با مصرف روزانه این میوه از دیابت درامان بمانید

به گزارش سفر به تایلند، مطالعه نشان می دهد که مصرف روزانه سیب می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 36 درصد کاهش دهد.

با مصرف روزانه این میوه از دیابت درامان بمانید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مطالعه نشان می دهد که مصرف روزانه سیب می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 36 درصد کاهش دهد.

محققان عادات غذایی 7 هزار داوطلب را آنالیز کردند و دریافتند، مصرف دو میوه در روز می تواند خطر دیابت را به میزان قابل قبولی کاهش دهد.

نتایج تحت نظر قرار دادن بیش از 7 هزار و 600 داوطلب که در یک مطالعه دیابت و چاقی در استرالیا شرکت داشتند، اطلاعاتی جدید درباره لزوم مصرف روزانه سیب ارائه کرد.

تیم تحقیقاتی دانشگاه ادیث کاوان در پرت استرالیا کشف کرد، افرادی که دو میوه کامل مصرف می نمایند اما از نوشیدن آب میوه خودداری می نمایند یک سوم کمتر از کسی که از مصرف میوه جلوگیری می نماید، به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند.

در این مطالعه داوطلبان با مصرف انواع مختلف میوه ها از جمله سیب، موز، پرتقال، هلو، گلابی و آلو تحت آنالیز قرار گرفتند؛ کاهش خطر فقط برای میوه های کامل اعمال می گردد، یعنی فرد هر قسمت خوراکی میوه مانند پوست آن را نیز مصرف می نماید که حاوی بخش زیادی از مواد مغذی و مواد معدنی حیاتی است.

به گفته محققان، حدود 463 میلیون بزرگسال در سال 2019 با دیابت زندگی می نمایند و انتظار می رود این رقم تا سال 2045 به 700 میلیون نفر افزایش یابد.

این یافته ها نشان می دهد یک رژیم غذایی سالم و سبک شامل مصرف میوه های کامل یک استراتژی عالی برای کاهش خطر ابتلا به دیابت است.

تخمین زده می گردد 374 میلیون نفر در معرض خطر افزایش ابتلا به دیابت نوع 2 هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1646

به "با مصرف روزانه این میوه از دیابت درامان بمانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مصرف روزانه این میوه از دیابت درامان بمانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید