رسوخ علوم شیمی و فیزیک در بهسازی سنگهای قیمتی

به گزارش سفر به تایلند، محمدجواد پیش بین در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد:کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگهای قیمتی سعی در رسوخ فناوری در فراوری محصولات مرتبط با سنگها و جواهرات دارد.

رسوخ علوم شیمی و فیزیک در بهسازی سنگهای قیمتی

به گفته رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگهای قیمتی ایران (در معاونت علمی و فناوری)، در بخش معدنی یک کارگروه اجرایی تشکیل شده که کانون عضو آن است و اقدامات زیادی برای حوزه سنگ های قیمتی در این کارگروه انجام می گردد اما هنوز متاسفانه دستورالعمل های کارشناسی شده در حوزه جواهر و گوهر سنگ وجود ندارد که در صدد اصلاح آنها هستیم.

وی با بیان اینکه تا یک الی دوماه دیگر مرکز نوآوری بهسازی سنگهای قیمتی در مشهد راه اندازی می گردد، اضافه کرد: قرار است پروژه های تحقیقاتی و فناورانه از صفر تا صد ساخت محصولات مرتبط با سنگهای قیمتی در این مرکز مورد پیگیری قرار بگیرد.

پیش بین با بیان اینکه ساخت محصولات مرتبط با سنگهای قیمتی احتیاج به تجهیزات دارد، اعلام کرد: حوزه سنگهای قیمتی از همه علوم همچون فیزیک، شیمی، زمین شناسی، مکانیک، معدن، فیزیک ، شیمی، طراحی، گرافیک و...بهره می گیرد از این رو ضروری است این مرکز نوآوری ایجاد گردد.

وی با تاکید بر اینکه با بنیاد نخبگان، مراکز تحقیقات و دانشگاههای استان صحبتهایی برای اجرای پروژه های فناورانه در این مرکز نوآوری داشته ایم، گفت: قرار است ماشین آلات مورد احتیاج صنعت سنگ و جواهرات، کاربرد لیزر در صنعت جواهر و... را با استفاده از دانش فناوران و اجرای پروژه های تحقیقاتی در پیش بگیریم.

پیش بین با تاکید براینکه این مرکز نوآوری در حال ساخت است، گفت: این تحقیقات با حمایت مرکز نوآوری اجرایی می شوند.

وی گفت: بدین واسطه علوم مختلف همچون علم شیمی در بهسازی جواهرات و ساخت سنگهای مصنوعی، استفاده از فیزیک در بکارگیری روشهای نوین در جواهرسازی، مکانیک در بهبود ریخته گری و ابکاری، طراحی و گرافیک و ... در بهسازی جواهرات و سنگهای قیمتی رسوخ پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1359

به "رسوخ علوم شیمی و فیزیک در بهسازی سنگهای قیمتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوخ علوم شیمی و فیزیک در بهسازی سنگهای قیمتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید