ترکیب واکسن های کرونا توصیه نمی گردد

به گزارش سفر به تایلند، ما ترکیب واکسن های کووید-19 را پیشنهاد نمی کنیم، اگر دوز اولی که دریافت نموده اید واکسن فایزر است نباید برای دوز دوم واکسن آسترازنکا تزریق کنید یا بلعکس.

ترکیب واکسن های کرونا توصیه نمی گردد

سازمان بهداشت عمومی انگلستان (پی اچ ای) می گوید که ترکیب دو واکسن مختلف کووید-19 موجود را توصیه نمی کند. به دنبال توزیع واکسن فایزر/ بیون تک در ماه دسامبر حالا قرار است که واکسن آکسفورد/آسترازنکا از هفته آینده در بریتانیا توزیع گردد. هر دوی این واکسن ها در دو دوز تزریق می شوند.

هشدار سازمان بهداشت عمومی انگلستان به این دلیل اعلام شده است که دولت بریتانیا به کارمندان مراقبت در سرویس سلامت همگانی در تاریخ 31 دسامبر دستورالعملی ابلاغ کرد که می گوید اگر فردی برای تزریق دوز دوم هر کدام از این واکسن ها مراجعه کرد، در صورت موجود نبودن همان نوع مشابه واکسن، استفاده از نوع دیگر واکسن در دوز دوم منطقی است.

دولت در این دستورالعمل اضافه نمود: این گزینه در صورتی پیشنهاد می گردد که فرد مورد نظر در معرض خطر بالا و فوری واقع شده است یا اینکه احتمال حضور مجدد وی بعید است.

زمانی که سوال هایی پیرامون دستورالعمل دولت و نتایج ترکیب واکسن ها به وجود آمد، دکتر مری رمزی رئیس واکسیناسون بهداشت و سلامت عمومی انگلستان با قاطعیت پاسخ داد. وی گفت: ما ترکیب واکسن های کووید-19 را پیشنهاد نمی کنیم، اگر دوز اولی که دریافت نموده اید واکسن فایزر است نباید برای دوز دوم واکسن آسترازنکا تزریق کنید یا بلعکس.

ممکن است تنها در مواردی بسیار نادر که همان واکسن در دسترس نیست یا اینکه معین نشده بیمار چه واکسنی (دوز اول) دریافت نموده، چنین اقدامی انجام گردد. تمام کوشش ها باید در راستای تزریق واکسن مشابه به افراد صورت گیرد، اما زمانی که این امکان وجود ندارد، بهتر است دوز دوم را از واکسن دیگر تزریق کنیم تا اینکه اصلا واکسن تزریق نکنیم.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1391

به "ترکیب واکسن های کرونا توصیه نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب واکسن های کرونا توصیه نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید