ترفندهایی که در صورت گم شدن در طبیعت برای نجات جانتان می توانید انجام دهید

به گزارش سفر به تایلند، در این مطلب به ترفند هایی که درصورت گم شدن در طبیعت می تواند جانتان را نجات دهد، اشاره شده است.

ترفندهایی که در صورت گم شدن در طبیعت برای نجات جانتان می توانید انجام دهید

خبرنگاران - مردم مدرن به زندگی راحت با تکنولوژی عادت می کنند و شروع به فراموش کردن معنای زنده ماندن در طبیعت بدون استفاده از گوشی و مسیریاب می کنند. احتمال زیادی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد، اما با این حال، مثلاً هنگام کمپینگ با دوستان خود می توانید گم شوید؛ بنابراین خوب است که چند هک ساده را بدانید که اگر خود را در طبیعت تنها دیدید، بتوانید از آن استفاده کنید.

چند ترفند ساده در صورت گم شدن در طبیعت:

شبنم صبحگاهی جمع کنید

برای زنده ماندن، بیش از هر چیز به آب نیاز دارید و منبع خوب آن شبنم صبحگاهی است. فقط آن را با یک تکه پارچه از درختان و روی علف ها جمع کنید. وقتی پارچه خیس شد، آب را داخل دهان خود بچکانید یا اگر هوا گرم است، پا های خود را با یک تکه پارچه بپیچید و سپس روی چمن راه بروید.

از برگ ها برای گرم شدن استفاده کنید

برگ ها عایق خوبی هستند. شب ها می تواند بسیار سرد باشد، بنابراین می توانید از آن ها برای گرم نگه داشتن خود استفاده کنید. به عنوان مثال، ژاکت خود را با برگ پر کنید یا از آن ها یک پتو بسازید. همچنین، آن ها می توانند به عنوان یک کیسه خواب، خوب باشند. این خیلی بهتر از خوابیدن روی زمین است.

فیلتر آب بسازید

اگر یک بطری پلاستیکی دارید، می توانید فیلتر آب بسازید. ابتدا یک سوراخ در درب بطری ایجاد کنید و قسمتی از آن را همانطور که در تصویر نشان داده شده است ببرید. علف، سنگ، زغال سنگ و هر چیز دیگری که برای یک سیستم پاکسازی پیدا کردید داخل آن قرار دهید. اکنون فیلتر آب شما آماده است.

جمع آوری آب با استفاده از درختان و خورشید

اگر کیسه پلاستیکی دارید، آن را محکم به شاخه ای که برگ دارد ببندید. هیچ هوایی نباید از آن عبور کند. بگذارید چند ساعت بماند. از قلم نیاندازید که شاخه ها باید زیر نور خورشید باشند، این کار باعث میعان در برگ ها و تولید آب می شود.

از لباس هایتان برای آتش زدن استفاده کنید

برای درست کردن آتش اگر نمی توانید برگ های خشک یا تکه های کوچک چوب پیدا کنید، فقط از لباس های خود استفاده کنید. این حتی می تواند یک نخ از جوراب شما باشد.

دفع حشرات با برگ های کاج

اگر از پشه ها و حشرات مزاحم خسته شده اید، فقط یک درخت کاج پیدا کنید. روغن کاج یک دافع قوی است. شاخ و برگ های آن را خرد کرده و روی پوست خود بمالید.

از ساعت به عنوان قطب نما استفاده کنید

حتی یک ساعت آنالوگ نیز می تواند جهت را به شما نشان دهد. ساعت را به صورت افقی نگه دارید تا موازی با زمین باشد. اکنون ساعت خود را بچرخانید تا عقربه آن مستقیماً به سمت خورشید قرار بگیرد. سپس نقطه وسط زاویه بین عقربه ساعت و ساعت 12 را همانطور که در تصویر نشان داده شده است پیدا کنید. آن نقطه قطب جنوبی را نشان می دهد.

منبع: دینو

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1997

به "ترفندهایی که در صورت گم شدن در طبیعت برای نجات جانتان می توانید انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهایی که در صورت گم شدن در طبیعت برای نجات جانتان می توانید انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید