200 مرکز علمی کاربردی طی 5 سال واگذار یا تعطیل شدند

به گزارش سفر به تایلند، معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از واگذاری و تعطیلی 200 مرکز در 5 سال اخیر خبر داد و گفت: با یک بررسی و غربالگری تعداد مدرسان خود را به 25 هزار نفر رساندیم.

200 مرکز علمی کاربردی طی 5 سال واگذار یا تعطیل شدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محسن محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه سیاست این دانشگاه افزایش توسعه فنی مورد نیاز بازار کار در کنار توسعه کمی دانشگاه است از آمادگی برای برگزاری آموزش حضوری در این دانشگاه خبر داد و گفت: با توجه به ماهیت آموزش در دانشگاه علمی کاربردی، این دانشگاه برای برگزاری کلاس ها بصورت حضوری آمادگی کامل دارد و با موافقت ستاد کرونا در استان ها، کلاس ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی برای برگزاری کلاس های حضوری آمادگی کامل دارد. این دانشگاه در کنار توسعه کمی متناسب با نیاز بازار کار باید به توسعه کیفی بپردازد چراکه تضمین کننده بهای دانشگاه، کیفیت آن است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های اجرا شده بیش از 75 درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل هستند و بیش از 50 درصد از افراد شاغل در حرفه ای فعالیت می کنند که آموزش دیده اند.

محمدزاده با اشاره به آمار مراکز آموزش علمی کاربردی طی بررسی پنج سال گذشته، افزود: 200 مرکز آموزشی در چند سال گذشته داشتیم که برخی دولتی بودند و واگذار شدند و تعدادی به دلیل عدم کیفیت تعطیل شدند و در حال حاضر تعداد 600 مرکز آموزشی به جای مانده، اما با این وجود تعداد داوطلبین کاهش نیافته است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص تربیت مدرس نیز گفت: 93 هزار مدرس داشتیم که با یک بررسی و غربالگری به 25 هزار نفر رسیده است و در حال حاضر مرکزی وجود ندارد که افراد آن واجد شرایط نباشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1872

به "200 مرکز علمی کاربردی طی 5 سال واگذار یا تعطیل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 مرکز علمی کاربردی طی 5 سال واگذار یا تعطیل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید