تبدیل 1100 هکتار بافت فرسوده به حاشیه، سن مدیران شهری کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران، قدرت الله نوروزی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: اینکه بگوییم اقدام شاخصی برای کاهش جمعیت حاشیه نشینی کردیم گزافه گویی است زیرا احتیاج به تخصیص اعتبارات بالا و همچنین هماهنگی بین دستگاهی دارد و کار فرهنگی باید صورت بگیرد.

تبدیل 1100 هکتار بافت فرسوده به حاشیه، سن مدیران شهری کاهش یافت

وی بیان داشت: در صورتی که اعتبارات در اختیار داشتیم با یک بلدوزر تمام محلات فرسوده و قدیمی و حاشیه نشین شهر را که غیر تاریخی است، خراب می کردیم و سکنه این مناطق را به یک شهرک جدید انتقال می دادیم و آن مناطق حاشیه نشین را با یک تغییر کاربری به بخش خصوصی برای ساخت و سازهای جدید واگذار می کردیم.

شهردار اصفهان با اعلام اینکه متاسفانه بخش عمده ای از بافت فرسوده اصفهان به حاشیه شهر مبدل شده است، ادامه داد: از دو هزار و 13 هکتار بافت فرسوده یک هزار و 100 هکتار آن به حاشیه شهر مبدل شده است.

وی با بیان اینکه در حاشیه شهر شاهد ترکیب افاغنه و مردم هستیم و حاشیه نشینی یک دغدغه است، گفت: حاشیه نشینی یک معضل شهری و اجتماعی است.

شهردار اصفهان بیان داشت: در جهت ساماندهی اوضاع حاشیه نشینی کمیته محرومیت زدایی مصوبه شورا را درخواست دادیم که بدنبال تشکیل آن ناکارآمدی ها را شناسایی کردیم.

بی انضباطی کاری، مالی و اداری منجر به افزایش حاشیه نشینی شده است

وی گفت: اینکه هنوز نتوانستیم پرنده فروشی ها را از خیابان عطار نیشابوری حذف کنیم، تکلیف بازار همدانیان معین نشده است و اقدامی برای شهرک طلا نکردیم تمام اینها ضعف ما به شمار می رود.

نوروزی توضیح داد: اقداماتی در جهت محرومیت زدایی انجام شده است و بیشتر برنامه ها را سعی کردیم در مناطق محروم اجرا کنیم.

وی بیان داشت: علت افزایش حاشیه نشینی، بی انضباطی کاری، مالی، اداری و اخلاقی است و همین مسئله مبدل به حاشیه نشینی مبدل می گردد.

شهردار اصفهان اظهار داشت: حذف حاشیه نشینی و کاهش جمعیت این بخش احتیاج به یک کار جمعی دارد و باید تعامل با دستگاه های مختلف صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 80 پروژه در سطح مناطق شهر اصفهان فعال است، اظهار کرد: تنها در مرکز همایش ها 16 پروژه و شش پروژه در میدان امام علی (ع) داریم و 365 قرارداد پروژه وجود دارد که برای آن ها 100 میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است.

نوروزی با بیان اینکه من به دنبال شوبازی و مطرح کردن اقدامات نیستم، توضیح داد: خیلی اقدامات خیرخواهانه و بشر دوستانه صورت می گیرد که صدایش را در نیاوردیم و این نقدی است که به رسانه ها دارم.

بدهی میلیاردی شهردار سابق به صدا و سیما

وی با اشاره به اینکه باید اطلاع رسانی مناسبی از اقداماتی که صورت می گیرد، مطرح گردد، گفت: در شهرداری قبل روزانه یک تا دو ساعت تلویزیون در اختیار شهردار بود و بدهی میلیاردی ایجاد نموده بود که بخشی از این بدهی تسویه شده است و این در حالیست که به خاطر این بدهی ها هیچ تبلیغ تلویزیونی در این دوره نداریم و همین سبب شده که بسیاری از کارهای ما مخفی بماند.

شهردار اصفهان توضیح داد: اگر بتوانیم هشت میلیارد تومان بدهی به صدا و سیما را پرداخت کنیم می توانم از تلویزیون گزارش فعالیت ارائه کنم و تا زمان پرداخت شدن بدهی ها این کار را انجام نمی دهم، زیرا نمی خواهم بدهی ها را افزایش بدهم.

وی اضافه نمود: به صدا و سیما زمین پیشنهاد دادیم تا با بدهی تهاتر گردد، اما آن ها قبول نکردند از این رو در حال مذاکره هستیم و خوشبختانه تعامل خوبی با صدا و سیما برقرار شده است.

سن مدیران شهری یک سال و نیم پایین آمده است

نوروزی با اشاره به اینکه در این دوره از شهرداری توانستیم از مدیران جوان و کادر جوان استفاده کنیم، ادامه داد: سن مدیران در این دوره از شهرداری یکسال و نیم کاهش یافته است و این در حالی است که غالبا آن در رده فوق لیسانس و دکتری هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون 43 درصد از بودجه سه هزار میلیارد تومانی شهرداری اصفهان تحقق پیدا نموده است، گفت: از این 43 درصد، 500 میلیارد تومان از بودجه امسال را در خط 2 مترو به کار گرفتیم و چهار ایستگاه آن در حال ساخت و بخشی از بدهی ها در حال پرداخت است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه روزانه سه میلیارد تومان هزینه های جاری شهر اصفهان است، اضافه نمود: ماهانه 90 میلیارد در بخش جاری شهر هزینه می گردد.

نوروزی ادامه داد: یک هزار و 100 میلیارد تومان بودجه ناخالص عمرانی در امسال است که از این رقم 700 میلیارد تومان مربوط به قطار شهری است؛ از بخش 400 میلیارد تومانی عمران تاکنون 30 درصد تأمین اعتبار شده است.

نگاه به اصفهان باید فراصنعتی گردد

وی با اشاره به پرداخت بدهی های معوق در پروژه اجلاس گفت: در یکسال گذشته این پروژه 48 درصد پیشرفت نموده است همچنین در این دوره پروژه های شاخص دیگری همچون دوربرگردان خروجی اجلاس انجام شد، بدون اینکه تبلیغی برای آن انجام گردد همچنین پروژه ادامه پل هفت، نمایشگاه بین المللی که عمده سهم آن با شهرداری است پیشرفت های خوبی داشته به طوری که میزان پیشرفت نمایشگاه از 19 درصد به 48 درصد رسیده است.

شهردار اصفهان گفت: اصفهان یک شهر فراصنعتی است و دیگر نباید امیدی به درآمدزایی شهر از راه صنعت باشیم بلکه باید برای رسیدن به درآمد باید اصفهان را با نگاه فراصنعتی نگریست.

وی با بیان اینکه ما برای درآمدهای پایدار و پرهیز از درآمدهای زودگذر یا فصلی قدم های بزرگی برداشتیم، توضیح داد: برای رسیدن به درآمد پایدار با تیم مالی اقتصادی و درآمدی شهرداری همچنین معاونت برنامه ریزی مذاکراتی انجام داده ایم و امیدواریم به مرور کدهای درآمدی افزایش یابد و درآمدهای پایدار شهر گسترش پیدا کند.

نوروزی با بیان اینکه گردشگری و کارآفرینی در اولویت برنامه های شهرداری است، گفت: هشت محور در ابتدای فعالیت خود مطرح نموده ام که گردشگری جزء این هشت محور است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تبدیل 1100 هکتار بافت فرسوده به حاشیه، سن مدیران شهری کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل 1100 هکتار بافت فرسوده به حاشیه، سن مدیران شهری کاهش یافت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید