کشف آیفون 2100 ساله در یک قبر قدیمی!

به گزارش سفر به تایلند، باستان شناسان حین گودبرداری در گورستان آتلانتیس در سیبری یک آیفون 2137 ساله از قبر یک زن جوان کشف کردند.

کشف آیفون 2100 ساله در یک قبر قدیمی!

به گزارش، باستان شناسان می گویند این شیء عجیب که درست مثل یک آیفون امروزی است در قبری یافته شده که به اعتقاد باستان شناسان متعلق به سه قرن پیش از میلاد مسیح است.

اما اگرچه این آیفون سنگی دقیقاً مانند تلفن هوشمند به نظر می رسد، اما در واقع نوعی سنگ جواهر سیاه است که با آرایه ای جالب از سنگ های قیمتی و جواهرات محصور شده است. از میان سنگ های برجسته شده در این شیء می توان به فیروزه، کارلین و مروارید اشاره نمود. مدیر این باستان شناس دکتر پاول لئوس گفت: تدفین ناتاشا فرد متوفی زیر این قبر با آیفون عصر خودش که نوعی محصول زینتی در نظر گرفته می شده بسیار جالب است.

اعتقاد بر این است که این زن باستانی از این شیء به عنوان تزئین لباس یا کمربند لباس خود استفاده می نموده است. جالب است بدانید که این منطقه به علت اکوسیستم زیبای خود یکی از مکان های تفریحی مورد علاقه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است. جالب است که این مقبره طی این ساله بار ها و بار ها زیر آب و یخ مدفون شده، ولی دوام آوده است و در نتیجه از لحاظ تاریخی بسیار مهم است.

این نخستین اکتشاف جذاب در این منطقه نیست که تیم مذکور انجام داده است. در پژوهش های قبلی دو جسد ماقبل تاریخ کشف شده که با ابزار تجارت و صنعت زمان خود دفن شده بودند. تصور می گردد که یکی از آنان طراح چرم بوده و دومی یک بافنده بود که با دوک چوبی خود که درون یک کیسه خیاطی قرار داشت تدفین شده بود.

این منطقه شرایطی مثل یک مخزن دارد که 240 مایل مربع آب را در بر می گیرد، اما در تابستان سطح آب تقریباً 60 درصد پایین می آید و شرایط اکتشاف فراهم می گردد. کل این منطقه حاوی تعدادی از محل های دفن باستانی از دوران برنز و زمان چنگیز خان است و دانشمندان برای آنالیز سایت ها و نجات گنج ها از آسیب بیشتر، در حال مسابقه هستند.

منبع: انتخاب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 328

به "کشف آیفون 2100 ساله در یک قبر قدیمی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف آیفون 2100 ساله در یک قبر قدیمی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید