارد از مربیان داخلی خوبی که طی این روز ها نام آن ها مطرح شد و دلخوری هایی به وجود آمد عذرخواهی کنم.

*نمی خواستیم باعث دلخوری مربیان دخلی شویم

رئیس فدراسیون فوتبال مطرح نمود: بدیهی است هدف ما این نبود که موجبات دلخوری کسی فراهم گردد.

*سیاست بازان می خواهند طعمه های خود را از ورزشکاران انتخاب نمایند

تاج در ارتباط با عملکرد تیم ملی و پاره ای حواشی در مسابقات جام جهانی توضیح داد: تیم ملی فوتبال قسمتی از بدنه جامعه هر کشوری است که عملکرد آن می تواند در افزایش روحیه جامعه نقش بسزایی ایفا نماید. اگر تیم ملی درهر مسابقه ای به ویژه میادین بین المللی، آسیایی، جهانی والمپیک پیروز گردد، انرژی مثبت و شادی حاصل از آن در پیکر جامعه تزریق خواهد شد. بر عکس شکست ها هم حال جامعه را بد می نماید، پس وظیفه تک تک بازیکنان کوشش در جهت افتخار آفرینی برای کشور است. بدیهی است سیاست بازان همواره دنبال فرصت هستند تا طعمه های خود را از میان چهره های مطرح خصوصا ورزشکاران انتخاب نمایند به همین علت درگیر شدن بازیکنان در مسائل سیاسی می تواند آینده خود آنان را خراب کند.

*ورزشکارانی که طعمه می شوند از عواقب آن خبر ندارند

وی اضافه نمود: نکته مهم دیگر این که وقتی بعضی از ورزشکاران درگیر وطعمه این سیاست بازان شوند، حرکاتی از خود نشان می دهند که خودشان نیز به آن کار اعتقاد ندارند و از عواقب آن با خبر نیستند!

*به تشکیل اتاق فکر در فدراسیون فوتبال اعتقاد دارم

تاج با اشاره به لزوم راه اندازی اتاق فکر در فدراسیون فوتبال گفت: قبول دارم که باید چنین مرکزی را داشته باشیم البته همین الان هم من، آقای نبی به عنوان نایب رییس و دیگر همکاران در تصمیم گیری ها از مشورت و هم اندیشی افراد مختلف استفاده می کنیم با این وجود می پذیرم که دایره مشورت باید گسترده تر باشد.

*به علت حجم بالای کار در فدراسیون امکان بروز خطا وجود دارد

رئیس فدراسیون فوتبال در ارتباط با لزوم تقویت بعضی کمیته ها توضیح داد: اینکه کم و کاستی هایی در عملکرد بعضی از کمیته ها و دیگر ارکان فدراسیون وجود داشته باشد امر طبیعی است با این وصف دیکته ننوشته غلط ندارد وقتی حجم کار بالا باشد امکان بروز خطا هم وجود دارد. کار در فدراسیون فوتبال با فدراسیون های دیگر فرق دارد. امروزه فوتبال تنها یک ورزش نیست بلکه این رشته در مباحثی، چون صنعت، فرهنگ، تبلیغات، جامعه و حتی سیاست تاثیر می گذارد لذا باید در پی گیری مسائل، تمام ابعاد گردد.

*هر بازیکنی جریمه گردد، باید خودش آن را پرداخت کند، نه باشگاه

وی اضافه نمود: ما دیدیم اگر قرار باشد جور تخلف بازیکن را باشگاه بکشد و هر دفعه آن ها جریمه شوند نه تنها ورزشکار به خود نمی آید بلکه ممکن است ناهنجاری های بیشتری درست کند لذا به این نتیجه رسیدیم که از این پس هر بازیکنی جریمه شد باید آن را شخصا بپردازد، این امر باعث می گردد تا ورزشکاران به خود آیند و حواسشان باشد که تخلف ننمایند و در صورت تکرار با جرائم سنگین تری روبرو خواهند شد تا اخلاق حرفه ای را رعایت نمایند.

* مسائل در پرداخت ارز به مربیان خارجی از دلایل اصلی شکایت آنهاست

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که چرا قرارداد مربیان خارجی غالبا به نفع آن ها و به ضرر فوتبال ما تمام می گردد اظهار داشت: طبق مقررات فیفا هر مربی که دو ماه حقوق نگرفته باشد می تواند شکایت کند و باشگاه نه تنها باید مبلغ کامل قرارداد او را بپردازد بلکه مربی مذکور می تواند با دریافت مطالبات خود قرارداد را هم یک طرفه فسخ کند. مسائل در پرداخت ارز به مربیان خارجی از دلایل اصلی شکایت آنهاست. کوشش داریم مسئله را به نوعی مرتفع کنیم تا مسائلی از این دست گریبان فوتبال ما را نگیرد.

*باشگاه ها به جای هزینه های گزاف، روی به پرورش استعداد بیاورند

رییس فدراسیون فوتبال در ارتباط با حرفه ای شدن باشگاه ها تاکید نمود: آن ها باید موارد مشخص شده را رعایت نمایند از جمله اینکه ضروری است قرارداد با بازیکنان و مربیان شفاف و سقف بودجه آن ها تعیین باشد. مسائل فرهنگی و موارد دیگر هم در این مبحث دیده شده که ضرورت دارد تمام این موارد از شفافیت کامل برخوردار باشد. هر باشگاه استاندارد ها را رعایت کرد می تواند مجوز حرفه ای بگیرد. یکی دیگر از وظایف آن ها سازندگی و پرورش استعدادهاست که بعضا مورد غفلت واقع شده است. باشگاه ها اگر به جای َهزینه چند صد میلیونی برای جذب دو بازیکن صاحب نام، این پول ها را صرف سازندگی و تیم های پایه خود نمایند، آن وقت صاحب چند بازیکن صاحب نام خواهندشد، اما متاسفانه بیشتر باشگاه های ما نتیجه گرا شده و وظایف خود را در راه سازندگی وبازیکن سازی از یاد برده اند. دود چنین تفکری به چشم تیم های ملی پایه خواهد رفت.

*در بعضی از هیات های استانی دچار ضعف عملکردی هستیم

تاج در باب ضعف عملکرد بعضی از هیات های استان هم گفت: اینکه در تعدادی از استان ها با ضعف عملکرد هیات ها روبرو هستیم غیر قابل کتمان است به همین علت شخصا همه استان ها را زیر نظر دارم و از نزدیک پی گیر فعالیت آن ها هستم. سعی خواهیم کرد اگر تغییراتی در راس هیات ها انجام می گیرد به نفع فوتبال باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با انجام بازی محبت آمیز تیم ملی با تیم های کشور های دیگر نیز پاره ای مسائل را در این رابطه دخیل دانست، اما در عین حال تاکید نمود امر مذکور نیز محقق خواهد شد و طبق تقویم فیفا انجام خواهد شد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1401 بروزرسانی: 13 اسفند 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2190

به "تاج: از مربیان داخلی عذرخواهی می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج: از مربیان داخلی عذرخواهی می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید