یک ساعت در هفته وزنه بزنید تا بیشتر عمر کنید!

به گزارش سفر به تایلند، اگر بدانید که نوع خاصی از ورزش می تواند برای قلب شما مفید باشد، تعادل را بهبود بخشد، استخوان ها و ماهیچه ها را تقویت کند، به کاهش یا حفظ وزن یاری و حتی باعث افزایش طول عمرتان گردد، حتما فورا برای آغاز آن اقدام می کنید.

یک ساعت در هفته وزنه بزنید تا بیشتر عمر کنید!

به گزارش دویچه وله، افزودن تمرین های قدرتی منظم به برنامه های ورزشی نه تنها شما را قوی تر می نماید، بلکه به شما اجازه عمر طولانی تری نیز می دهد.

مطالعه تازه محققان ژاپنی نشان می دهد که انجام 30 تا 60 دقیقه در هفته تمرین با وزنه، خطر مرگ زودهنگام به هر دلیلی از جمله بیماری قلبی و عروقی، دیابت یا سرطان را تا 20 درصد کاهش می دهد.

هاروکی موما، محقق ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه توهوکو می گوید: انجام فعالیت های تقویت کننده ماهیچه ها، مستقل از فعالیت های هوازی، فواید سلامتی بیشماری دارد. این تمرین ها شامل بلند کردن وزنه، استفاده از باند های مقاومتی و انجام حرکات پرس فشاری، درازنشست و اسکوات است.

برای این مطالعه، موما و همکارانش داده های 16 مطالعه که بر روی تقریباً 480 هزار نفر اجرا شده بود را تجزیه و تحلیل کردند. نتایج نشان داد که انجام تمرین های تقویت کننده عضلات برای یک ساعت در هفته، خطر مرگ زودرس به هر دلیلی را تا 20 درصد کاهش می دهد.

محققان بعلاوه به این نتیجه رسیدند که ترکیب ورزش های قدرتی با ورزش هوازی بیشترین تاثیر را در افزایش طول عمر دارد. به طوری که در افراد مورد مطالعه، این ترکیب خطر مرگ زودرس را تا 40 درصد کاهش داد.

تمرین های قدرتی در مردان باعث افزایش تستوسترون می گردد. هم برای مردان و هم برای زنان، این تمرین ها به حفظ تراکم استخوان یاری می نماید و خطر افتادن ناشی از عدم تعادل و شکستگی را کاهش می دهد.

تمرین های قدرتی هم برای مردان و هم برای زنان به حفظ تراکم استخوان یاری می نماید و خطر افتادن ناشی از عدم تعادل و شکستگی را کاهش می دهد.

این یافته ها به صورت آنلاین 28 فوریه در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2003

به "یک ساعت در هفته وزنه بزنید تا بیشتر عمر کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ساعت در هفته وزنه بزنید تا بیشتر عمر کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید