راهبرد اصلی معاونت فناوری دانشگاه آزاد رفع مسائل اقتصادی و تولیدی کشور است

به گزارش سفر به تایلند، مدیرکل سیاست گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: راهبرد اصلی این معاونت رفع مسائل اقتصادی و تولیدی کشور است.

راهبرد اصلی معاونت فناوری دانشگاه آزاد رفع مسائل اقتصادی و تولیدی کشور است

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی سفر به تایلند به نقل از روابط عمومی دانشگاه آ زاد، وحید ضرغامی مدیرکل سیاست گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه ها باید به سوی نهضت حل مساله گام بردارند و این مهم بخشی از سیاست اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی تشکیل معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی را به همین دلیل تعریف کرد و گفت: با رشد کمی دانشگاه ها شاهد حرکت شتابان تولید علم در کشور بوده و هستیم، اما بهره گیری از مختصات علمی در جهت رفع مسائل جامعه از جمله بیکاری و مسائل اقتصادی یکی از اقداماتی است که باید در دستور کار جدی دولت و نهادهای علمی کشور قرار گیرد.

ضرغامی شرح داد: به طور مثال نشر مقالات دانشمندان و نخبگان کشور در ISI و یا نشریات معتبر بین المللی رخدادی مبارک اما ناکافی است و مادامی که ابزار علم در جهت رفع دغدغه های کشور و مردم نباشد این مقالات در قواره اعداد و ارقام باقی می ماند.

مدیرکل سیاست گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی را در جهت ترجمه دانش و علم در راستا رفع مسائل کشور دانست و اضافه نمود: خلا یک مرکز هوشمند و دیدبان پیشرفت های علمی و نخبگانی کشور با هدف بهره گیری عملیاتی از فرصت ها و حمایت از کارآفرینان و استارت آپ ها با معاونت فناوری و نوآوری رفع خواهد شد. بسیاری از استعدادهای حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی، پارکهای علمی و فناوری، مراکز پژوهشی و علمی و دیگر نهادها و ارگانهای علمی کشور در مقیاس تئوریک اقدامات بسزایی صورت دادند که این تلاشها در جهت اثربخشی ابتر مانده است. این مهم نیازمند حلقه وصلی ست تا استراتژی تولید علم به ثروت را منتج به نتیجه کند که امید می رود در این معاونت این اقدام به نحو شایسته ای محقق شود.

وی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه تسریع در فرایند اشتغالزایی است اعلام کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی همچون کاتالیزور در جهت شناسایی استعدادها، حمایت از آنها و ایجاد بسترهای لازم در میدان کسب و کار عمل خواهد کرد و موتور محرک بهره گیری عملیاتی از ظرفیت های نخبگان ناظر به نیاز روز جامعه خواهد بود.

مدیرکل سیاست گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تا به امروز حرف و سخن در خصوص تبدیل علم به ثروت و همکاری صنعت و دانشگاه بسیار شده تاکید کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی براساس مدل بومی و عملیاتی خود که به عنوان سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده و با استفاده از ابزارهای نوین جهانی به شکل جهادی در اندیشه رفع مسائل مردم و نیازهای امروز افکارعمومی خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1048

به "راهبرد اصلی معاونت فناوری دانشگاه آزاد رفع مسائل اقتصادی و تولیدی کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبرد اصلی معاونت فناوری دانشگاه آزاد رفع مسائل اقتصادی و تولیدی کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید