شب خانه موزه های تهران در شب های بخارا

به گزارش سفر به تایلند، همزمان با هفته تهران، شب های بخارا نیز شبِ هفته خود را به خانه موزه های تهران اختصاص داد تا ضرورت پرداختِ دوباره کارکرد خانه موزه های تهران را آنالیز کند.

شب خانه موزه های تهران در شب های بخارا

ایسنا: در این نشست که 16 مهر از ساعت پنج تا هفت بعدازظهر در خانه موزه دکتر مشخص و امیر جاهد برگزار می گردد، مهدخت مشخص، مصطفی ده پهلوان، لیلا زندی، علیرضا عالم نژاد، احمد محیط طباطبایی و علی دهباشی درباره کارکرد خانه موزه ها و تغییر کاربری خانه شخصیت های فرهنگی، ادبی یا سیاسی به موزه صحبت می نمایند.

در شرح برگزاری این برنامه آمده است: خوشبختانه از سال ها قبل تجربه ایجاد و بهره برداری از خانه موزه ها را داشته ایم. در این میان نمی توان از نقش مهم شهرداری تهران در احیای خانه موزه ها یاد نکرد. اما برنامه شب های بخارا خانه موزه های تهران در راستای ضرورت پرداختی دوباره به کارکرد خانه موزه ها است. به ظاهر، آن چه از خانه موزه ها به ذهن متبادر می گردد، بنایی است متعلق به یک شخصیت ادبی یا سیاسی یا هر دو. اما قطعاً فلسفه ایجاد خانه موزه ها چیزی فراتر از پرداخت به کالبد بوده است.

به نظر می رسد خانه موزه، در آنِ واحد، اهدافی مهم را دنبال می نماید. اهدافی که شاید همزمان حاصل گردد و این صفت ممیز خانه موزه هاست. از سویی می توان با مشاهده نحوه زندگی صاحبخانه به شناخت بهتر شخصیت او پی برد و اگر با وسواس بیشتری نگاه کنیم، حتی جانمایی اشیای خانه، اگر باهمان وسواس صاحبخانه چیده شده باشد، گویای اهمیت قایل شدن صاحبخانه به آن شی است و از سویی قدم زدن در آن فضا ممکن است ما را در کشف زوایای نگاه آن فرد یاری کند.

شب خانه موزه های تهران سه شنبه 16 مهر از ساعت پنج تا هفت در خانه موزه دکتر مشخص و امیر جاهد واقع در خیابان پیروزی، چهارصد دستگاه از ساعت پنج الی هفت بعدازظهر برگزار می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 445

به "شب خانه موزه های تهران در شب های بخارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب خانه موزه های تهران در شب های بخارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید