چرا فقط علیرضا بیرانوند؟، سردار، جاوید و خسرویار دیده نشدند!

به گزارش سفر به تایلند، درحالی که فوتبال ایران در مراسم انتخاب بهترین های سال 2019 آسیا در چهار بخش نامزد بود، اما از سوی وزارت ورزش و جوانان صرفا نام و عنوان علیرضا بیرانوند به چشم آمد.

چرا فقط علیرضا بیرانوند؟، سردار، جاوید و خسرویار دیده نشدند!

به گزارش خبرنگاران، مراسم انتخاب بهترین های فوتبال آسیا در سال 2019 میلادی در کشور هنگ کنگ برگزار گردید تا برترین های قاره در این سال معین شوند، مراسمی که در آن علیرضا بیرانوند از ایران نامزد جایزه اصلی این مراسم بود و سردار آزمون، کتایون خسرویار، فدراسیون فوتبال ایران و مهدی جاوید دیگر نامزدهای ایرانی در بخش های مختلف این مراسم بودند اما در هیچ بخشی، دست نمایندگان ایرانی به جایزه نرسید.

مجموعه وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر، وزیر و بعضی از معاونان ومدیران این وزارتخانه روز گذشته درباره علیرضا بیرانوند و عدم موفقیت او در کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا پیغام دادند و اظهارنظر کردند. حتی وزیر در پیغامی خطاب به علیرضا بیرانوند نوشت: شایستگی بیرانوند و فوتبال ایران بر بلندای آسیا قرار گرفته است. شایستگی ستاره های فوتبال ایران از جمله علیرضا بیرانوند عزیز را مایه مسرت و عزت و سربلندی جوانان فوتبال کشورمان می دانم... ستاره ای چون بیرانوند به عنوان فرزند رشید ایران با آن درخشش چشمگیر در جام دنیای بر بلندای این انتخابات است و انتخاب های امروز قطعا نمی تواند نفی کننده شایستگی های فرزندان ایران باشد.

پرسش این است که چرا در پیغام ها و اظهارنظرهای مسئولان وزارت ورزش صرفا نام علیرضا بیرانوند دیده می گردد و از مهدی جاوید به عنوان یکی از بهترین های فوتسال آسیا و دنیا، سردار آزمون به عنوان یکی از بهترین لژیونرهای فوتبال روسیه و نیز کتایون خسرویار که به طور حتم نام او در جمع برترین مربیان قاره آسیا به عنوان یک بانوی ایرانی افتخاری ارزشمند برای فوتبال ایران است، اسمی نیامده است؟

قطعا به همان میزان که حضور علیرضا بیرانوند به عنوان یک دروازه بان در جمع سه نامزد بازیکن سال فوتبال آسیا بسیار با ارزش و تاریخی است و به واسطه همین حضور می توان او را بهترین دورازه بان سال فوتبال قاره کهن نامید و باید از سوی مسئولان ذی ربط به این افتخار ارج نهاده گردد، در عین حال وجود نام هایی همچون کتایون خسرویار، سردار آزمون و مهدی جاوید در جمع بهترین های سال فوتبال آسیا بسیار ارزشمند است و به راحتی به دست نیامده است.

به کار بردن اصطلاح پدر برای وزارت ورزش و جوانان از سوی مسئولان این وزارتخانه به طور حتم وظایف معنوی صاحب منصبان ورزش ایران را نیز چندین برابر می نماید، جایی که نباید فرقی بین افراد و رشته های مختلف ورزشی و ورزشکاران و مربیان زن و مرد وجود از نگاه مدیران عالی ورزش داشته باشد.

وزارت ورزش و جوانان موظف است به عنوان مرجع اصلی ورزش ایران فضایی را ایجاد کند که حمایت هایش چه در بعد اقتصادی و چه از نظر معنوی به نسبت مناسبی بین رشته های ورزشی و ورزشکاران ایرانی تقسیم گردد، چرا که در غیر این صورت فضایی رقم خواهد خود که یک نفر خود را فرزند اصلی و دیگری خود را در حکم فرزندخوانده ورزش ایران می بیند و ممکن است برای یک ورزشکار و یک رشته ورزشی دلگرم کننده باشد و در سوی مقابل یاس و تبعیض را برای دیگری به ارمغان آورد. بنابراین از مسئولان این وزارتخانه انتظار می رود در بخش های مختلف نگرشی وسیع و جامع نگر سعی در حمایت همه جانبه از تمامی رشته های ورزشی و ورزشکاران مدنظر قرار دهند.

به گزارش خبرنگاران، در مراسم برترین های فوتبال آسیا در سال 2019 و در بخش بهترین مربی زن سال کتایون خسرویار از ایران، آساکو تاکاکورا از ژاپن و نوئنگراتای از تایلند نامزد بودند که در نهایت نماینده ژاپنی ها به عنوان بهترین مربی زن سال فوتبال آسیا انتخاب شد. در بخش بهترین بازیکن آسیا خارج از قاره نیز سردار آزمون از ایران، ماکوتو هاسبه از ژاپن و سون هیونگ مین از کره جنوبی کاندیدا بودند که در این بخش نیز نماینده کره ای ها صاحب عنوان بهترین بازیکن دست یافت.

همچنین در بخش بهترین بازیکن سال فوتسال مهدی جاوید از ایران توماکای یوشیکاوا و نیز یوشی سکیگوچی از ژاپن نامزد بودند که در نهایت جایزه بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا به یوشیکاوا رسید و فدراسیون فوتبال ایران نیز در کنار فدراسیون های فوتبال ژاپن و کره جنوبی به عنوان نامزدهای بهترین فدراسیون سال (الهام بخش) انتخاب شده بود که در این بخش نیز ژاپنی ها توانستند به عنوان اصلی دست یابند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 29 دی 1398 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 585

به "چرا فقط علیرضا بیرانوند؟، سردار، جاوید و خسرویار دیده نشدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فقط علیرضا بیرانوند؟، سردار، جاوید و خسرویار دیده نشدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید