افتتاح 6 پروژه بهداشتی درمانی در امیدیه

به گزارش سفر به تایلند، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افتتاح شش پروژه بهداشتی درمانی در امیدیه با اعتباری بالغ بر 370 میلیارد ریال اطلاع داد.

افتتاح 6 پروژه بهداشتی درمانی در امیدیه

دکتر فرهاد ابول نژادیان در مراسم راه اندازی شش پروژه بهداشتی درمانی شهرستان امیدیه که به صورت تلفنی توسط وزیر بهداشت افتتاح شدند، اظهار کرد: این پروژه ها شامل سه پروژه درمانی شامل یک دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس پیشرفته، بخش مراقبت های ویژه (ICU)، یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال و سه پروژه بهداشتی شامل دو مرکز خدمات جامع سلامت و یک پایگاه سلامت هستند که با اعتباری بالغ بر 370 میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، وی ادامه داد: با راه اندازی این پروژه ها زیرساخت های بهداشت و درمان در شهرستان امیدیه بسیار تقویت شده است بطوری که شاهد یک تحول و ارتقای بی سابقه در بهداشت و درمان امیدیه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان امیدیه با اعتباری بالغ بر 160 میلیارد ریال خریداری شده و 20 میلیارد ریال نیز جهت احداث ساختمان و تجهیزات جانبی این بخش هزینه شده است که تقدیم مردم شهرستان امیدیه شد؛ این شهرستان تا به امروز فاقد دستگاه سی تی اسکن بوده و سالیانه به طور میانگین 500 تا 700 نفر برای دریافت خدمات سی تی اسکن به شهرهای مجاور مراجعه میکردند که با راه اندازی این دستگاه تمام تصویربرداری های لازم در این شهر انجام خواهد شد و یک تحول بسیار زیادی در بخش درمان شهرستان خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پروژه هایی که امروز در امیدیه افتتاح شد، بخش مراقبت های ویژه با چهار تخت بستری و اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال است، علی رغم اینکه دو بیمارستان در شهرستان امیدیه وجود دارد اما این شهرستان تا پیش از امروز فاقد بخش مراقبت های ویژه بود و بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه به شهرستان های دیگر یا مرکز استان اعزام می شدند و افتتاح این بخش در امیدیه یک دستاورد برای مردم این شهرستان است. برنامه ریزی های لازم نیز صورت گرفته است تا در امسال این بخش به شش تخت مراقبت های ویژه ارتقا یابد.

ابول نژادیان گفت: راه اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال یکی دیگر از پروژه هایی است که امروز شاهد افتتاح آن بودیم. تا پیش از این، دستگاه رادیولوژی در امیدیه آنالوگ بود که تصاویر را با کیفیت پایین در اختیار پزشک قرار می داد اما امروز با راه اندازی رادیولوژی دیجیتال، تصاویر بسیار باکیفیت به دست می آید و به طور قطع امر تشخیص بیماری ارتقا بسیار محسوسی خواهد یافت، این بخش نیز با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال افتتاح و بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: پروژه های بهداشتی افتتاح شده در امیدیه شامل دو مرکز خدمات جامع سلامت است که هر یک با مساحت 2 هزار متر مربع و زیر بنای 650 متر مربع و اعتبار 50 میلیارد ریال احداث، تجهیز و راه اندازی شده است. با راه اندازی این دو مرکز، کل مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان امیدیه نوسازی شد، این دو مرکز مجموعا 60 هزار نفر، معادل کل جمعیت شهری امیدیه، را تحت پوشش قرار می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: پروژه بهداشتی دیگر، احداث یک باب پایگاه سلامت در کوی یاسر شهرستان امیدیه است. این پایگاه در زمینی به مساحت 300 متر مربع و در دو طبقه احداث و به بهره برداری رسید و برای احداث این پایگاه سلامت نیز اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1650

به "افتتاح 6 پروژه بهداشتی درمانی در امیدیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 6 پروژه بهداشتی درمانی در امیدیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید