فراوری 30 میلیون دز واکسن کرونای داخلی

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تا کنون با 30 میلیون دُز واکسن کرونای فراوری داخل احتیاج کشور را تامین نموده ایم، گفت واکسن مورد احتیاج کشور برای سال آینده هم از منابع فراوری داخل تامین می گردد.

فراوری 30 میلیون دز واکسن کرونای داخلی

دکتر دارایی در مراسم افتتاح کارخانه واکسن فخرا گفت: در اینجا شاهد فراوری واکسن کرونا هستیم و دوستان به قولی که دادند، عمل کردند و در کمترین زمان ممکن با ساخت این مجموعه با فناوری بالا که البته تماما از سوی خود دانشمندان ما در مجموعه وزارت دفاع اجرا شده است. بنابراین توانستند به فراوری واکسن کرونا دست یابند و در اختیار وزارت بهداشت قرار دادند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مردم می توانند از واکسن فخرا در سطح عرضه استفاده نمایند. این یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران است؛ چراکه علی رغم تمام تحریم های ظالمان، ما همچنان مصمم هستیم که همه احتیاجهای مردم مان را در حوزه کالاهای سلامت، دارو، واکسن و... تامین کنیم.

دارایی ادامه داد: تا کنون با 30 میلیون دُز واکسن کرونای فراوری داخل از سوی شرکت های مختلف دارویی و دانش بنیان، توانستیم احتیاج کشور را تامین کنیم. در آینده نزدیک این فراوری به رقم بالاتری خواهد رسید.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی گفت: در عین حال واکسن مورد احتیاج کشور برای سال آینده هم از منابع فراوری داخل تامین می گردد. این واکسن ها با پلتفرم های مختلف، کارایی بالا و ایمنی مناسب در اختیار مردم قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2014

به "فراوری 30 میلیون دز واکسن کرونای داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 30 میلیون دز واکسن کرونای داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید