شخصا بر روند آماده سازی آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم

به گزارش سفر به تایلند، به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر ضمن تشکر از رسانه های ورزشی برای همراهی و همکاری در بوجود آوردن آرامش فعلی ورزش کشور گفت: موفقیت های بدست آمده در سال 97 نتیجه همکاری گروهی وزارتخانه، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها، رسانه ها و همه دلسوزان ورزش بوده است. همچنین باید کوشش کنیم که با همکاری یکدیگر مسائل موجود را حل کنیم و برای رشد و توسعه و پیشرفت کشور کوشش کنیم.

شخصا بر روند آماده سازی آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نحوه عملکرد تمام فدراسیونها و ارزیابی عملکرد آنها گفت: در خصوص فدراسیونهای ورزشی وعملکرد مدیران، ما با هیچ کسی رو در بایستی و تعارف نداریم، هرچند ملاحظاتی با برخی از فدراسیونها خواهیم داشت مخصوصا مدیریت هایی که تازه بر سرکار آمده اند. به هر حال اینکه انتظار داشته باشیم آنها رکود دو، سه دهه گذشته را در این چند ماه برطرف نمایند خیلی فنی و نگاه حرفه ای نیست.

وی در خصوص اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان بر رعایت قانون تاکید نمود و اظهارداشت: دراین خصوص هیج مسئله ای در وزارت ورزش وجوانان وجود ندارد. این وزارتخانه یک دستگاه اجرایی و ملزم به اجرای قانون است. موظف هستیم تمامی قوانین مصوب عالی ترین نهادهای قانون گذاری کشور را اجرا کنیم.

سلطانی فر با تاکید براینکه تماس های برخی از فدراسیون ها با فدراسیون های بین المللی تاثیری در اجرای قانون مجلس در کشور ندارد، گفت: فدراسیونهای جهانی احترام ویژه برای قوانین داخلی کشورها قائل هستند و این نکته را خط قرمز خود می دانند. آنها معتقدند، قانونی که توسط نهادهای قانونگذار کشورها به تصویب می رسد، لازم الاجراست و تمامی فدراسیونها جهانی و محافل بین المللی اجرای این قوانین را محترم می شمارند.

وی به نشست های صالحی امیری در حاشیه بازی های المپیک جوانان در آرژانتین اشاره نمود و اظهارداشت: رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز شرحات لازم را دراین خصوص به مقامات جهانی و المپیکی داده اند.

وزیر ورزش وجوانان درباره دیدارش با سفرای بلاروس و جمهوری آذربایجان گفت: من فکر میکنم بازی های تدارکاتی فرصت مغتنمی برای تیم ملی است. هر دو سفیر از پیشنهاد ما استقبال کردند. به هر حال تازمان باقی مانده به این مسابقه برنامه هایی را برای بازی های تدارکاتی پیش بینی نموده ایم از جمله بازی با کشور قطر. سلطانی فر در مورد بازسازی استادیوم آزادی شرح داد و گفت: با وجود عدم رسیدگی در سالهای گذشته، مساله بازسازی این استادیوم ملی ازچند ماه گذشته شروع شد و مدیر عامل شرکت توسعه مامور اجرای آن است. ضمن اینکه شخصا روند بازسازی واقدامات انجام شده را پیگیری می کنم.

وی تاکید نمود که استادیوم آزادی سرمایه ملی ماست و بخشهای مختلف آن در دست مرمت وبازسازی است. انشاالله برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا آماده می گردد.

سلطانی فر بااشاره به توانمندی بانوان در عرصه های مدیریتی، از انتصاب بانوان در بخش های مدیریتی مجموعه ورزش ابراز رضایت کرد و گفت: دو معاونین خانم ما انصافا دلسوز و پیگیر هستند و برای اولین بار با انتصاب مدیر کل زن در گیلان یک وزارتخانه یک خانم را برای مسیولیت دو بخش ورزش وجوانان منصوب کرد.

وی همچنین توصیه های دکترروحانی رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از مدیران جوان را مورد توجه قرار داد وافزود: هم اکنون 9 مدیر از مدیران کل ورزش وجوانان زیر چهل سال هستند.

وزیر ورزش وجوانان تاکید نمود: نسل مدیران در ورزش در حال تغییر هستند واین موضوع در دستور کار وزارتخانه واقع شده است. تا خاتمه هفته آینده مدیران ورزشی که موضوع بازنشستگی شامل حال شان می گردد، مورد تکریم قرار می گیرند و مدیران جوانان جایگزین آنها خواهد شد.

سلطانی فر با مهم خواندن بازی های المپیک و پارالمپیک یادآور شد: ستاد عالی بازی ها تشکیل شده است و با همگرایی که با کمیته ملی المپیک داریم پیگیر رشته ها ورزشی هستیم که می توانند در این رویداد مهم حضور و مدال آوری داشته باشند. برروی رشته ها ورزشکاران وتیم های مدال آور که شانس کسب سهیمه المپیک را دارند متمرکز شده ایم.

وی ادامه داد: درالمپیک های قبلی تنها در چند رشته می توانستیم کسب مدال کنیم. با آنالیز هایی که انجام دادیم می توانیم در رشته ای مثل صخره نوردی ، شمشیر بازی دومیدانی و ... شانس ایستادن برروی سکوی را داشته باشیم.

وزیر ورزش وجوانان با اشاره به اهمیت موضوع کانون طرفداری و ساماندهی این مهم گفت: انشاالله با یاری سفارت ایران در ژاپن این موضوع را برای بازی های المپیک 2020 پیگیری می کنیم. امیدواریم با گسترده تر کردن روابطمان بتوانیم در کنار ورزشکاران مان در توکیو گروهی طرفدار ومشوق هم داشته باشیم .

وزیر ورزش همچنین به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره نمود و گفت: ایشان در شرایطی که خیلی ها فکر می کردند کشور به مشکل برخورده است با هوشمندی الگوی ایرانی اسلامی و چشم اندازه پنجاه ساله را بیان کردند و فرمودند ما این را به بحث خواهیم گذاشت واین تدبیر یک خردمندی وبینش سیاسی بود. این بیانات بسیار معنا دار بود و پاسخ محکم و قاطعی به دشمنانی است که مدعی وجود بن بست در فضای کشور هستند و معتقدم فرمایشات رهبر انقلاب بیانگر استحکـام انقلاب است.

سلطانی فر گفت: کشور ما همدلی وهماهنگی می خواهد. من فکر می کنم برای اینکه به سمت ثبات و آرامش حرکت کنیم باید از تمامی ظرفیتها استفاده کنیم و کوشش کنیم مفاهیم امید بخش بخصوص در ورزش را بیشتر برجسته کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 71

به "شخصا بر روند آماده سازی آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصا بر روند آماده سازی آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید