سورپرایز ناگهانی برای داور دربی ، خورشیدی تصمیم فدراسیون را نپذیرفت

به گزارش سفر به تایلند، افشاریان و اعضای کمیته داوران یازده شب جلسه آنلاین خود را برگزار کردند و در نهایت با واکاوی تمام جنبه های کار به این نتیجه رسیدند که اشکان خورشیدی را انتخاب نمایند، با این ذهنیت که این دربی بازی خداحافظی داور 44 ساله لیگ باشد.

سورپرایز ناگهانی برای داور دربی ، خورشیدی تصمیم فدراسیون را نپذیرفت

به گزارش خبرنگاران حوالی ظهر دیروز خاتمه نام داور دربی تعیین شد، اما پیش بینی ها در مورد انتخاب داور دربی 101 غلط از آب در آمد و کمیته داوران قضاوت این بازی را به داوری سپرد که در بین داوران لیگ برتر کمترین قضاوت را داشت و خیلی دیر هم به لیگ برتر اضافه شد.

اشکان خورشیدی داور 44 ساله اهل ساری که به روزهای بازنشستگی خود در داوری نزدیک می گردد قرار است فردا حساس ترین بازی جام حذفی را سوت بزند، بازی که دو رقیب دیرینه برای شکست هم و رسیدن به سکوی قهرمانی هر چه در چنته دارند رو می نمایند تا برنده باشند. همین نکته قطعاً کار داور بازی را سخت می نماید به همین علت هم خیلی ها فکر می کردند انتخاب اول و آخر کمیته داوران دکتر حیدری باشد که در جامعه فوتبال چهره مقبولی دارد. از طرفی هم کاریزمای او در داوری یاری می نماید تا تیم ها در شرایط حساس به او حمله ور نشوند، اما افراد تصمیم گیرنده وقتی نام دکتر حیدری را در یک کفه ترازو و نام اشکان خورشیدی را در کفه دیگر گذاشتند به این نتیجه رسیدند که خورشیدی را انتخاب نمایند البته در پس این انتخاب یک علت مهم برای آنها وجود داشت که بعید است اجرایی گردد.

در اینجا برای اینکه لحظه به لحظه بهتر با چرایی انتخاب اشکان خورشیدی برای قضاوت دربی 101 آشنا شوید، رویدادهای شب قبل از معرفی این داور را برایتان مطرح می کنیم. تا یکشنبه شب همه می دانستند دو گزینه کاندیدای قضاوت دربی هستند (اشکان خورشیدی از ساری و بیژن حیدری از همدان). وقتی نام این دو داور روی کاغذ می آمد به علت حضور کم خورشیدی در لیگ و بین المللی نبودنش همه شانس زیادی برای حیدری قائل می شدند که هم بین المللی بود و هم بازی های زیادی را در لیگ قضاوت نموده بود، تا اینجای کار مختص فکر مخاطب فوتبال بود و هیچ ربطی به انتخاب تصمیم گیرنده های اصلی کمیته داوران نداشت، اما برای دو داوری که شب پرالتهابی را پشت سرگذاشتند همه چیز بر می گشت به جلسه آنلاین مسئولان کمیته داوران.

افشاریان و اعضای کمیته داوران یازده شب جلسه آنلاین خود را برگزار کردند و در نهایت با واکاوی تمام جنبه های کار به این نتیجه رسیدند که اشکان خورشیدی را انتخاب نمایند، با این فکریت که این دربی بازی خداحافظی داور 44 ساله لیگ باشد و اشکان از جهانی داوری در این بازی خداحافظی کند، البته با وجود اینکه این تصمیم یازده شب یکشنبه گرفته شد حتی همان شب به خورشیدی هیچ حرفی نزدند و پیامی ندادند تا شب پرالتهاب همچنان برای دو داور کاندیدای قضاوت به صبح برسد. نکته اینجا بود که وقتی سایت ها به نقل از سایت فدراسیون نام خورشیدی را به عنوان داور دربی اعلام کردند این داور به وسیله دوستان خود متوجه این موضوع شد! تا کمتر از چهل و هشت ساعت برای ریکاوری جسمی و روحی خود وقت داشته باشد.

اینکه کمیته داوران با ادله خداحافظی خورشیدی این داور را برای دربی انتخاب کردند خودش جای بحث دارد، اما این داور که هنوز یک سال فرصت قضاوت دارد، قصد خداحافظی نداشته و همچنان برای سال آخر داوری خودش را آماده نموده و در لیگ بعدی نیز میخواهد حضور داشته باشد. به این ترتیب پازل فکری مسئولان کمیته داوران را قطعاً به هم می ریزد، همان طور که سیدعلی فصل گذشته با وجود قضاوت دربی حاضر نشد با داوری خداحافظی کند پس کمیته داوران در آنچه برایش کوشش می کرد ناکام مانده است و باید امیدوار باشد خورشیدی روز پرفروغی را پشت سر بگذارد.

نکته بعدی که برای اهالی فوتبال حائز اهمیت است حضور کولینا رئیس کمیته داوران فیفا است که در دربی 101 میهمان فوتبال ما خواهد بود و قطعاً قضاوت خورشیدی را واکاوی می نماید. حضور کولینا می تواند باعث استرس هر داوری شده چون دوست دارد مقابل چهره برتر داوری جهان برترین قضاوت را داشته باشد، اما خیلی ها معتقد بودند در چنین شرایطی اگر داور بین المللی بازی دربی را سوت می زد به نفع داوری کشور بود و به وسیله چهره ای مثل کولینا به جهانی داوری بهتر معرفی می شد، اما اشکان خورشیدی نه در حال حاضر بین المللی است و نه اینکه جوان است که آینده داوری محسوب گردد. با وجود همه نقدهایی که به انتخاب کمیته داوران می گردد، مسئولان این کمیته یکشنبه شب در جلسه آنلاین خود تصمیم گرفتند قضاوت دربی 101 را به خورشیدی بسپارند و قطعاً تمام تبعات این بازی را نیز به جان خریده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 11 خرداد 1402 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2224

به "سورپرایز ناگهانی برای داور دربی ، خورشیدی تصمیم فدراسیون را نپذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سورپرایز ناگهانی برای داور دربی ، خورشیدی تصمیم فدراسیون را نپذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید