ساباط تاریخی احمدی در بافت کهن دزفول بازسازی شد

به گزارش سفر به تایلند، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، ایمان حسینی 25 خردادماه 1400 اظهار کرد: این بنای تاریخی در اثر فرسودگی مصالح و مداخلات غیراصولی در آستانه تخریب قرار داشت که پس از آسیب شناسی و تهیه طرح بازسازی به وسیله کارشناسان سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری دزفول و با نظارت اداره میراث فرهنگی دزفول علاج بخشی فوری شد.

ساباط تاریخی احمدی در بافت کهن دزفول بازسازی شد

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری دزفول اضافه کرد: حذف الحاقات ناهمگن، بازسازی و استحکام بخشی جداره ها، تعویض لنگه های طاق و تویزه، تعویض تویزه ها، بازسازی طاق، اجرای کاه گل سقف و بندکشی بدنه، مجموعه اقدامات سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری دزفول در راستای بازسازی این اثر تاریخی بوده است.

او اعتبار بازسازی این ساباط تاریخی را یک میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری برشمرد و اسم کرد: ساباط احمدی (سه در) واقع در محله چولیون یکی از مجموعه ساباط های به یادگار مانده از دوران قاجار است که بیانگر عظمت و شکوه معماری سنتی در بافت قدیم دزفول است.

حسینی با بیان این که این ساباط در دو طبقه بنا شده است، گفت: طبقه فوقانی این اثر تاریخی کاربری مسکونی دارد.

او یادآور شد: این ساباط تاریخی با برخورداری از سه ورودی یکی از زیباترین ساباط های دزفول محسوب می گردد که همین ویژگی این بنا را از سایر ساباط های بافت کهن این شهرستان متمایز نموده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1716

به "ساباط تاریخی احمدی در بافت کهن دزفول بازسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساباط تاریخی احمدی در بافت کهن دزفول بازسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید