رکوردشکنی بورس تهران در شرایط رکودی

به گزارش سفر به تایلند، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در خاتمه معاملات امروز با جهش 3224 واحد روبرو شد.

رکوردشکنی بورس تهران در شرایط رکودی

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، در شرایطی که رکود بر کارخانجات و کارگاه های فراوریی حکفرماست، اما شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران که باید دماسنج مالی و بیانگر اوضاع کلی اقتصاد کشور باشد، در شرایط رکورد شکنی واقع شده است و امروز هم با جهش 3224 واحد روبرو شد و به رکورد 335 هزار و 791 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم وزن 1379 واحد افزایش یافته و به رقم 104 هزار و 179 واحد رسید.

بعضی کارشناسان معتقدند، از دلایل مهم رشد شاخص بورس جذب نقدینگی سرگردان در جامعه است که در رکود بازار های موازی مانند مسکن، املاک، طلا، سکه و ارز وارد بازار بورس شده است که باید این اتفاق را به فال نیک گرفت، اما مدیران شرکت های بورسی باید از این شرایط بهترین استفاده را برای توسعه بنگاه ها و نیز انجام سرمایه گذاری های نوسازی خطوط فراوری و بهسازی فراوری استفاده نمایند و نیز با با اختصاص سود مناسب و منصفانه به سهامداران باعث رغبت مردم به حضور در بازار بورس شوند.

امروز ارزش روز بازار بورس به بیش از 1225 تریلیون تومان رسید.

امروز معامله گران بورس به بیش از 4.6 میلیارد اوراق بهادار سهام و حق تقدم در قالب 531 هزار نوبت معامله و به ارزش 2297 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد های پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس، گسترش نفت و گاز پارسیان و هلدینگ تاپیکو بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشتند و نماد های مپنا و ملی مس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 863 واحد رشد نموده و به رقم 89 هزار و 941 واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم وزن 922 واحد رشد نموده و به رقم 69 هزار و 615 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با افزایش 3 هزار و 438 واحد به رقم 396 هزار و 790 واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با افزایش 1694 واحد به رقم 242 هزار و 212 واحد و شاخص بازار دوم بورس با افزایش 9 هزار و 482 واحد به رقم 691 هزار و 155 واحد رسید.

امروز نماد های پربیننده مربوط به بانک تجارت به قیمت هر سهم 461 ریال، بانک ملت 6207 ریال، بانک اقتصاد نوین 3116 ریال، شرکت های ماشین سازی اراک، فولاد مبارکه، سایپا، نوش مازندران، صنایع مس ایران، گروه مپنا، بوده اند.

به گزارش فارس، امروز در خاتمه معاملات فرابورس ایران شاخص کل 68 واحد رشد نموده و به رقم 4351 واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از 250 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران فرابورس بیش از 1.6 میلیارد اوراق بهادار، سهام و حق تقدم در قالب 284 هزار فقره معامله و به ارزش 1483 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد های پتروشیمی مارون، بیمه کوثر، پالایش نفت لاوان، میدکو، مدیریت انرژی امید تابان هور و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته اند و نماد صنایع کاغذ پارس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

امروز نماد های پربیننده در فرابورس شامل ذوب آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بانک دی، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، داروسازی آوه سینا، توزیع داروپخش، و کشاورزی و دامپروری بینالود و پتروشیمی زاگرس بوده اند.

امروز با پیغام ناظر بازار بعضی نماد های بورسی دچار توقف، بعضی بازگشایی و تعدادی دچار وقفه معاملات و یا حراج شدند.

بر این اساس توقف نماد شرکت مهندسی نصیر ماشین، توقف نماد قند ثابت خراسان، نماد فولاد سپیدفراب کویر، توقف نماد شرکت ایران دارو، و توقف نماد سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر با پیغام ناظر روی داد.

در پیغام دیگر بازگشایی نماد فنرسازی خاور و نماد سیمان دشتستان انجام شد.

همچنین وقفه معاملاتی نماد شرکت شهد ایران، ادامه توقف نماد حفاری شمال، وقفه معاملات نماد کشاورزی و دامپروری مگسال، وقفه معاملاتی نماد ایران منگنز، انجام شد.

در پیغام دیگری بازگشایی نماد کویرتایر، تعلیق نماد معاملاتی سرمایه گذاری نیرو، وتوقف نماد شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران و نیز بازگشایی نماد شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی و وقفه معاملاتی نماد ایران تایر، رخ داد.

در پیغام دیگری توقف نماد سیمان آرتااردبیل، وقفه معاملاتی نماد سامان گستر اصفهان، وقفه سیمان بهبهان، و نیز وقفه بیمه آسیا، و جوشکاب یزد، کاشی پارس، و توقف نماد سیمان تهران، رخ داد.

در پیغام دیگری حراج مجدد حق تقدم های استفاده نشده شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران، رخ داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 603

به "رکوردشکنی بورس تهران در شرایط رکودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی بورس تهران در شرایط رکودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید