دو خودروی برقی که حمل و نقل زوریخ را متحول خواهند کرد

به گزارش سفر به تایلند، دو خودروی برقی به نام های بیکار و مایکرولینو، آخرین مراحل آزمایشات خود را در زوریخ می گذرانند و هدف از تولید آن ها، کاهش ترافیک و آلودگی هوا است.

دو خودروی برقی که حمل و نقل زوریخ را متحول خواهند کرد

نسل جدیدی از خودروها در راه هستند که شبیه خودروهای اسباب بازی به نظر می رسند، اما کمک بزرگی به دنیا برای خلاص شدن از خیابان های مملو از ترافیک و اتلاف وقت برای پیدا کردن پارکینگ خواهند کرد. توسعه دهندگان مستقر در زوریخ، دو خودروی الکتریکی اختراع کرده اند که تا سال آینده وارد شهرهای سوئیس می شود. نمونه اولیه این خودورها، خیلی شبیه به انیمیشن پیکسار است.

هدف از طراحی این دو خودروی بامزه و عجیب و غریب، مبارزه با ازدحام و ترافیک و آلودگی شهرها در قرن 21 بوده است. این خودروها کاربردی هستند و هیچ آلودگی تولید نمی کنند و مخترعان آن امیدوارند بیکار (Bicar) و مایکرولینو (Microlino) بتوانند پاره ای از این مسائل را برطرف کنند. هر دو خودرو با برق کار می کنند و در مقایسه با خودروهای معمولی، به فضای پارکینگ کمتری نیاز دارند و برخلاف دوچرخه، به خوبی از راننده محافظت می کنند. مسئول تیم پروژه خودروی بیکار و پروفسور علوم کاربردی دانشگاه زوریخ می گوید:

دوچرخه یا سیستم اجاره اسکوتر در هوای سرد یا بارانی کاربرد زیادی ندارند و همین موضوع را زمان طراحی بیکار در نظر گرفتیم. به لطف پوسته ای که دارد، امکان استفاده آن در تمام ایام سال عملی است.

مایکرولینو شباهت هایی به یک خودرو دارد، اما در مورد خودروی بیکار، می توان گفت که پا را از مرزهای طراحی نرمال فراتر گذاشته و شبیه به یک تخم مرغ طلایی چرخ دار است. راننده مثل اسکوتر در داخل این خودرو می نشیند و جا به مقدار دو کیسه خرید نیز لحاظ شده است. پوسته طلایی آن از راننده در برابر باران، باد و برف محافظت می کند. حداکثر سرعت آن 45 کیلومتر در ساعت خواهد بود و می توان به آسانی آن را در هر جایی پارک کرد، زیرا فقط به مقدار یک هشتم از جای پارک یک خودروی معمولی را اشغال می کند. مسئول این پروژه ادامه می دهد:

خودروی بیکار نیز مشابه دوچرخه به منظور استفاده در حمل و نقل شهری طراحی شده است تا مسافران را به مقصدشان برساند. در واقع هدف اصلی آن استفاده در شبکه حمل و نقل اشتراکی بوده است.

مخترعان این دوچرخه ها در حال انجام آخرین آزمایشات خود هستند و امیدوارند بتوانند مرحله آزمایشی آن را در پائیز 2019 در شهرهای وینترتور و بازل آغاز کنند. مذاکراتی با برخی از بزرگ ترین شهرهای اروپا نظیر آمستردام و لندن نیز در جریان است.

پروژه خودروی مایکرولینو کمی جلوتر از خودروی بیکار پیش رفته است و فروش آن از اوایل سال 2019 در سوئیس آغاز خواهد شد. ویم اوبوتر به همراه دو پسرش کار ساخت خودروی مایکرولینو را برعهده داشته اند. در ژوئیه امسال این خودروی هیبریدی کوچک و شبیه به موتورسیکلت، آخرین آزمایشات خود برای تردد در جاده های اروپا را با موفقیت پشت سر گذاشت. این خودور می تواند با حداکثر سرعت 90 کیلومتر حرکت کند و با یک باتری امکان پیمودن حداکثر مسافت 200 کیلومتر را دارد. این خودرو دو جایگاه دارد و می توان به مقدار فضای ذخیره یک خودروی معمولی (car boot)، کالا و وسایل در آن گذاشت. تا به امروز 9500 نفر برای خرید این وسیله برقی ثبت نام کرده اند. ویم اوبوتر می گوید:

اولین مایکرولینو فعالیت خود را در زوریخ آغاز خواهد کرد. اگر خوش شانس باشید، شاید امروز بتوانید آن را ببینید؛ زیرا هم اکنون در حال آزمایش پیش تولید آن در زوریخ هستیم.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1980

به "دو خودروی برقی که حمل و نقل زوریخ را متحول خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو خودروی برقی که حمل و نقل زوریخ را متحول خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید