جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شک برانگیز بود

به گزارش سفر به تایلند، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه جوسازی اخیر درباره سلامت شیر کشور مشکوک بود، گفت: در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، این القائات روانی به عنوان مکمل جنگ اقتصادی استفاده می شود.

جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شک برانگیز بود

به گزارش گروه اقتصادی سفر به تایلند رضا رحمانی امروز دوشنبه 7 بهمن در همایش صنایع لبنی که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار گشت، با بیان اینکه جوسازی اخیر درباره سلامت شیر کشور مشکوک بود، گفت: برخی در شرایط جنگ اقتصادی به دنبال ایجاد جو روانی هستند و می خواهند ضمن اینکه اعتماد کشور های همسایه را به محصولات لبنی ایران از بین برده و میزان تقاضای داخلی را نیز کاهش دهند.

رحمانی با اشاره به اینکه صنایع لبنی و صنعت شیرینی که شرایط صادراتی بسیار خوبی دارند، توسط این افراد نشانه گرفته شده است، افزود: درباره صنعت شیرینی با جاسازی برخی قرص ها چنان جو روانی ای را ایجاد کردند و هم اکنون در مورد صنایع لبنی نیز با تشویش افکار مبنی بر وجود آفلاتوکسین غیرمجاز نهایت تلاش خود را می کنند.

رحمانی گفت: 15 کشور که اکثراً همسایگان هستند، 2 درصد واردات شان را از ما انجام می دهند که البته این 2 درصد بیش از 50 از درصد صادرات غیرنفتی است.

وی با بیان اینکه ظرفیت منطقه اوراسیا هم اضافه شده و پیش بینی کرده ایم این ظرفیت 2 درصدی تا پایان سال 1400 به 4 درصد برسد، گفت: در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، اینگونه القائات روانی به عنوان مکمل جنگ اقتصادی استفاده می شود و قطعاً هم ادامه خواهد داشت.

رحمانی همچنین به افزایش تولیدات ده ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: در تمام رشته های صنعت و معدن، نظیر روغن نباتی، فولاد، داروی انسانی، پوشاک، صنایع غذایی، سیمان، کاشی و سرامیک افزایش تولید بوده، به غیر از یکی دو مورد از جمله خودرو که کاهش تولید داشته ایم. اما در مورد خودرو الان شرایط بهتر شده است.

وزیر صمت در ادامه به تکمیل ظرفیت های خالی در شرایط جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری های زیادی در بخش صنایع لبنی انجام شده و ظرفیت های خالی هنوز وجود دارد، اما برخی می خواهند این ها را طوری انعکاس بدهند که برای مردم ناامنی القا کنند و باید در این زمینه هوشیار بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 739

به "جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شک برانگیز بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شک برانگیز بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید