ساختمان فعلی پایگاه انتقال خون نیشابور جوابگوی مراجعان نیست

به گزارش سفر به تایلند، خبرنگاران: رئیس پایگاه انتقال خون نیشابور گفت: تجهیزات فعلی تنها ساختمان انتقال خون نیشابور، جوابگوی احتیاج مراجعان نیست.

ساختمان فعلی پایگاه انتقال خون نیشابور جوابگوی مراجعان نیست

جهت دریافت خدمات آلاچیق چوبی سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

محمدصادق مروی در گفت وگو با خبرنگار سفر به تایلند در نیشابور اظهار کرد: ساختمان و تجهیزات فعلی پایگاه انتقال خون نیشابور قادر به پاسخ گویی حجم مراجعان نیست.

وی اضافه کرد: مردم باید دو باب ساختمان را وقف نمایند که می تواند منزل مسکونی در شهرک های ضلع شمالی بزرگراه امام رضا(ع) شهرداری منطقه یک و همچنین بخش زبرخان با توجه به جمعیت بالای آن، باشد.

مروی مطرح کرد: همین ساختمان فعلی پایگاه انتقال خون نیشابور منزل مسکونی مرحوم انتظاریان بوده است که ایشان برای حل مشکل بیماران وقف کرد.

رئیس پایگاه انتقال خون نیشابور با اشاره به اینکه هیچ عمل جراحی بدون احتیاج به خون، قابل انجام نیست، اظهار داشت: از زمان راه اندازی این ساختمان، زمینه فراوری 200 هزار واحد خون در نیشابور فراهم شده و این خون زمینه نجات ده ها هزار نفر را فراهم نموده که ثواب بانی این عمل بنا به روایات مذهبی غیر قابل تصور است.

مروی مطرح کرد: در صورت وقف این اماکن مورد احتیاج و تجهیز آن سازمان انتقال خون خود را موظف به تامین نیروی انسانی مورد احتیاج می داند.

رئیس پایگاه انتقال خون نیشابور همچنین از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی این تشکیلات در صفحات وب با نشانی www.nbto.ir اطلاع داد و بیان نمود: مطالب خبری و موضوعات کارشناسی پزشکی از مهم ترین مطالب این سایت است.

مروی با اشاره به نبود بیمارستان در شهر فیروزه، گفت: با توجه به اینکه خون فراوریی و فرآورده های آن باید در مراکز بیمارستانی یا حین عمل دیالیز یا برای بیماران هموفیلی به مصرف برسد، بنابراین فعلا احتیاجی به ایجاد پایگاه انتقال خون مستقل در شهرستان جدیدالتاسیس فیروزه وجود ندارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 816

به "ساختمان فعلی پایگاه انتقال خون نیشابور جوابگوی مراجعان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان فعلی پایگاه انتقال خون نیشابور جوابگوی مراجعان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید