پنج استاد دانشگاه لرستان در فهرست دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند

به گزارش سفر به تایلند، رییس دانشگاه لرستان گفت: پنج نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در فهرست 2 درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند.

پنج استاد دانشگاه لرستان در فهرست دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از خرم آباد،خسرو عزیزی،رییس دانشگاه لرستان با اعلام این مطلب به رسانه ها اضافه نمود: این ارزیابی بر اساس اطلاعات نو نمایه استنادی معتبر اسکوپوس (scopus) انجام و منتشر شده است.

وی گفت: بر این اساس دکتر محسن ایزدی در گروه آموزشی مهندسی مکانیک و پلیمر دانشکده فنی و مهندسی، دکتر امیرحمزه حقی آبی در گروه آموزشی مهندسی کشاورزی، علوم آب، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر علی فرمانی در گروه آموزشی برق الکترونیک دانشکده فنی و مهندسی، دکتر سعید فرهادی در گروه آموزشی شیمی معدنی و دکتر یعقوب منصورپناه در گروه آموزشی شیمی آلی هر 2 از دانشکده علوم پایه در این فهرست قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه پایگاه اسکوپوس پژوهشگران برتر جهان را در 22 زمینه علمی و 176 زیرشاخه، طبقه بندی و بصورت بسیار تخصصی دسته بندی می کند ادامه داد: مقالات اساتید پذیرش شده در این پایگاه همچنین بر اساس تعداد بازدید ها و مطالعات اجرا شده رتبه بندی می شود.

اسکوپوس یکی از نمایه های استنادی معتبر و شناخته شده و اطلاعات کتاب شناختی حدود 60 میلیون سند را در خود جمع آوری کرده است.

این پایگاه اطلاعات محصولات حدود پنج هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده و در مجموع اطلاعات 16 هزار و 500 مجله علمی پژوهشی را نمایه کرده است.

334 عضو هیات علمی در دانشگاه لرستان تدریس دارند که از این مجموع 20 نفر استاد تمام و 80 نفر استادیار هستند و اکنون نسبت دانشجو به هیات علمی در این دانشگاه به بیش از 25 درصد رسیده است.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1838

به "پنج استاد دانشگاه لرستان در فهرست دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج استاد دانشگاه لرستان در فهرست دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید