مهلت تامین اجتماعی به کارفرمایان ، پرداخت حق بیمه 10 رسته شغلی زیان دیده از کرونا به تعویق افتاد

به گزارش سفر به تایلند، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی از مهلت این سازمان به کارفرمایان برای دریافت لیست و حق بیمه 10 رسته فعالیت شغلی زیان دیده از کرونا و تعویق آن اطلاع داد.

مهلت تامین اجتماعی به کارفرمایان ، پرداخت حق بیمه 10 رسته شغلی زیان دیده از کرونا به تعویق افتاد

به گزارش سفر به تایلند به نقل از فارس، مهرداد قریب معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: پیرو دستورهای رئیس جمهور و تصمیمات متخذه کارگروه معاونت مالی رئیس جمهور در آنالیز و مقابله با پیامدهای مالی ناشی از ویروس کرونا این سازمان ضمن صدور دستور اداری لازم برای واحدهای اجرایی تابعه، فهرست 10 رسته از فعالیت ها در بخش های مالی و صنوف فراوریی و خدماتی که بیشترین آسیب را از این ناحیه متحمل شده اند، ابلاغ کرد.

قریب اضافه کرد: براساس دستور اداری ابلاغ شده به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی، کارفرمایان مشمول نسبت به ارسال لیست حقوق و مزد ماهیانه مربوط به ماه های اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 بدون پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی (20درصد حق بیمه سهم کارفرمایی) اقدام می نمایند و بعد از اتمام دوره یاد شده در تیرماه 99 می توانند در صورت عدم توانایی پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی ماههای یاد شده نسبت به پرداخت تدریجی و تا حداکثر سرانجام سال 99 اقدام نمایند.

وی توضیح داد: حق بیمه سهم کارفرمایی ماه های اشاره شده در صورت ارسال صورت مزد و حقوق ماهیانه وفق ماده (39) تامین اجتماعی (هر ماه تا آخرین روز ماه بعد) مشمول جریمه تاخیر پرداخت نخواهد بود و واحدهای اجرایی تابعه مکلف هستند نسبت به دریافت لیست حقوق و مزد کارگاههای مزبور در ماه های اشاره شده با رعایت دستور اداری صادره اقدام لازم به عمل آورند.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: فهرست فعالیت ها و زیربخش های مالی و صنوف فراوریی و خدماتی آسیب پذیر از کرونا از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این سازمان ابلاغ شده است مبنای اعمال تمهیدات مورد اشاره در این دستور اداری خواهد بود.

مهرداد قریب در سرانجام فهرست فعالیت ها و زیربخش های مالی و صنوف فراوریی و خدماتی آسیب پذیر از کرونا را به توضیح زیر اظهار داشت:

  • مراکز فراوری و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت.
  • مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، زائرسراها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین راهی و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)
  • حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی.
  • دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری.
  • فراوری و توزیع پوشاک.
  • فراوری و توزیع کیف و کفش.
  • مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه.
  • مراکز و مجتمع های ورزشی و تفریحی.
  • مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی.
  • مراکز فراوری، توزیع و فروش صنایع دستی.
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 828

به "مهلت تامین اجتماعی به کارفرمایان ، پرداخت حق بیمه 10 رسته شغلی زیان دیده از کرونا به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت تامین اجتماعی به کارفرمایان ، پرداخت حق بیمه 10 رسته شغلی زیان دیده از کرونا به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید