در نامه وزارت صمت به معاون اول رئیس جمهور مطرح شد؛ درخواست تمدید 3 ماهه واردات خودرو و کالاهای گروه 4

به گزارش سفر به تایلند، خبرنگاران : سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به معاون اول رییس جمهور خواهان تمدید مهلت ترخیص خودروهای دپو شده و بخشی از کالاهای گروه چهارم کالای در گمرکات اجرایی کشور شد.

در نامه وزارت صمت به معاون اول رئیس جمهور مطرح شد؛ درخواست تمدید 3 ماهه واردات خودرو و کالاهای گروه 4

به گزارش سفر به تایلند به نقل از فارس، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به معاون اول رییس جمهور خواهان تمدید مهلت ترخیص خودروهای دپو شده و بخشی از کالاهای گروه چهارم کالای در گمرکات اجرایی کشور شد.

در این نامه آمده است: الف: همانطوری که مستحضرید مهلت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات اجرایی کشور موضوع مصوبه شماره 152676 ت 57394ه مورخ 1398/11/29 نهایتا تا تاریخ 1399/2/29 تمدید گشت که معضلاتی به توضیح ذیل عملا مانع اجرایی شدن کامل مصوبه شده است.

1- طولانی شدن فرآیند انتقال ثبت سفارشات سال های قبل از سامانه ثبت سفارش به سامانه جامع تجارت جهت انجام اقدامات قانونی ثبت سفارش

2- عدم آمادگی زیرساخت های سیستمی در سامانه جامع تجارت و سامانه پنجره تجارت فرامرزی (EPL) و فقدان هماهنگی بین دستگاه های ذی مدخل در مصوبه فوق الذکر همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه مالی

3- شیوع بیماری کرونا و تأثیر مستقیم آن در کاهش کارکرد دستگاههای اجرایی

ب: مسائل عدم ترخیص بخشی از کالاهای گروه چهارم کالایی:

1- این دسته از کالاها که مرتبط با مصوبه شماره 152677 ت7322ه مورخ 1398/11/29 می باشد امکان ترخیص آنها فراهم نشده که عمده دلایل آن به توضیح ذیل می باشد.

1-2- عمده ثبت سفارشات متعلق به سال 1397 بوده و به دلیل تغییر ردیف تعرفه و یا تفکیک آنها در سال 1398 ویرایش این قبیل ثبت سفارشات با مسائل عدیده ای در سامانه جامع تجارت و پرتال ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روبرو شده است.

1-3- شیوع بیماری کرونا تأثیر مستقیم در کاهش کارکرد دستگاههای اجرایی و بالطبع عدم

تحقق مصوبه فوق الذکر داشته است لهذا باتوجه به محرومیت تعداد قابل توجهی از افراد ذیحق از تسهیلات این دو مصوبه مقرر فرمایند پیش نویس مصوبه پیوست در مورد استمهال سه ماه هر دو مصوبه در اولین جلسه هیأت محترم وزیران مطرح و مورد موافقت قرار گیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 988

به "در نامه وزارت صمت به معاون اول رئیس جمهور مطرح شد؛ درخواست تمدید 3 ماهه واردات خودرو و کالاهای گروه 4" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نامه وزارت صمت به معاون اول رئیس جمهور مطرح شد؛ درخواست تمدید 3 ماهه واردات خودرو و کالاهای گروه 4"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید