قهرمان 2023 والیبال آسیا سهمیه المپیک پاریس را می گیرد

به گزارش سفر به تایلند، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، اجلاس سالیانه کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا 22 بهمن ماه با حضور عضو ایرانی این کمیته در بانکوک پایتخت تایلند برگزار گردید.

قهرمان 2023 والیبال آسیا سهمیه المپیک پاریس را می گیرد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی بهار همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی اندونزی را از نزدیک شاهد باشد.

سعید درخشنده عضو ایرانی این کمیته درباره موضوعات مطرح شده در این نشست گفت: در این جلسه ابتدا گزارش میزبانان سال 2019 ارائه شد و در ادامه گزارش نهایی 10 رویداد سال 2020 به میزبانی کشورهای مختلف آسیا مطرح شد.

وی با بیان اینکه آنالیز برنامه کاندیداهای میزبانی رویدادهای والیبالی سال های 2021 تا 2023 از دیگر محورهای کاری این نشست بود، گفت: ژاپن از سال آینده همه ساله یکی از مسابقات AVC را میزبانی خواهد نمود.

درخشنده ادامه داد: بر این اساس ژاپن در سال 2021 میزبان قهرمانی بزرگسالان مردان آسیا و در سال 2022 نیز میزبان نوجوانان دختر آسیا خواهد بود.

عضو ایرانی کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا با بیان اینکه قهرمان بزرگسالان سال 2023 آسیا مستقیم به المپیک 2024 پاریس راه می یابد، گفت: این موضوع در کمیته مسابقات فدراسیون دنیای تصویب شده است و قهرمان قاره ها از جمله آسیا، سهمیه مستقیم می گیرند.

وی توضیح داد: با هماهنگی با محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال پیشنهاد میزبانی قهرمانی مردان آسیا در سال 2023 دادیم و درخواست کتبی این موضوع نیز به زودی به کنفدراسیون والیبال آسیا ارسال خواهد شد.

درخشنده در ادامه به فراوری کفپوش گرفلور با نصف قیمت فرانسه در کشور چین اشاره نمود و گفت: این کفپوش مورد قبول رویدادهای AVC است و قزاقستان هم خریداری نموده است. به نظر من، این کفپوش برای میزبانی اصفهان در مسابقات نوجوانان پسر آسیا که سال آینده برگزار می گردد، مناسب است.

وی به سیستم ویدئوچک طراحی شده در ایران اشاره نمود و گفت: در جلسه کمیته مسابقات این موضوع را مطرح کردیم و خیلی از آن استقبال شد.

درخشنده در سرانجام درباره مسابقات باشگاهای آسیا اظهار کرد: کمیته مسابقات مقرر کرد که از سال آینده میزبان این رقابت ها حق شرکت دو تیم دارد به شرطی که تعداد تیم های شرکت کننده کمتر از 16 باشد.

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر زیر 20 سال آسیا به میزبانی ایران در شهر اصفهان از یکم تا هشتم خردادماه برگزار می گردد. برای حضور در این رقابت ها 14 تیم شامل استرالیا، چین، هنگ کنگ، هند، ایران، عراق، اردن، ژاپن، قزاقستان، کره جنوبی، پاکستان، تایلند، چین تایپه و سری لانکا ثبت نام کردند.

تیم های اول و دوم این رقابت ها سهمیه مسابقات قهرمانی دنیا را به دست می آورند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 671

به "قهرمان 2023 والیبال آسیا سهمیه المپیک پاریس را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان 2023 والیبال آسیا سهمیه المپیک پاریس را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید