توزیع بیش از 25 هزار تن نهاده دامی بین دامداران منطقه سیستان

به گزارش سفر به تایلند، بمنظور یاری به دامداران 25 هزار و 150 تن انواع نهاده دامی یارانه دار شامل جو،ذرت،مخلوط جو وذرت ،سیلاژ ذرت ،سبوس و کاه در پنج شهرستان شمال سیستان وبلوچستان بین دامداران توزیع شد.

توزیع بیش از 25 هزار تن نهاده دامی بین دامداران منطقه سیستان

رئیس سازمان جهاد سیستان وبلوچستان گفت : با توجه به عدم آورد رودخانه هیرمند و تدوام خشکسالی شکننده در منطقه، بمنظور یاری به دامداران این میزان نهاده دامی از ابتدای سال جاری تا به امروز در پنج شهرستان سیستان بین دامداران توزیع شده است.

سید محمد رضا سیدحسینی با اشاره به اولویت های وزارت جهادکشاورزی در الگوی کشت ،کشت های قراردادی وسند دار کردن اراضی و برطرف تداخلات اضافه نمود: برای برون رفت از شرایط سخت حاکم در منطقه بامشارکت همه مسئولان و دستگاه های اجرایی در قرارگاه غدیر 24 طرح در زیر بخش های کشاورزی بمنظور ایجاد اشتغال و عایدی برای بهره برداران مصوب و در منطقه در حال اجراست.

وی احداث گلخانه های خانگی و مرغداریهای کوچک ، خانه باغ، کشت و توسعه گیاهان دارویی، پرورش مرغ بومی،گوسفند و بز بیتال و تالی 20 رأسی، پرورش گوساله و شتر 10 تا 15 رأسی، پرورش زنبور عسل، احیای چاهک کشاورزی، کارگاه فرآوری خانگی گیاهان دارویی و فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی، پرورش متراکم ماهیان گرم آبی و سردآبی و خاویاری را از مهمترین طرح های بخش کشاورزی برای بسته اشتغال منطقه سیستان برشمرد

خبرنگاران سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 آبان 1401 بروزرسانی: 28 آبان 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2139

به "توزیع بیش از 25 هزار تن نهاده دامی بین دامداران منطقه سیستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بیش از 25 هزار تن نهاده دامی بین دامداران منطقه سیستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید