بیماری که افراد را فحاش می&zwnjکند!

به گزارش سفر به تایلند، متخصصان انگلیسی می گویند بروز رفتار هایی مانند بد دهنی و فحاشی می تواند علائم بروز یک بیماری خاص باشد.

بیماری که افراد را فحاش می&zwnjکند!

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران به نقل از اکسپرس، زوال عقل یا دمانس به اختلال مزمن و گاهی حاد فرآیند های روانی به علت بیماری مغز اطلاق می گردد که طی آن مسائلی در حافظه و تفکر کردن فرد رخ می دهد. در واقع زوال عقل به مجموعه علائمی اطلاق می گردد که می تواند باعث آسیب به مغز و بدتر شدن شرایط طی زمان گردد.

علائم مربوط به این بیماری ارتباط مستقیمی با بخشی از مغز دارد که دچار آسیب شده است. برای مثال، مسائل رفتاری و زبانی می تواند ناشی از آسیب به بخشی از مغز باشد که مسئول این اقدامات است.

براساس اعلام مرکز آلزایمر انگلیس علائم دمانس عقلی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. زوال عقل غالباً با مشاهده فراموشی در فرد همراه است، اما این موضوع نخستین علامت این بیماری نیست. محققان می گویند بد دهانی به دیگران می تواند از نخستین علامت ابتلا به زوال عقل باشد.

افراد مبتلا به زوال عقل ممکن است خویشتن داری خود را از دست بدهند. به همین دلیل اصلا موضوع عجیبی نیست که شاهد آن باشیم این افراد از کلمات زشت، الفاظ رکیک و بی ادبانه حتی نسبت به غریبه ها استفاده نمایند. این افراد ممکن است به دیگران خیره شوند یا به صورت زبانی و جسمی رفتار های پرخاشگرانه از خود نشان دهند.

متخصصان انگلیسی می گویند دیگر تغییرات رفتاری این بیماران می تواند شامل بی توجهی به بهداشت شخصی، پرخوری و از دست دادن انگیزه باشد. این افراد ممکن است دچار زودرنجی و یا بی طاقتی در برابر دمای محیط، سر و صدا و درد شوند.

پیشنهاد می گردد افراد پس از مشاهده این علائم به پزشک عمومی مراجعه نمایند. حتی اگر در دیگران شاهد این علائم بودید آن ها را برای مراجعه به پزشک تشویق کنید. کسانی که دارای سوابق خانوادگی هستند باید این موضوع را جدی بگیرند.

با این حال، عوامل محیطی نیز می تواند در بروز زوال عقلی تاثیرگذار باشد. تحقیقات نشان داده است چاقی و استعمال دخانیات می تواند خطر ابتلا به دمانس و آلزایمر را افزایش دهد. همچنین با افزایش سن، خطر بروز این بیماری در افراد افزایش می یابد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1327

به "بیماری که افراد را فحاش می&zwnjکند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری که افراد را فحاش می&zwnjکند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید