تشریح دلایل افزایش قیمت گوجه فرنگی

به گزارش سفر به تایلند، مدیر زارعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در برخی رسانه ها عنوان شده که اکنون گوجه کیلویی 20 هزار تومان است درحالی که چنین مطلبی دقیق نیست و با وجود اینکه قیمت این محصول افزایش یافته، اما نباید از 8 تا 9 هزار تومان بیش تر باشد.

تشریح دلایل افزایش قیمت گوجه فرنگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علی رضا محمدی نیک پور درباره علت افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار، اظهار کرد: علت اصلی افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار در این بازه زمانی، سرانجام فصل برداشت محصول در زمین های کشاورزی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برداشت گوجه فرنگی در مزارع استان به سرانجام رسیده است. محصولاتی که وارد بازار می شود اکثراً تولیدات گلخانه ای و محصولات تولیدی جنوب و مناطق گرمسیر کشور است. با توجه به این که حجم گوجه فرنگی گلخانه ای کم بوده و برداشت محصولات جنوب کشور به حداکثر مقدار خود نرسیده است، قیمت گوجه فرنگی افزایش پیدا کرده است.

مدیر زارعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی شرح داد: آنچه برخی علت افزایش قیمت گوجه فرنگی را به افزایش قیمت بنزین، قاچاق یا احتکار این محصول نسبت می دهند درست نیست.

وی گفت: در برخی رسانه ها عنوان شده که اکنون گوجه کیلویی 20 هزار تومان است درحالی که چنین مطلبی دقیق نیست و با وجود اینکه قیمت این محصول افزایش یافته، اما نباید از 8 تا 9 هزار تومان بیش تر باشد، این در حالی است که در حال حاضر گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار مشهد حتی با قیمت 4 هزار تومان هم به فروش می رسد.

نیک پور با اشاره به زمان کاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار، یادآور شد: پایین آمدن قیمت گوجه فرنگی در در این بازه زمانی منوط به ورود محصولات جنوب کشور به بازار است و با توجه به عرف سالانه از چند روز آینده برداشت محصول افزایش می یاید و قیمت ها کاهشی می شود.

وی تأکید کرد: باید توجه داشت هرساله در این برهه زمانی با توجه به سرانجام برداشت گوجه فرنگی و آغاز نشدن برداشت گوجه فرنگی جنوب، به دلیل کاهش عرضه محصول شاهد افزایش قیمت در بازار به صورت مقطعی هستیم.

مدیر زارعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به نقش صادرات این محصول در افزایش قیمت آن، گفت: با توجه به سرانجام فصل برداشت گوجه فرنگی در استان، تولیدی در استان وجود ندارد که صادرات آن مطرح باشد. با این وجود ممکن است از تولیدات جنوب کشور صادراتی صورت گیرد که اطلاع دقیقی از مقدار نقش آن در افزایش قیمت این محصول وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 23 دی 1398 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 569

به "تشریح دلایل افزایش قیمت گوجه فرنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح دلایل افزایش قیمت گوجه فرنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید