جزئیات انواع وام های دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - جزئیات انواع وام های دانشجویان علوم پزشکی برای سال تحصیلی 1400-1399 از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام شد.

جزئیات انواع وام های دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش وبدا، دستورالعمل اجرایی نحوه استفاده از تسهیلات اعطایی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال تحصیلی 1399- 1400 منتشر شد.

در راستای اجرای ماده 23 آیین نامه نحوه استفاده از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور معین نحوه پرداخت تسهیلات، این دستورالعمل تدوین و دانشگاه ها ملزم به اجرای آن هستند.

تسهیلات شامل، وام های تحصیلی، مسکن، ضروری و ودیعه مسکن است

بازپرداخت تسهیلات در طول تحصیل به دو روش صورت می پذیرد. یک دانشجویان می توانند به وسیله منوی درخواست های تأیید شده و گزینه پرداخت اینترنتی در پرتال صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اقدام نمایند. دوم اینکه با استفاده از فرم دارای شماره شناسایی چاپ شده توسط سیستم یکپارچه صندوق رفاه دانشجویان و مراجعه به شعب بانک عامل، اقدام نمایند.

در مورد دانشجویان حادثه دیده در بلایای طبیعی، سوانح، تصادفات و مبتلا به بیماری های خاص در نظر دریافت رعایت فاصله از آغاز تحصیل الزامی نیست.

به دانشجویانی که راهی سفر عمره مفرده و عتبات عالیات می باشند، یک نوبت وام ضروری به میزان 10 میلیون ریال برای همه مقاطع تحصیلی پرداخت می گردد.

متقاضیان وام حج و عتبات عالیات در یک مقطع تحصیلی فقط می توانند از یک نوبت از این نوع تسهیلات بهره مند شوند.

مدت استفاده از وام های تحصیلی و مسکن در طول تحصیل با رعایت مقررات آموزشی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر 4 نیمسال تحصیلی، برای مقطع کارشناسی پیوسته حداکثر 8 نیمسال تحصیلی و برای مقطع دکتری حرفه ای حداکثر 14 نیمسال تحصیلی است.

پرداخت وام تحصیلی و مسکن به دانشجویان سایر مقاطع تحصیلی که در ماده فوق به آنها اشاره نشده، ممنوع است. چنانچه دانشجو به هر دلیلی در دوره تحصیل از وام استفاده نکند، مدت مذکور جزو دوره مندرج در ماده 17 محسوب خواهد شد و تنها مجاز به استفاده از تسهیلات در به جامانده مدت دوره هستند.

پرداخت وام تحصیلی و مسکن به دانشجویان دارای مشاغل رسمی، پایدار، بورسیه و یا دریافت نمایندگان یاری هزینه تحصیلی از محل دیگر، ممنوع است. پرداخت سایر وام ها به این افراد با رعایت ضوابط مربوطه بلامانع خواهد بود.

به دانشجویان متاهل تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با ارائه مدارک و مستندات لازم ماهیانه تا سقف 5 میلیون ریال وام تحصیلی و 3 میلیون و 500 هزار ریال وام مسکن اعطا خواهد شد. به این دسته از دانشجویان وام های تحصیلی و مسکن مندرج در جدول تعلق نخواهد گرفت.

دانشگاه های علوم پزشکی باید فهرست دانشجویان واجد شرایط وام های تحصیلی و مسکن را طبق نیمسال های تحصیلی در نرم افزار صندوق ایجاد و سربرگ اسناد را در یک نسخه چاپ و در تاریخی که اعلام می گردد، ارجاع و ارسال نمایند.

مدت زمان ارسال فهرست دانشجویان در نیمسال اول از اول مهر تا 15 بهمن 1399 و در نیمسال دوم از 16 بهمن 1399 تا 31 تیرماه 1400 است.

گروه های یک، دو و سه شامل دانشگاه های زیر است:

گروه یک: دانشگاه علوم پزشکی ارتش، انستیتو پاستور ایران، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، دانشگاه علوم بهزیستی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علوم پزشکی تهران، سازمان انتقال خون، دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، هلال احمر ایران و پژوهشگاه رویان.

گروه دو: دانشگاه های علوم پزشکی اراک، اصفهان، البرز، بندرعباس، بوشهر، تبریز، جندی شاپور اهواز، زنجان، شیراز، قزوین، قم، گیلان، مشهد و همدان

گروه سه: دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی آبادان، اردبیل، ارومیه، اسدآباد، اسفراین، ایرانشهر، ایلام، بابل، بم، بهبهان، بیرجند، تربت جام، تربت حیدریه، جهرم، جیرفت، خراسان شمالی، خمین، خوی، خلخال، دزفول، رفسنجان، زابل، زاهدان، ساوه، سبزوار، سراب، سمنان، سیرجان، شاهرود، شهرکرد، شوشتر، فسا، کاشان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گراش، گناباد، گلستان، لارستان، لرستان، مازندران، مراغه، نیشابور، یاسوج و یزد

به دانشجویان میهمان ودیعه مسکن تعلق نمی گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1235

به "جزئیات انواع وام های دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات انواع وام های دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید