همه تیرهای خود را در هفته های اول شلیک کنیم، چیزی نمی ماند

به گزارش سفر به تایلند، اگر بخواهیم سختگیرانه عمل کنیم، باید جرایم نقدی را بالا ببریم، از محرومیت تماشاگران استفاده کنیم و استادیوم میزبان متخلف را تغییر دهیم. این تنبیهات در فوتبال دنیا و فیفا پیش بینی گردیده است.

همه تیرهای خود را در هفته های اول شلیک کنیم، چیزی نمی ماند

به گزارش سفر به تایلند ،اسماعیل حسن زاده درباره اتفاقات اتفاق افتاده در هفت هفته گذشته در لیگ برتر و نحوه برخورد کمیته انضباطی با خاطیان مصاحبه مفصلی انجام داد:

*بخشی از گزارش مقامات رسمی مسابقات، در مورد اتفاقاتی است که ما تقریباً در یک یا دو مسابقه در هفته با مشکل روبرو هستیم.اخیراً می بینیم که سلامت افراد به خطر می افتد. اینکه سلامت افراد را با پرتاب سنگ و اشیاء به خطر بیندازیم، وجه تمایز این التهابات سکوهاست.در بخشی که ما باید با آرای خود، بازدارندگی داشته باشیم، من و همکارانم این جدیت را داریم. البته آرا باید مناسب باشد، نه اینکه فقط سنگین تر باشد.البته باید عزمی عمومی و فرهنگی که ناشی از تعلیمات باشگاه ها و کانون طرفداران در تیم ها باشد، شکل بگیرد. برخی التهابات از صحبت های یک مدیر یا سرمربی علیه داور یا عوامل اجرایی مسابقات ناشی می گردد، افرادی که معلوم الحال هستند و این مورد در حیطه کاری ما نیست.

*در یک برنامه تلویزیونی عنوان شد نوعی التهاب و پریشان خاطری در نوع زندگی تماشاگر جوان یا میانسال وجود دارد که آن را با خود به استادیوم آورده است.بله، بخشی از موضوع، این است که اگر تماشاگر عصبانی به استادیوم هم نمی آمد، آن خشم را داشت. این موضوع باید توسط افرادی که تخصص دارند، آنالیز گردد.ورزش را یک امر لطیف است که وظیفه آن، سرگرم نمایندگی و ایجاد شور و شعف است. کارگری که در محیط کارش مشکل دارد، وقتی به استادیوم می آید باید آن مشکل را فراموش کند. نباید مسائل کاری، افراد را به رفتار غیرعادی در استادیوم سوق بدهد.متأسفانه موضوع کمی غیرمتعارف گردیده و تماشاگر نباید اینقدر افسارگسیخته عمل کند.

*معمولاً در شروع فصل، به دو نکته توجه داریم. یکی اینکه باید پلکانی جلو برویم.در حقوق جزایی هم نگاه متفاوتی نسبت به مجرم سابقه دار یا فردی که برای اولین مرتبه مرتکب جرم می گردد، وجود دارد.نکته دوم این است که ما به این واقعیت رسیدیم که تماشاگر را از فوتبال نگیریم و کوشش می کنیم حکم به بازی بدون تماشاگر ندهیم. همه تماشاگران نباید محروم شوند.در عین حال مطابق قانون می توان مجازاتی چون بازی خانگی بدون حضور تماشاگر یا در استادیوم غیرخانگی یا در استان و شهر دیگر برای تیم ها در نظر گرفت.البته سیاست قضایی کمیته انضباطی این است که احکام باید مؤثر باشند.مثلاً باشگاه میزبان که می توانست 30 هزار بلیت بفروشد، یک سوم این تعداد بلیت فروشی کند و دوسوم تماشاگران محروم شوند تا افرادی که جرمی مرتکب نگردیده اند، محروم نشوند. البته باید به ما هم حق بدهید.اگر در هفته های ابتدایی، همه احکام سنگین را صادر نموده و تیرهای خود را در هفته های اول شلیک کنیم، چیزی نمی ماند.

*اگر بخواهیم سختگیرانه عمل کنیم، باید جرایم نقدی را بالا ببریم،از محرومیت تماشاگران استفاده کنیم و استادیوم میزبان متخلف را تغییر دهیم. این تنبیهات در فوتبال دنیا و فیفا پیش بینی گردیده است.البته طبق بند شش ماده 66 آیین نامه انضباطی، اگر هویت فردی را بشناسیم و بدانیم که او عامل تشنج بوده است،می توانیم این فرد را حداقل تا دو سال از ورود به استادیوم ها محروم کنیم.

*باشگاه ها و نهادهای امنیتی باید به کمیته انضباطی یاری نمایند.به خصوص در برخی شهرهای کوچک که یک تیم لیگ برتری دارند، یک فرد معلوم الحال که حال خوبی نداشته یا آلوده بوده است، سبب تشنج می گردد.اگر باشگاه این فرد را به ما معرفی کند، به نفع این باشگاه است.اگر این تماشاگر محروم گردد، این مکانیسم وجود دارد که فرد خاطی در زمان هر مسابقه باید خود را به کلانتری معرفی کند.امیدوارم باشگاه ها این کار را انجام دهند.

*متأسفانه واقعیت بسیار تلخی که وجود دارد این است که اکثر مدیران باشگاه های ما به هر قیمتی نتیجه را می خواهند.مدیران باشگاه ها اگر بدانند تشویق تماشاگر خاطی که 10 بار به آنها ضربه زده و یک روز به تیم شان برای پیروزی یاری می نماید، نمی خواهند آن تماشاگر را از دست بدهند. نتیجه گیری افراطی در شأن فوتبال ما نیست.با این حال پس از اتفاقات هفته سوم دیدیم برخی دوستان در باشگاه ها، مدیران استانی و هیات های فوتبال با ما همکاری می نمایند و عزم افراد را در معرفی افراد خاطی و معلوم الحال دیدیم.امیدوارم بتوانیم از این مکانیسم استفاده کنیم و جلوی افرادی که منشأ آشوب هستند، بگیریم.

3-670

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 29 دی 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 42

به "همه تیرهای خود را در هفته های اول شلیک کنیم، چیزی نمی ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه تیرهای خود را در هفته های اول شلیک کنیم، چیزی نمی ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید