خیابان های اصلی سنندج با مضامین موسیقایی دیوارنگاری شد

به گزارش سفر به تایلند، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از اجرای دیوارنگاری خیابان های پاسداران و مولوی با موضوع سنندج شهر خلاق موسیقی خبر داد.

خیابان های اصلی سنندج با مضامین موسیقایی دیوارنگاری شد

به گزارش سفر به تایلند به نقل از ایرنا، شرمین شریفی اظهار کرد: انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی یکی از رخدادهای مهم فرهنگی محسوب می شود، در راستای نکوداشت این رویداد مهم و به منظور بهبود سیما و منظر شهری، افزایش زیبایی معابر شهری، جلوگیری از دیوارنویسی و پاکسازی دیوارنویسی های قبلی، دیوارنگاری معابر و خیابان های اصلی با موضوع سنندج شهر خلاق موسیقی در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

  • مجله موسیقی نواحی ایران
  • آشنایی با ساز شمشال

وی افزود: نقاشی روی دیوارهای شهر علاوه بر جلوه بخشیدن به سیمای بصری شهری، از تکرار و یکنواختی شهر برای شهروندان جلوگیری می کند و شادابی و جذابیت خاصی را به فضای شهری می بخشد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: در طرح دیوارنگاری خیابان های مولوی و پاسداران از آلات موسیقی نظیر دف، کمانچه، دیوان، شمشال، سُرنا و نت موسیقی استفاده شده است.

وی یادآور شد: دیوارنگاری خیابان پاسداران جنب خانه معلم با پس زمینه نت موسیقی و آلات موسیقی کمانچه و سُرنا انجام شد، ضمن اینکه دیوار واقع در خیابان مولوی نیز با آلات موسیقی نظیر دف، کمانچه، دیوان و شمشال دیوارنگاری شده است.

شریفی اظهار کرد: نقاشی و زیباسازی دیگر معابر و خیابان های اصلی سطح شهر هم با موضوعات مختلف در آینده اجرا خواهد شد.

با اعلام یونسکو در آبان سال 98 اسامی شهرهایی که به شبکه خلاق ملحق شدند اعلام شد که در این میان سنندج نیز به عنوان شهر خلاق موسیقی در فهرست یونسکو ثبت جهانی شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1017

به "خیابان های اصلی سنندج با مضامین موسیقایی دیوارنگاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان های اصلی سنندج با مضامین موسیقایی دیوارنگاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید