خبرنگاران ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار در افغانستان است

به گزارش سفر به تایلند، تهران- خبرنگاران- محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به تاجیکستان تاکید کرد که هدف جمهوری اسلامی کمک به برقراری صلح پایدار و پایان درگیری ها در افغانستان است.

خبرنگاران ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار در افغانستان است

به گزارش یکشنبه شب خبرنگاران از وزارت امور خارجه، ظریف که به منظور شرکت در نهمین کنفرانس قلب آسیا - فرایند استانبول و مذاکرات با مقام های عالی تاجیکستان وارد دوشنبه شد، مورد استقبال معاون وزیر امورخارجه تاجیکستان و سایر مقامات این کشور قرار گرفت.

ظریف در بدو ورود در رابطه با برنامه این سفر گفت: بسیار خوشحالم فرصتی پیدا شد تا برای اجلاس قلب آسیا و یک سفر دوجانبه به کشور دوست، همسایه، همزبان و همکیش تاجیکستان سفر بکنم و با مقام های تاجیکستان و سایر کشورهای که نسبت به افغانستان که آن هم یک کشور هم کیش، هم زبان و همسایه است، اشتراک مساعی بکنیم تا بتوانیم به برادران خواهران خود در افغانستان برای برقراری صلح پایدار و خاتمه درگیری ها در افغانستان کمک بکنیم.

وی با اشاره به برنامه دیدار و مذاکرات خود با مقام های عالی تاجیکستان، افزود: روابط ایران و تاجیکستان روابط دیرینه و برادرانه است، امیدوارم این سفر بتواند برای تقویت و گسترش همکاری ها در همه زمینه ها سهم خوبی ایفا کند.

علاوه بر شرکت و سخنرانی در این کنفرانس و مذاکرات با مقامات تاجیکستان، دکتر ظریف همچنین با وزرای امور خارجه تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هند و آذربایجان نیز دیدار خواهد کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1524

به "خبرنگاران ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید