مسائل مالی شیلی دامن گیر میزبانی مسابقات جهانی شد ، معترضان هتل کاراته کاران را به آتش کشیدند

به گزارش سفر به تایلند، رقابت های کاراته قهرمانی رده های سنی دنیا در حالی به میزبانی شیلی در جریان است که اعتراضات مردمی همچنان خسارات جانی و اقتصادی برجای می گذارد.

مسائل مالی شیلی دامن گیر میزبانی مسابقات جهانی شد ، معترضان هتل کاراته کاران را به آتش کشیدند

به گزارش خبرگزاری دانشجو، رقابتهای کاراته قهرمانی رده های سنی دنیا روز چهارشنبه و با پافشاری مسئولان رده بالای فدراسیون دنیای رسما در سانتیاگو شیلی آغاز شد. این در حالی بود که اعتراضات مردمی به سیاست های ریاضت مالی دولت هر روز شدت بیشتری می گرفت.

شمار زخمی و کشته شدگان هر روز بیشتر می گردد و فدراسیون دنیای کاراته همچنان اصرار به برگزاری مسابقات دارد. بر اساس برنامه جدیدی که کمیته برگزاری تدوین کرد، مسابقات باید از صبح آغاز می شد و تا ساعت 14 به وقت محلی به اتمام می رسید. این درست زمانی بود که شهر خلوت بود و معترضان هنوز وارد خیابان ها نشده بودند.

روز گذشته یکی از هتل هایی که محل اسکان کاراته کاهای چند کشور بود با اقدام معترضان به آتش کشیده شد و همین موضوع باعث شد کاراته کاهای بیشتری به کشورهای خود بازگردند.

محمدرضا رشیدنیا سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته ماکائو در حال بازگشت از شیلی گفت: با شدت دریافت اعتراضات و بخصوص اتفاقاتی که در یکی از هتل ها افتاد ما با مشورت مسئولان کشوری، تصمیم به بازگشت گرفتیم. دو کاراته کای ما در بخش کاتا مبارزه کردند و اعضای تیم کومیته نیز با این تصمیم حضور در مسابقات را از دست دادند.

وی اضافه کرد: واقعا شرایط سختی در شهر محل برگزاری مسابقات حاکم بود. اسپینوزا رئیس فدراسیون دنیای قبل از آغاز مسابقات در جلسه فنی شرکت و از مسئولان و مربیان درخواست یاری کرد تا مسابقات به بهترین شکل برگزار گردد. ولی واقعا تداوم مسابقات به صلاح نیست. امنیت ورزشکاران مهمترین نکته است و با این شرایط هیچ تضمینی بر آن نیست. روز گذشته در راستا بازگشت به هتل، اتوبوس حامل کاراته کاها اجازه تداوم راستا پیدا نکرد و در سخت ترین شرایط اعضای تیم را به هتل رساندیم.

این مربی ایرانی ادامه داد: اعضای تیم ملی ژاپن که قبل از آغاز مسابقات به توکیو بازگشتند. تا آنجا که من خبر دارم نزدیک به 10 کشور دیگر کاراته کاها خود را از سانتیاگو خارج کردند. اوضاع نابسامان شهر تاثیر منفی روی مسابقات گذاشته و نمی توان ریسک کرد. برای ما امنیت ورزشکاران اهمیت فوق العاده ای دارد.

با وجود آنکه رئیس جمهور شیلی قول مساعد برای اصلاحات جدید در قوانین داده، ولی با پیوستن اتحادیه کارگری به مردم معترض، پیش بینی شدت اعتراضات در روزهای آینده می رود. به هر حال مسابقات دو روز دیگر در سانتیاگو ادامه دارد و احتمال خروج کشورهای دیگر نیز از شیلی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 509

به "مسائل مالی شیلی دامن گیر میزبانی مسابقات جهانی شد ، معترضان هتل کاراته کاران را به آتش کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل مالی شیلی دامن گیر میزبانی مسابقات جهانی شد ، معترضان هتل کاراته کاران را به آتش کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید