فرآیند واگذاری زمین برای احداث دانشگاه فرهنگیان تسریع گردد

به گزارش سفر به تایلند، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: هرچه سریعتر باید فرآیند واگذاری زمین برای احداث دانشگاه دانشگاه فرهنگیان در استان تسریع گردد.

فرآیند واگذاری زمین برای احداث دانشگاه فرهنگیان تسریع گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات رفتن به استرالیا برای تحصیل هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

اقبال عباسی 9 تیرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه احداث دانشگاه فرهنگیان در استان یک ابر پروژه است، اظهار کرد: هرچه سریعتر باید فرآیند واگذاری زمین برای احداث این دانشگاه تسریع گردد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه احداث دانشگاه فرهنگیان با تفاهم نامه اجرایی می گردد، گفت: پس از حل مشکل تأمین زمین باید موافقت اصولی دفتر گسترش وزارت علوم نیز گرفته گردد تا بتوان اقدامات را برای جذب اعتبار انجام داد، دولت قول تأمین اعتبار را در صورت تخصیص زمین مناسب داده است.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبات ستاد کرونا آموزش کماکان مجازی است، تأکید کرد: هرگونه تصمیمی برای برگزاری کلاس های حضوری در مدارس باید بر اساس دستورالعمل های ستاد کرونا باشد.

اعتبار احداث دانشگاه فرهنگیان ملی است

در ادامه جلسه علی شهریارپور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بر اساس طرح 10031، 31 دانشگاه فرهنگیان در کشور احداث می گردد، اظهار کرد: تمام شرایط برای انجام این کار مهیا شده و محدودیتی وجود ندارد و اعتبار برای احداث دانشگاه های فرهنگیان در قالب اعتبارات تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی تأمین می گردد.

وی اضافه کرد: در صورت اختصاص زمین و اخذ موافقت اصولی دفتر گسترش وزارت علوم این طرح به عنوان یک پروژه جدید به پروژه های ملی چهارمحال و بختیاری اضافه کرده و طرح ملی با اولویت تأمین اعتبار می گردد.

برای حل مشکل فضای آموزشی باید فرایند احداث دانشگاه فرهنگیان در استان تسریع گردد

همچنین تیمور نظری فرد رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه با بیان اینکه از سال 91 تا سرانجام 98 حدود 919 دانشجو در رشته های آموزش ابتدایی و زبان و ادبیات فارسی از مراکز آموزشی دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شده اند، اظهار کرد: 3 مرکز آموزشی ما دارای عمر بالای 35 سال هستند و مستهلک شده اند.

وی با بیان اینکه 1077 دانشجو در حال حاضر در 3 مرکز پردیس بحرالعلوم، باهنر و مرکز آموزش عالی شهیدرجایی مشغول به تحصیل هستند، اعلام کرد: 77.3 درصد دانشجویان در خوابگاه ها ساکن هستند که فرسوده و مستهلک بودن این خوابگاه ها گلایه دانشجویان را در پی دارد.

نظری فرد مسائل فیزیکی برای تملک احداث دانشگاه فرهنگیان، کمبود هیات علمی تمام وقت و کمبود شدید نیروی اداری را از مهم ترین مسائل دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در قالب طرح 10031 حدود 32 هکتار زمین در منطقه رحمتیه شهرکرد برای احداث دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد داده شده است، اعلام کرد: 15 هکتار از این اراضی دارای کاربری آموزشی و 17 هکتار دارای فاقد کاربری است، به نظر می رسد برای حل مشکل فضای آموزشی باید فرایند احداث این دانشگاه در استان تسریع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1064

به "فرآیند واگذاری زمین برای احداث دانشگاه فرهنگیان تسریع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآیند واگذاری زمین برای احداث دانشگاه فرهنگیان تسریع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید